ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от mariooo1 » 28 Фев 2017 18:04

Мдааа неприятен проблем с горенето на масло, е и аз имам подобен проблем но вече ми е все тая, моята гори около 300гр/1000км е ми доливам си и си карам.В началото какво ли не пробвах различни марки, 5/30 5/40 10/40 няма значение, гори.Карам докато изкара, а тя си върви супер.Предишните ми два яриса 1,3 и 1,5 бяха бетон, ама с третия попаднах на пасаж....Колега не се притеснявай.
Последно промяна от mariooo1 на 01 Мар 2017 05:57, променено общо 1 път.
YARIS 1.8 VVT-I TS

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 28 Фев 2017 19:09

Американски форум - Задаваш въпрос и ти отговарят на въпроса.
Руски форум - Задаваш въпрос и те ти задават въпрос. Пак задаваш въпрос и те пак ти задават въпрос. Трепи път задаваш въпрос и ти отговарят.
Български форум - Задаваш въпрос и ти обясняват колко си глупав, как така не става, че нямаш право да питаш или да се оплакваш и пр.

worthy.gif Имам конкретен въпрос. worthy.gif Хайде няма ги дразнещите текстове! Мир! Сега :help:

Дали ще спечеля или не е мой проблем. Търся и други пострадали, ако нямате чисто нова тойота със сходен проблем, просто не ми обяснявайте кое е нормално и кое не е!

offtopic.gif
Последно промяна от AYG0 на 28 Фев 2017 20:12, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2017 19:23

Не смяташ ли, че с този тон обиждаш колегите ?
Не си ти този който да казва кой какво ще пише в темата ти - добре е да осъзнаеш, че това е свободен форум... В който обаче има изявена неприязън към персонални нападки и обиди...
Хората са опитали да споделят опита си..
Дали ще си хвърляш парите по 'скъпоструващия' ти адвокат, си е твоя работа...
Мога да те уверя, че Тойота (пък и в комбинация с Ситроен и Пежо - все пак и те предлагат абсолютно същият автомобил, различаващ се рязко от духа на Тойота :) ) могат да си позволят с пъти по-скъп адвокатски екип от теб, ама не парадират с това...

Имал съм проблем с чисто нова тойота, за което е писана цяла голяма тема (сигурно над 100 страници).
В нея съм описал и какво решение съм намерил за решаване на проблема и какви са били доводите ми...
Ако не можеш да я намериш сам - поръчай на адвоката ти да я намери - така и така ще му плащаш... :whistle:

П.С. без помощта на скъпоструващ адвокат съм печелил доста битки на админстративния фронт и то не само с Тойота... И въпреки това смятам, че битка трябва да се води не за тарикатлък, а за справедливост...
В твоя случай не наблюдавам такива условия..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 28 Фев 2017 20:11

Джентълмени, не се обиждайте. Имам конкретен въпрос и търся конкретен отговор. Благодаря на всички добронамерени колеги, които дадоха съвети и опит, но отново моля онези, които са компетентнио по всички теми да пропуснат, нека да се придържаме към темата.

Нямам за цел да обижам когото и да е било, ако съм обидил някой ИЗВИНЯВАМ СЕ!



100% тойота могат да си позволят по-добър и скъп адвокат, но в България има и надзорни органи, има Омбудсман, има комисии и агенции, занимаващи се с регулиране, проверка, стандартизиране, замерване и пр. на стоки и услуги... качество, гаранционни условия... договорни отношения, "паритет и неравноправни договорни условия", под въпрос са и рекламни слогани от вида " ? 00 000 км. пълна гаранция" и пр. ... Има и ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА...

Темата е за да потърся хора със същият проблем, за да информирам конкретно дали това е практика, дали е "екстра" за всички тойоти. Какво са предприели и какъв е бил резултата... Търся "да си сверя часовника" както се казва, за да знам дали и какво да предприема, какви са шансовете ми и какви са практиките.

Но съгласете се, сравнения с някакви други коли или общи приказки на никого не му е приятно да чете. Ако един човек няма конкретни познания за определен двигател, марка и норми, то какво да си говорим?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2017 20:23

Колега, провери ли все пак какъв разход на масло е допустим според книжката ти?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 28 Фев 2017 20:48

Да... до 500 мл. на 1000км. (до 5л на 10 000км) - Това ми го каза техника в сервиза. Поисках официален документ, но ми отказаха.

Сега пиша на истинската тойота да ми пратят спецификация. От БГ няма да стане.

Послепис: Колата ми всичко на всичко събира 3,5/4л, а казват, че може да гори до 5л. stretcher.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от iovkito » 28 Фев 2017 21:14

С какво масло се кара колата и от тойота какво казаха за разхода? Мислят ли да ремонтират нещо или за тях е нормално? И моите коли горят масло , но картерите са по над 6 литра и не го следя чак толкова изкъсо , все пак има и датчик за нивото в картера и лампа на таблото за ниско ниво на дизеловите коли.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2017 21:30

Точно затова те питах... Защото в доста от книжките пише, че разход на масло до 1л/1000км е допустим... Не съм се объркал - 1 литър на хиляда километра...
За Айгото май си пише - възможно е да се наложи доливане на масло между сервизните интервали...
Като повишен разход има при:
- нов двигател
- масло с ниско качество или неподходящ вискозитет
- каране при повишени обороти, натоварване или ускоряване/забавяне
- продължително стоене на празен ход, или движение в тежък трафик...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от peterhr » 28 Фев 2017 21:40

Нормата за разход на масло не е тайна и сигурно я има в поне 10 свободни PDF-a официални от Тойота. Но трябва да се потърси за конкретния двигател.
Аз обаче съм сигурен, че там ще пише доста по-голям разход от този на колегата AYG0.
За съжаление автомобилостренето след 2000 година няма нищо общо с колите от 90те. А пък тези по-новите, съвсем нямат нищо общо.

Според мен потърси колеги с точно този двигател и сравни още на 3-4 бройки такива коли какво харчи.
Но и като цяло аз лично (лично мнение) не бих се притеснявал от такъв "преразход" на масло. Все пак с минимално доливане ще стигнеш до следващата смяна. А и има значение как се кара. Имам колега, който кара почти винаги на максимално ускорение, да вярно, не кара на максимална скорост, ама то е достатъчно тормоз на двигателя да ускорява прекалено бързо за купето и конските сили. Та маниера на каране е много относително нещо. Колкото повече се натиска един двигател, толкова повече масло ще харчи. Има производители, които пишат огромни числа за разход на масло. И в крайна сметка има потребители, които дават едни торби с пари, за да "намалят" този разход на масло и в крайна сметка го намаляват с много малки и пак доливат, само дето са загубили едни пари за ремонт. А да накараш Тойота да разглобят един "сравнително нов" двигател ня 90 000км, само заради доливане за 10лв на масло един път в годината, за мен (отново лично мнение) е безумно.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от tora » 01 Мар 2017 10:09

Този разход на масло разбирам, че се е появил сега, на 80-90хил.? Или от съвсем нова. Иначе от почти 20 години в инструкциите на всички познати ми коли е писано до литър на 1000км.

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 01 Мар 2017 13:03

Уважавам мненията Ви, но не ги споделям. Няма как 25 годишен голф да гори по-малко масло от чисто нова тойота. Всъщност е факт, но колата има 150 000км. гаранция или 5 години, което настъпи първо.

Очевидно от тойота залагат на това, че малките коли са предимно градски, може би дамски и никой не гледащеката за маслото. Вероятно затова продават коли с адаптирано за България качество и като мине петата година стискат палци да си купиш нов боклук.

Ако на 90 000 км гори 1л. за 10 000км., то на 150 000 км. колко ще гори? И защо да чакам да стане на 150 000км. или да ми изтече гаранцията, за да предявя рекламация?

Ако се окаже, че това е норма ще публикувам за собствена сметка в различни вестници нормата без коментар (за да не ме съдят за клевета). Предпочитам да дам 500 или 1000 лева, но да чета цял месец нормата в любимите си вестници. Аи всеки има право на тази информация преди да си закупи нова кола.

Колеги, много сте хладнокръвни w00t.gif ... за разлика от мен.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 01 Мар 2017 13:19

Хм... Колега, не мога да разбера позицията ти....
Всеки конкретен двигател има разход на масло.. Къде по-голям, къде по-малък...
Ще публикуваш нормата??? Ами хубаво - те и производителите често я вписват в книжката, която я издават в стотици хиляди екземпляри... И какво от това?
Съдейки от думите ти, просто не си си направил труда да прочетеш книжката за автомобила, който управляваш с години...
И както виждаш - май само ти не си запознат с този факт - че нормата за позволеният разход на масло е достатъчно висока..
Предяви рекламация - парите са си твои... Но ме учудва за какво ще предявиш рекламация? Че автомобила гори повече масло, отколкото ти се иска? Предяви рекламация и за това, че наливаш повече вода в казанчето на чистачките, или пък че износва повече гуми отколкото ти се иска - ситуацията е аналогична...

Това, че двигателя гори дадено количество масло не означава автоматично, че разхода ще се увеличава (поне не и до достигане на експлоатационния ресурс на детайлите)...

Освен това колегите (а и аз) те попитаха - кога установи този разход? Или просто сега на 90х.км си решил все пак да провериш нивото на маслото и изведнъж си останал учуден, че има такъв?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 01 Мар 2017 13:33

Ти сега пдиграваш ли ми се?

Кола, която събира 3,5 л. масло, харчи 1л. за 10 000км., при положение, че според производителят маслото се сменя на 15 000км. тоест от смяна до смяна да гори 50% от маслото е нормално?

Има стандарти, комисии и агенции, занимаващи се с технически надзор при внос. Има понятия като подвеждаща реклама, неравноправни догоровни отношения, несъответствие между обичайното и предлаганото качество...

Да не си платен писач (трол), че гледам имаш 10 964 коментара? Имаш ли личен интерес да представяш нещата в полза на тойота или е лично мнение, че 50% от маслото си заминава от смяна до смяна? Ти на твоят автомобил по 4 литра масло ли му доливаш?

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от iovkito » 01 Мар 2017 13:47

Тази тема е за ключ. Никаква информация за това какво масло се налива, на колко км колата е започнала да го гори. Не знам кой е платеният трол, но 2 страници само четем, че някаква тойота гори масло и нищо повече.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 01 Мар 2017 14:02

Подробно е описано, ако прочетеш внимателно! Определено форума не е за фенове на тойота, а за сервизните работници на тойота!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта