ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

e 10
Мнения: 676
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от e 10 » 02 Мар 2017 13:13

stefo91 написа:...всички Айго се правят в Чехия на една платформа със Citroën C1 и Peugeot 107/108 - така че това не е никаква Тойота и може би този разход си е съвсем нормален даже и нисък за тази "качествена Тойота"! wink.gif
На времето, когато започна кооперираното производство на въпросните автомобили, мой познат, върл фен на Тойота, си купи бензинов Ситроен С1 w00t.gif . На въпроса ми защо е изневерил на марката bash.gif , той отговори: "Напротив! Така оставам с нея tooth.gif . За тези три автомобила бензиновите двигатели се произвеждат от Тойота, дизеловите са френски." Дали е така, не знам :dontknow: .
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 03 Мар 2017 10:48

Такааа... Изгубух един цял ден от живота си в тел. разговори, но установих, че има проблем, който от тойота не искат да разгледат. Хубавото е, че има 4 държавни органа, които скучаят поради липса на искове от подобен характер, а имат власт, за да упражнят налагане на правата ми.

worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2017 11:08

Ще следя с интерес развитието :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 03 Мар 2017 11:11

!!! ВСЕ ОЩЕ ТЪРСЯ И ДРУГИ С НАРУШЕНИ ПРАВА ПО ГАРАНЦИНОННА ПОДДРЪЖКА НА ТОЙОТА !!!

За развитието, нямам намерение да превръщам форумът в цирк. Още повече при положение, че половината от пишещите НЕ помагат, НЕ разбират, НЕ знаят, а само цапат темите с трудни за окачествяване и разбиране текстове - паметници на скуката...

Развитието е такова - или основен ремонт на двигателя или нов.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от BOz » 03 Мар 2017 13:01

AYG0 написа: !!! ВСЕ ОЩЕ ТЪРСЯ И ДРУГИ С НАРУШЕНИ ПРАВА ПО ГАРАНЦИНОННА ПОДДРЪЖКА НА ТОЙОТА !!!
Аз лично не видях някой и на теб да ти е нарушил "правата" по гаранционна поддръжка.
За 500мл разход масло на 4-5к километра повярвай, че нямаш шанс за измъкване от таи ситуация по съдебен ред, приеми факта и си карай колата безгрижно.
Няма експертно лице, което да каже в съда, че това е ненормален разход на масло, за да имаш каквито и да е основания за претенции. Ама ще го получиш това мнение по труден път. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2017 14:16

AYG0, както писах по-рано - парите са си твои, и ти решаваш къде да ги дадеш...
Опитах се да обоснова своето мнение (а то накратко е, че разхода е допустим, макар и да е завишен), но ти продължаваш да смяташ, че колата е за подмяна....

Точно затова и очаквам да споделиш развитието - това би било много полезно за сверяване на часовниците (моя, а и на доста от колегите, които мислят като мен)...

Все пак форумът е място за двупосочен обмен на информация.. А в твоите мнения усещам само интерес да 'изсмучеш' информация, без да споделиш каквато и да е такава... Например още очаквам отговори на някои неколкокретно поставени въпроси... От рода : какво е количеството масло, което трябва да се долее за да се повиши нивото в картера от МИН до МАКС...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Airfan » 03 Мар 2017 16:26

Аз също ще следя с интерес, защото пък смятам, че колегата е прав. За подобен разход и аз щях да искам гаранционен ремонт. Като цяло от Тойота се излагат адски много напоследък и аз лично няма да си купя следващия път Тойота, тъй като съм разочарован от това, което предлагат за парите, които искат.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2017 17:26

Airfan написа: За подобен разход и аз щях да искам гаранционен ремонт.
За разход на масло, при който не се налага доливане между ТО?
Знаеш ли какъв е разхода на масло на колегата? Защото все още се опитвам да си изясня това - по сегашните приказки това не е ясно...
Има субективно еднократно измерване, което не се знае при каква температура и условия е направено (хубаво - на едно и също място)... Не се знае какво е било показанието (някъде около средата - колко точно?)... Не се знае какво означава даденото показание (колко мл е отклонението)... Колко пъти е направено измерването за да се направи статистика, защото щеката не е точен измервателен уред - все едно да започнем да засичаме разхода на колата по стрелката на бензиномера...
Та за какво говорим?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от AYG0 » 03 Мар 2017 18:23

Американски форум - Задаваш въпрос и ти отговарят на въпроса.
Руски форум - Задаваш въпрос и те ти задават въпрос. Пак задаваш въпрос и те пак ти задават въпрос. Трепи път задаваш въпрос и ти отговарят.
Български форум - Задаваш въпрос и ти обясняват колко си глупав, как така не става, че нямаш право да питаш или да се оплакваш и пр.

Не ме интересува какъв е нормалният разход на масло според вас. Не ме интересуват и мнения извън въпросът ми. Пишете си в други теми. :tfrag:

!!! ВСЕ ОЩЕ ТЪРСЯ И ДРУГИ С НАРУШЕНИ ПРАВА ПО ГАРАНЦИНОННА ПОДДРЪЖКА НА ТОЙОТА !!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2017 18:41

Крайно време е да отговориш на поставените въпроси... :whistle:
Защото освен голо твърдение и мрънкане за нарушени права друго не виждам guns.gif bash.gif
А за другото : http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=23&t=32129&start=17

Толкова не можеш да се досетиш, че въпросите са защото се опитваме да разберем какво е 'висок разход на масло' според теб?
И какъв е реалният разход... За това какви права са ти нарушени - не смея и да попитам . wacko.gif

П.С. толкова цирк за едно Айго?!!! Та това е кола 'еднодневка', продавана и като нова за мижави пари...
Липсата на конкретни отговори ме кара да мисля, че човека се чувства прекаран че си е взел такъв автомобил, и се опитва да изкара друг виновен за избора си...
А колата си е перфектен градски автомобил и ще си отработи зададения ресурс (200-300х.км)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от stefo91 » 03 Мар 2017 18:55

Честит Трети Март, нека да сме живи и здрави и нещата да вървят към по-добро!
И аз подкрепям колегата AYGO. Търси си правата AYGO и пиши тук във форума какво е станало! Най-добре е както беше писал един колега по-напред да поискаш от Тойота да ти засекът разхода на масло (със процедура) и след това, да видиш какво може да се направи (след като имаш точни данни), защото проблема най-вероятно ще се задълбочава. Друг е въпроса, че ако в момента разхода ти на масло е в "ИЗМИСЛЕНИТЕ ДОПУСТИМИ" граници според тях - едва ли можеш да спечелиш спора, но не се отказвай, търси си правата! Щом коли, който са доста по-стари от твоята и са на много повече километри може да не харчат масло (да не личи като се погледне щеката), значи това не е нормално и Тойота просто се презастраховат защото знает, че продават некачествени коли. Друг е въпроса, че като си копуваш кола която като нова струва около 17 000-18 000 лв. няма как да очакваш да получиш "черешката на тортата" и това именно се опитва да ти обясни slowtraveler, но ти щом си решил да си търсиш правата, това е похвално. Ние в България сме свикнали да си мълчим и да ни мачкат, затова сме най-зле в Европа (като цяло).


П.С. и аз като колегата Airfan не бих си взел отново Тойота, освен ако не е изцяло произведена в Япония, като добрата стара Селика! :thumbsup:
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

rjd
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Дек 2015 22:56
Местоположение: Стара Загора

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от rjd » 03 Мар 2017 19:40

Е-е Стефко, не можа да се сдържиш, да не се изфукаш и в тази тема със Селиката! Шегувам се, не се впрягай. И аз обичам да се фукам с моята, но не във форума. А на колегата с Айгото, който смята, че е прекаран от Тойта бих казал, че моята 17 годишна Тойта гори литър масло на 1500 км, но не бих я сменил за нито една европейска кола от този клас. Камо ли пък с Голф, ако ще и маслото да се вдига от мин. на макс. от смяна до смяна! Друг е въпроса, ако е намислил да смени Айгото, което е покарал с ново. Пък може и с Авенсис, знае ли човек...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 03 Мар 2017 20:28

stefo91 написа: Ние в България сме свикнали да си мълчим и да ни мачкат, затова сме най-зле в Европа (като цяло).
Не е точно така - според мен прекалено много мърморим, че някой друг ни е виновен...
И не си правим точната сметка - къде е добре да натиснеш, а къде - ще бъда загубена кауза...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от peterhr » 03 Мар 2017 21:28

То ако някой можеше да осъди по тая причина производителя, то сигурно е, че ще стане първо в Европа, а не тук да е прецедента.

Към автора: Тази тема замина в грешна посока единствено и само заради отношението на питащият. Надменното държание, няма как да породи нещо полезно. Нито заглавието е точно (това че е само с големи букви е бях кахър). Но нито има информация за точния двигател, нито точно колко масло се губи (долива), нито какво е маслото като тип. Дали търсите друг колега със същият двигател и да сравните разход на масло или просто се търси недоволен от гаранцията на Тойота да се заведе колективен иск??? Аз не съм доволен от работата на климатроника.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Двигателист » 04 Мар 2017 11:39

Двигателят, 1KR ли е? Знае ли се колко е в действителност количеството между отметките на пръчката, защото без тази информация няма как реално да се определи разход.
И малко встрани от темата, но преди няколко месеца точих маслото на 1KR на айго, но 2012 г и купих 3 л масло, които не можах да сипя. Демек мотора събра към 2,8 л. Та не знам къде сте набутали 3,5 л, ако става въпрос, разбира се за 1KR.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта