Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Popov308
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2017 23:52
Местоположение: Габрово

Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Мнение от Popov308 » 10 Мар 2017 23:30

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на Тойота Авенсис Версо, 2003 г., бензин, vvti 150 к.с. Много съм доволен от покупката. Колата е напълно подходяща за семеен ван. Макар да вози малко по-твърдо, радвам се, че предпочетох нея пред Шарана и Еспейса. Разходът е такъв, какъвто е посочен в Аутодатата - 7,2 извън града и 10 - 11 градско /но в град като Габрово/. Притеснява ме само едно. Наливам антифриз в разширителния съд, а той изчезва за няколко дни. Отива под минимума, но нямам нерви да експериментирам и постоянно доливам. Течове няма от никъде. Ауспухът не пуши бяло и маслото не е пресечено. Предвид, че колата няма стрелка за температурата, не смея да проверя до къде и колко още ще изчезне от антифриза, например в самия радиатор. Някой ми каза, че те "японските били така", не държали течност в разширителя. Въпросът ми е - ако има други собственици на бензинов Авенсис Версо, при Вас как е, разширителният съд, държи ли антифриз между минимума и максимума, или и при вашите коли изчезва за няколко дни?

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Мнение от мехаННика » 11 Мар 2017 15:45

Този с "японските​ били така" или се е шегувал с теб, или е глупак. Антифриза трябва да е в границите по казанчето. И в същото време и радиатора да е пълен. Налей в радиатора, налей и в казанчето и гледай какво ще стане за няколко дни. Ако намалее значи имаш някакъв проблем и трябва да се търси къде отива този антифриз.

Popov308
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2017 23:52
Местоположение: Габрово

Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Мнение от Popov308 » 13 Мар 2017 06:25

О.К. Благодаря! Ще търся проблема.

Popov308
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2017 23:52
Местоположение: Габрово

Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Мнение от Popov308 » 24 Апр 2017 13:22

Пропуснал съм да отбележа продължението. Няколко дни след като писах за проблема, времето беше доста променливо. През деня в жегата имах възможност да изпробвам климатика в действие. Следващите дни пък беше доста студено и пусках парното на силна степен. Изведнъж чезненето на антифриза спря. Повече от месец го наблюдавам, но не се е налагало да доливам. Мога само да предположа, че при наливането на антифриз, системата не е била добре обезвъздушена, и парното си е взело нужното му количество през дните, когато брах ядове.
По-малко от два месеца време е кратък период за обобщени впечатления, но засега мога да кажа, че Тойота Авенсис Версо ме радва като автомобил и не съжалявам за покупката. В града комфортът малко се губи, защото окачването "усеща" всяка малка неравност, твърдичко е. На моменти дори може да ти се стори, че "придърпва", но същото се усеща и ако освободиш от скорост. Още преди покупката четох, че има подобни критики към возията. Извън града обаче, всичко това изчезва и удоволствието от пътуването е пълно.

VeniR91
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Авг 2015 22:27
Местоположение: Варна

Avensis Verso бензин - чезне антифриза.

Мнение от VeniR91 » 23 Май 2017 13:50

на моята Селика 2001 година 143 конски сили имах странен проблем с Антифриза, аз пълних за разширителния съд до максимум то намаляваше, после разбрах, че трябвало да се пълни между минимум и максимум, а се оказа че в разширителния съд си стои 1 пръст на дъното течност 1/4 от съда доста под минимума, ако налея веднага го изхвърля през клапана на съда за 2-3 дни ако го оставя така и 5000 километра въобще не го пипа, понеже има голямо налягане на капачката го пише, иначе системата е пълна, самия разширителен съд се състои от 2 отделни стени, аз имах проблем с обезвъздушаването, понеже на тази кола много трудно се обезвъздушава, започна да губи по половин литър на ден оказа се водна помпа сложих нова смених и антифриза,сложих розов, на тази кола тройника трите маркуча които разпределят течноста през цялата система са поставени на по високо място от колкото разширителния съд през който наливам и по този начин обезвъздушаването става трудно...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 37 госта