Смяна на масло на двигателя ?

Заключено
BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Смяна на масло на двигателя ?

Мнение от BukTopcku » 17 Апр 2017 15:26

Здравейте, колеги ! Извинявам се предварително за темата ако се повтаря , търсих да намеря някаква информация ,но не успях затова пускам тема. Тъй като съм собственик отскоро на Тойота авенсис Т25 2006 1.6 VVTI , и ми се налага смяна на маслото на двигателя, ще съм благодарен ако ми дадете съвет какво да избера. Досега е карана с ARECA 5W40 , нямам проблем с него, но признавам си не съм наясно много с тези неща, за това искам вашето компетентно мнение. Това масло ли да продължавам да ползвам или да го сменя с някое по качествено ?

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Смяна на масло на двигателя ?

Мнение от spiridoncho » 17 Апр 2017 18:26

Колега, Toyota дават 5W30 в повечето случаи. И да я караш с 5W40 не мисля, че ще сбъркаш. Единствено не прави компромиси да взимаш ултра евтини noname масла. И Toйотско да сипеш си е повече от екстра. Аз за сега си карам с такова. Ако искаш по-скъпо има Мотул за рейсъри или пък серията Sustina на Eneos. Castrol Edge също е хубаво неевтино масло, но срещнах негативни отзиви в немските форуми за някои моторетки.
Areca не е лошо масло, но идва малко по-гъсто при 100 градуса според руснаците, а и не е кой знае какво. Но щом не си недоволен джиткай си с него, ако го взимаш по на далавера.
Ако си маняк и си обичаш колата, сипваш японско масло и джиткаш с японски гуми :D Ако си евридей драйвър непукист, сипваш всичко марково на промоция в гореспоменатия вискозитетен клас и няма да сбъркаш(гледай и да е клас C3).
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Смяна на масло на двигателя ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 17 Апр 2017 19:17

spiridoncho написа: Колега, Toyota дават 5W30 в повечето случаи. И да я караш с 5W40 не мисля, че ще сбъркаш. Единствено не прави компромиси да взимаш ултра евтини noname масла. И Toйотско да сипеш си е повече от екстра. Аз за сега си карам с такова. Ако искаш по-скъпо има Мотул за рейсъри или пък серията Sustina на Eneos. Castrol Edge също е хубаво неевтино масло, но срещнах негативни отзиви в немските форуми за някои моторетки.
Areca не е лошо масло, но идва малко по-гъсто при 100 градуса според руснаците, а и не е кой знае какво. Но щом не си недоволен джиткай си с него, ако го взимаш по на далавера.
Ако си маняк и си обичаш колата, сипваш японско масло и джиткаш с японски гуми :D Ако си евридей драйвър непукист, сипваш всичко марково на промоция в гореспоменатия вискозитетен клас и няма да сбъркаш(гледай и да е клас C3).


Колега не искам да бъда груб но по-добре да не даваш мнения за маса. Посоченият автомобил не разполага с филтър за твърди частици , че да търси масло клас С3.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Смяна на масло на двигателя ?

Мнение от spiridoncho » 17 Апр 2017 20:04

Все пак никъде не съм уточнил защо препоръчвам C3. Нали затова е форума. По запознати от мен да споделят и ако бъркам да ме поправят. Предложих C3 защото при всички положения този клас е с висок HTHS. Но сте прав за пропуска ми, че маслата C3 са low SAPS. Да това за някои двигатели е безмислено, а пък за други противопоказно.
Но съм озадачен, как от бързане да ме укорите заради "мнението за маса", пропуснахте да уточните на колегата правилното масло!?
Последно промяна от spiridoncho на 18 Апр 2017 07:55, променено общо 1 път.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение


BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Смяна на масло на двигателя ?

Мнение от BukTopcku » 18 Апр 2017 07:15

spiridoncho написа: Ако си маняк и си обичаш колата, сипваш японско масло и джиткаш с японски гуми
Обичам си колата , но незнам кои са японски , кои са по дефиниция и препоръки за този модел.... Точно за това се обърнах за помощ към вас :)

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта