Yaris 1.4 D4D НАДУВА!!!

chocho88
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2017 08:10
Местоположение: Велико Търново

Yaris 1.4 D4D НАДУВА!!!

Мнение от chocho88 » 19 Май 2017 17:29

Здравейте, преди няколко дни си купих Ярис 2004г 1,4 D4D. Закарах го на обслужване. Смениха му масло, филтри, ВОДНА ПОМПА и антифриз. Като отидох да си го взема майстора каза, че се съмнява, че надува. Покарах я малко и я върнах в сервиза- маркуча, който влиза в разширителния беше горещ и твърд (пълен с въздух). Отворихме разширителния и антифриза миришеше малко на изгорели газове. Карах я 10 км, вдигнах капака и антифриза беше почти изчезнал.
Въпроса ми е дали би могло да е от новата водна помпа или причината е в гарнитура/глава? hmm.gif hmm.gif hmm.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Yaris 1.4 D4D НАДУВА!!!

Мнение от Toyota Fan Forever » 19 Май 2017 23:54

Здравейте!

Не е дотам приятно, но такава е реалността.
http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 340643.htm За съжаление е на френски, темата там е много болна, защото са продадени повече бройки а-ли като Вашия. Есенцията е в това, че се сменя глава с гарнитура разбира се, и ако смените само гарнитура след време се стига пак до същия проблем. В Тойота (Франция) знаят за проблема, но тъй като касае извънгаранционни автомобили (около 100000 км)за това време вдигат рамене и общо взето след заплахи за съд и др. стигат до частични споразумения за части, което си е пак нещо (насякъде в Тойота знаят де smile.gif )! Ето и още един линк със снимка, където ясно се вижда къде надуването е оставило следа http://www.forum-auto.com/marques/toyota/sujet4982.htm . Аз съм имал един такъв случай а-л 2004, 2009/90 000км ограничих се до смяна на гарнитура, за повече от година проблеми нямаше, след това не зная, а-ла смени местоположение и собственост.
Има малка вероятност след смяната на помпата да не е обезвъздушена системата, но това лесно ще го разберете.

Успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

chocho88
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2017 08:10
Местоположение: Велико Търново

Yaris 1.4 D4D НАДУВА!!!

Мнение от chocho88 » 20 Май 2017 08:02

Много благодаря за изчерпателния отговор!
Извадил съм късмет с това кенефче sad.gif

Бадемлика
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2017 08:50
Местоположение: Karlovo

Yaris 1.4 D4D НАДУВА!!!

Мнение от Бадемлика » 31 Май 2017 08:54

Колега ако решиш да продадеш колата в това състояние ми пиши.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта