Проблеми с любимата....Тойота Авенсис Т22 D4D

j.k.k
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Окт 2013 20:45

Проблеми с любимата....Тойота Авенсис Т22 D4D

Мнение от j.k.k » 11 Юни 2017 14:50

Зравейте колеги,не съм си и помислял да пиша тук но се налага....
Така,накратко за любимата колица.Карам я 3 години,като съм сменил дифтунгите на дюзите и нормалните консумативи за нашите пътища, нищо друго не съм пипал.Колата за 3 години има почти 100000 км.Служи ми вярно и безупречно!
Една сутрин забелязах,че на студено трака доста двигателя се държи неравномерно .....оставих я да поработи и след като загря утихна и влезе в час.Така, успокоих се,но не задълго....Като тръгвах подадох гас и видях едни пушеци(черни) и ме заболя сърцето..... Почнах с нова нафта (на Еко авио дизел) добавка на Бардал за дюзи(като ползвам и постоянно БДЦ в нафтата) стори ми се ,че има ефект но уви след като престоя два дена на по студено(в Германия симптомите са същите) По пътя на сам я засякох като горене,5,5/100 със средна скорост 110-120 първия път и 7/100 втория с клима и средна скорост 140-150км. Колата не губи мощост,върви си както преди,доста прилично.
Моля за съвети от къде да почна да я човъркам,дебитомер,свещи или някоя дюза...... Не съм майстор,но се хващам и го сменям,дори ако се наложи и да снимам wacko.gif
Благодаря предварително!
Поздрави!



П.С Само да вметна,че в едни определени обороти на скоростите,различни за всяка има едно притрисане на цялата кола......

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Проблеми с любимата....Тойота Авенсис Т22 D4D

Мнение от Iliyа Damyanov » 11 Юни 2017 21:02

Аз съм умно момче но трябва да ми се обеснява повече. Не ми е ясно проблем с тракането ли имаш или с пушенето. Аз имам проблем с пиенето ама мойта тема е два сезона. И аз се оглеждам за ЕКО ама нъцки. Пробвай с нафта на Арал тя е с пълен комплект добавки.

j.k.k
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Окт 2013 20:45

Проблеми с любимата....Тойота Авенсис Т22 D4D

Мнение от j.k.k » 11 Юни 2017 22:42

Iliyа Damyanov написа: Аз съм умно момче но трябва да ми се обеснява повече. Не ми е ясно проблем с тракането ли имаш или с пушенето. Аз имам проблем с пиенето ама мойта тема е два сезона. И аз се оглеждам за ЕКО ама нъцки. Пробвай с нафта на Арал тя е с пълен комплект добавки.
Проблема е и с двете! Сипвах нафта в Австрия на ESSO....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта