Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

VOYNOFF
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2016 23:32
Местоположение: Leeds, West Yorkshire, UK

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от VOYNOFF » 30 Юли 2017 15:03

Привет на всички. Притежавам от около година TOYOTA AVENSIS T180 (2007) D-CAT 177k.c и за втори път ми се налага да бъде отварян мотора за смяна гарнитура на глава(25000мили изминати след първата смяна), но този път мисля, че е спукана главата(утре ще бъде тествана на машина за подтвърждение worthy.gif ). Питането ми е еднакви ли са главите на Д4Д 2.2 148к.с. 2005 и моята прекрасна Д-КАТ защото намерих глава от 2.2 148к.с.2005г. Ако може някой наистина знаещ да ми отговори ще бъда благодарен. :help:

ПОЗДРАВИ!

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от мехаННика » 30 Юли 2017 15:31

D CAT има пета дюза, другия няма, тоест няма да стане. Пишеш в мили, в Англия ли си? Според мен първия ремонт е бил некачествен.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от Iliyа Damyanov » 30 Юли 2017 15:41

Главите имат малка но съществена разлика. Главата едва ли е спукана както и при първия път. Вероятно ремонта не е проведен правилно и това е довело до рецидив. Във форума имам тема за подобен проблем и със сигурност ще Ви е от полза.
Успех!

ПС. Малко сме се дублирали ама бира форум и F1.

memorex

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от memorex » 30 Юли 2017 22:20

А каква е разликата в главите?

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от мехаННика » 31 Юли 2017 07:45

мехаННика написа: D CAT има пета дюза, другия няма,
Втори,любезен, път :D

VOYNOFF
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2016 23:32
Местоположение: Leeds, West Yorkshire, UK

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от VOYNOFF » 04 Авг 2017 00:32

Благодаря на всички отзовали се на питането. Оказа се че главата е здрава и утре започва голямото сглобяване. worthy.gif
Относно питането на мехаННика да в Англия съм. Първият ремонт беше направен от Индийци( индиянци), сега намерих БГ майстор и ремонта се извършва в моят гараж и наблюдавам всеки един процес много внимателно. При разглабянето се оказа, че липсва единият от двата фиксиращи щифта(водачи) между главата и блока и тъй като не мога да го намеря, мисля да отрежа парче от бургия със същия диаметър и дължина и да решим проблема, защото пътуването към БГ е на 10.08. и не подлежи на отлагане.

Поздрави!!! smile.gif

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от мехаННика » 04 Авг 2017 07:42

Опасявам се че с това бързане пак ще пропуснете нещо важно. Това с опашка от свредло е стар номер и работи, но може и да питаш в някое дилърство, тоя водач сигурно струва 1-2 паунда. Разбрах че си в Англия, просто през телефона не съм видял местоположението първия път.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Цилиндрова глава Т25 Д-КАТ

Мнение от Iliyа Damyanov » 04 Авг 2017 18:59

И аз мисля , че това бързане ще ти изяде главата. Нищо не си писал за блока , а ако не го провериш следващия път сигурно ще търсиш мотор. И си поръчай големия ремонтен Кит (тойотски) защото на парче ще забравиш половината неща и ще ти излезе златно. Пиши как си искарал дифтунгите на дюзите , че при мен беше приключение (има нови в оригиналния кит които са кадмирани или с някакво друго покритие и не залепват като старите). А без малък динамометричен ключ и разпечатка кое на колко се стяга по тоя алумин очаквай неприятности. И едно въпросче за последно. Пишеш в твоя гараж провеждате ремонта. Мотора от къде и как го изкарахте? (защото на място няма как да проверите блока и да сте сигурни)

И си изчисти колекторите да станат като нови! Стартера също ще се зарадва да му обърнете внимание!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта