Toyota Rav 4 2002 ,2.0 ,150 hp VVTI

djokcho
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Сеп 2017 13:50
Местоположение: България

Toyota Rav 4 2002 ,2.0 ,150 hp VVTI

Мнение от djokcho » 25 Сеп 2017 14:06

Привет на всички !Щом като пускам тема ,значи имам проблем ,който е ;неразпознаване на lambda sensors.Купил колата от Англия ,преди по-малко от година със свeтещ check engine.Доверих се на ,,Бай Моджахедин ,, ,че проблема е в ламбда сондата (не знаех ,че са 4 на брой...Реших да ги купя в Ebay и вече ги имам ,мисля ,че са от Тайван ,но компютъра не ги разчита...Междувременно купих и някаква на Бош (докато чакам дръпнатите очи),която също не може да бъде разпозната.Въпроса ми към Вас е ;има ли вариант за ,,обучение ,, на вече купените от мен сонди (чух за някакъв софтуер ,който помага на компютъра да ги разпознае) и къде мога да го сторя (ако има)?Е ,колко ще струва разбира се ...ако приближава 400-500 лв ,да си купя оригиналните и да танцувам Ламбада...
Благодаря на отзовалите се!

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Toyota Rav 4 2002 ,2.0 ,150 hp VVTI

Мнение от kostadinnm » 03 Ное 2017 23:57

С тази воля за опити сигурно вече си се оправил :)
Ако не - казвай по-сериозно да помагаме.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
xpact2
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Мар 2012 12:35
Местоположение: София

Toyota Rav 4 2002 ,2.0 ,150 hp VVTI

Мнение от xpact2 » 03 Дек 2017 20:25

djokcho написа: Привет на всички !Щом като пускам тема ,значи имам проблем ,който е ;неразпознаване на lambda sensors.Купил колата от Англия ,преди по-малко от година със свeтещ check engine.Доверих се на ,,Бай Моджахедин ,, ,че проблема е в ламбда сондата (не знаех ,че са 4 на брой...Реших да ги купя в Ebay и вече ги имам ,мисля ,че са от Тайван ,но компютъра не ги разчита...Междувременно купих и някаква на Бош (докато чакам дръпнатите очи),която също не може да бъде разпозната.Въпроса ми към Вас е ;има ли вариант за ,,обучение ,, на вече купените от мен сонди (чух за някакъв софтуер ,който помага на компютъра да ги разпознае) и къде мога да го сторя (ако има)?Е ,колко ще струва разбира се ...ако приближава 400-500 лв ,да си купя оригиналните и да танцувам Ламбада...
Благодаря на отзовалите се!
Тъп въпрос, ама сети ли се да разкачиш акумулатора за известно време? Иначе и моите светят май две последно като проверях, аз я карам на газ, но има и вариант шунтове да се сложат май.
Toyota RAV4 2003 VVT-i

BMW X3 2013 30d

djokcho
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Сеп 2017 13:50
Местоположение: България

Toyota Rav 4 2002 ,2.0 ,150 hp VVTI

Мнение от djokcho » 24 Окт 2018 14:19

Да си призная - още не съм се оправил, така си карам, но ме дразни. Сложих си обратно оригиналните сензори и не съм пипал повече, а и да се опитвам - не съм Астор я, :D. Относно въпросните "шунтове", може ли малко повече информация, моля!
Наскоро сменя съединител (не аз, онези с много инструмент в сервиза :), та се разбра за "плачещо" киче/семеринг след опашката на скоростите (така поне разбрах, не съм гледал). Може ли някой да ми прати линк, който да указва ОЕМ/номер на оригинална част, за да открия въпросният беляджия, преди да разхвърлят колата, иначе рискувам да стои там неопределено време...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 36 госта