Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

sailer
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2017 14:05
Местоположение: Варна

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от sailer » 20 Дек 2017 14:24

Здравейте,
нов съм във форума, от около седмица съм горд собственик на Toyota Avensis 2.2 D4D, 150к, 2007г
Имам странен проблем с датчика за ниво на маслото и търся помощ ако някои може да ми помогне с малко акъл.
При закупуването на автомобила, направих кратък test drive и всичко беше наред с датчика (като цяло колата се държеше добре), след което помолих продавача да смени масло и маслен филтър преди да я взема.
След смяната на масло и маслен филтър, доплатих сумата и си взех колата с уверението че всичко е направено както трябва, на всичкото отгоре е и мой познат и затова се доверих изцяло.
Още след 5км изведнъж започна да свети датчика за ниво на маслото, спрях веднага, изчаках да изстине и замерих с щеката. Масло има и то е над горната марка. Звъннах на познатият от който я купих и каза "дефектен датчик", щом има масло на щеката карай сега като дойде време за смяна на масло ще сменим и датчика. Маслото е 5w40 не питах каква марка.
Оттогава насам, забелязах че на студено не свети датчика, започва да сигнализира само когато колата загрее до нормални работни градуси, изчезва за малко и после пак се включва. Говорих с разни майстори и всеки казва датчика за ниво е, е да де ама как така изведнъж след смяна на масло и маслен филтър започна така да се държи. Егати каръка съм за 12ч време (между тест драйва и закупуването) точно да се повреди.
Моля за съвет може ли да е от некачествено масло (примерно като загрее да пада вискозитета) или някакъв клапан на масленият филтър??? Или наистина трябва да сменя датчика.
Не знам какво да правя, да сменям ли пак масло, майсторите казват карай щом има масло в двигателя, това било само един датчик, ама сума ти и пари дадох, пък точно пред коледа не знам какво да я правя, да не стане по голяма поразия!
Ако някои може да помага, благодаря на всички отзовали се!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2017 17:20

Препоръчаното масло не бе ли 5W30 (да не би да се стича бавно, а на студено да има известен 'допуск' през който компа да си мълчи, отчитайки по-бавното стичане на маслото)?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от nowyaris » 20 Дек 2017 18:31

Веднага си купи много читаво и скъпо масло от наистина доверен човек 5/30 и възможно най-качествения маслен филтър който той продава.
Сменяш веднага и ако продължи да го прави този номер,тогава пак пиши. :thumbsup:
Един Господ знае каква боза ти е налял "твоят познат".Ако не знаеш какво точно масло и филтър да купиш питай в Тойота или тук,във Форума.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

memorex

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от memorex » 20 Дек 2017 19:08

sailer написа:Здравейте,
нов съм във форума, от около седмица съм горд собственик на Toyota Avensis 2.2 D4D, 150к, 2007г
Имам странен проблем с датчика за ниво на маслото и търся помощ ако някои може да ми помогне с малко акъл.
При закупуването на автомобила, направих кратък test drive и всичко беше наред с датчика (като цяло колата се държеше добре), след което помолих продавача да смени масло и маслен филтър преди да я взема.
След смяната на масло и маслен филтър, доплатих сумата и си взех колата с уверението че всичко е направено както трябва, на всичкото отгоре е и мой познат и затова се доверих изцяло.
Още след 5км изведнъж започна да свети датчика за ниво на маслото, спрях веднага, изчаках да изстине и замерих с щеката. Масло има и то е над горната марка. Звъннах на познатият от който я купих и каза "дефектен датчик", щом има масло на щеката карай сега като дойде време за смяна на масло ще сменим и датчика. Маслото е 5w40 не питах каква марка.
Оттогава насам, забелязах че на студено не свети датчика, започва да сигнализира само когато колата загрее до нормални работни градуси, изчезва за малко и после пак се включва. Говорих с разни майстори и всеки казва датчика за ниво е, е да де ама как така изведнъж след смяна на масло и маслен филтър започна така да се държи. Егати каръка съм за 12ч време (между тест драйва и закупуването) точно да се повреди.
Моля за съвет може ли да е от некачествено масло (примерно като загрее да пада вискозитета) или някакъв клапан на масленият филтър??? Или наистина трябва да сменя датчика.
Не знам какво да правя, да сменям ли пак масло, майсторите казват карай щом има масло в двигателя, това било само един датчик, ама сума ти и пари дадох, пък точно пред коледа не знам какво да я правя, да не стане по голяма поразия!
Ако някои може да помага, благодаря на всички отзовали се!
И двете масла на 30 и на 40 при студен старт трябва да имат един вискозитет но при загрял двигател 40така има по – голям вискозитет .Следователно не е от вида масло.Тука става въпрос за ниво а при повреден датчик проблема се появява по–често на загрят двигател/масло/датчик и се свързано със промяна в съпротивлението .Искаш да го хванеш – мериш ел.съпротивление на датчика или волтаж /електричарите знаят/и ако желаеш го сменяш или оставяш смяната на датчика до сл.смяна на маслото но го мериш на ръка редовно ако не си сигурен че "папа" масло.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2017 19:26

Разбира се, че 5W e с еднакъв стартов вискозитет, но при палене обикновено оборотите са ниски (и дебитът масло - също по-нисък)... Та затова и предположих, че може и това да е причина (съвсем не означава - единствената възможна причина - датчикът също може да прави проблем)...
Между другото - наскоро четох оплаквания от колеги в друг форум, че алармата им за ниско ниво на течността на миячките не млъквала със зимните течности, продавани в тяхната държава... И преминат ли на лятна течност или по-реномирана такава, чак тогава изгасвала алармата - явно датчикът там бил доста чувствителен :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008


sailer
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2017 14:05
Местоположение: Варна

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от sailer » 21 Дек 2017 08:43

Благодаря на всички за помоща, ще пробвам със смяна на масло и маслен филтър, ако някои знае нещо добро и изпитано 5W30, да не е от най- скъпите, че по коледа съвсем се оголих? Предполагам, че ще го сменям след празниците на заплата, ще пиша ако има подобрение.
Благодаря на всички за съдействието!

petar.beevski
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2018 13:22
Местоположение: София

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от petar.beevski » 29 Май 2018 15:20

Здравей , имам въпрос дали се оправи проблема след смяна на маслото и филтъра?

sailer
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2017 14:05
Местоположение: Варна

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от sailer » 03 Юли 2018 16:03

Здравей, реших да не го сменям на юнашко доверие пък и доста се ожулих при закупуването. Сега съм навъртял 10к и ще го сменям тези дни, все същото се държи, не е изяла и милилитър. Почерня като цяло, но колата има мощност. Само го проверявам от време на време. Като го сменя веднага ще пиша, иначе съм очарован от двигателя, тих е страшно нисък разход на дълъг път, карах из гърция по магистралите падна под 5 на 6 скорост без много да я юркам. Досега маслото беше Motul 5w40, някой ако има предложение за други марки ще съм благодарен!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Проблем с датчик на нивото на масло Toyota Avensis 2.2 D4D!

Мнение от Akima » 03 Юли 2018 17:22

Има тема за МАСЛА.
Препоръчвам да ползвате търсачката.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта