"Промиване" на дюзите с добавки

Заключено
Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

"Промиване" на дюзите с добавки

Мнение от Gareeb » 22 Мар 2018 18:25

Здравейте, имам Toyota Rav4 2.2 d4d 136hp, 2007г. Днес бях на диагностика в TM ауто и като ми дадоха листа с данните ми показа, че едната дюза е показание -2.1, като ми обясниха че нормата е от -1.5 до +1.5. Другите са със стойности в диапазона на нормалното. Като диагностика не е правена на студен двигател, тъй като запалих от нас и карах до там ~3-4км е разстоянието и казаха, че може би на студен двигател тази с -2.1, може да покаже и стойност още по-далечна от нормалното. Обясниха ми, че правят някакво промиване/прочистване с 3 вида добавки, като оставяли автомобила за около час да работи само с добавки. Въпроса ми е дали някой от вас колеги е правил такава процедура при тях или другаде и дали има ефект от тази работа. Информативно попитах за цена на една дюза + работа = 1000+лв.. Рециклиране/ремонт на дюза за моята равка дали ще може да бъде направено ако реша и там какъв е ценовия диапазон?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

"Промиване" на дюзите с добавки

Мнение от Akima » 22 Мар 2018 18:34

Има тема за присадки.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 38 госта