универсални катализатори??

Toyota forever
Мнения: 206
Регистриран на: 11 Окт 2009 18:37
Местоположение: Варна
Получена  благодарност: 2 пъти

универсални катализатори??

Мнение от Toyota forever » 15 Апр 2018 22:08

Здравейте, решил съм да си сменя катализаторите в нови универсални. Предните 2 са резонаторни гърнета. Катализаторите бяха премахнати заради грешна диагноза. Въпреки, че бяха напълно здрави като структура. Не знам какво е състоянието на задните. Не ме кефи, че колата е по шумна с тези гърнета. Та въпроса ми е някой слагал ли е от универсалните катализатори?

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

универсални катализатори??

Мнение от kostadinnm » 16 Апр 2018 10:16

Кофти е, че са ти сгрешили диагнозата. И аз съм си мислел да поставям универсален на мястото на откраднатия, но докато се ориентирам и се наложи да сложа временно права тръба(а пък и сега се кара предимно в провинцията). Иначе, можеш да разпиташ една варненска фирма за подробности: емакс(така се водеше преди). Интересното е, че предишния им сайт имаше повече подробности, но го махнаха, без да има връзка към този. Даже имах комуникация с тях и ми се сториха отзивчиви. Интересно е кой е модела на тойота с предни + задни външни катализатори - моята има един в двиг. отсег и един външен. Има и старозагорска фирма - мога да дам контакти, но не вярвам да не си се ориентирал вече.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Toyota forever
Мнения: 206
Регистриран на: 11 Окт 2009 18:37
Местоположение: Варна
Получена  благодарност: 2 пъти

универсални катализатори??

Мнение от Toyota forever » 16 Апр 2018 21:49

Здравей, не бях чувал за тези момчета зад винса. Дай и на старозагорци контакт да ги прослушам.

Аватар
hallowe_en
Мнения: 57
Регистриран на: 06 Сеп 2015 03:55
Местоположение: София

универсални катализатори??

Мнение от hallowe_en » 16 Апр 2018 22:33

Здравейте,
преди се ровех доста из тази материя след като ми откраднаха катализатора.
Не мога да цитирам източници в момента, но общото мнение е(не в БГ), че, ако катализатора не се счупи или запуши единствената причина която да те накара да купиш нов е ако ти го откраднат.
Според мен по-добрия вариант е втора ръка оригинален който физически е здрав отколкото тези по 300 лева без 1 грам ценни метали и никакъв шанс да настъпи каталитична реакция.Самият факт, че ги изкупуват въпреки, че са навиртяли над 500к км е достатъчно показателен показателен, че живот в тях има :thumbsup:

Поздрави,
Стани
Тoyota Avensis II
дата на производство декември 2003
дизел
85kw (116кс)
model: CDT250L AWMEYW
пробег: 230 000км

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

универсални катализатори??

Мнение от kostadinnm » 17 Апр 2018 19:42

Toyota forever написа: Здравей, не бях чувал за тези момчета зад винса. Дай и на старозагорци контакт да ги прослушам.
Заповядай:
еко трафик - контакти
еко трафик - секция катализатори
еко трафик - купони за отстъпка
Продължаваш да отказваш да споделиш с какво возило си - подозирам, че от излишна скромност не искаш да се истъкваш, че се "наблюдава от високо" като се качиш(крузерче, trd-нещо), но аз съм алтруистично настроен и не бих се впечатлил дори да е FJ-такова :) Ест. няма да питам повече - може на лично. Но ще настоявам за обратна връзка ако/когато смениш катализаторите.

hallowe_en, то ясно, че от оригиналното по-добро няма, но цените са убийствени. А лошото е, че авто-моргите, от където евентуално можеш да се сдобиеш с втора ръка, са далеч от очакванията на хората за нормален пазарлък. Ако трябва да сме сериозни, има си димомери и газ-анализатори, които трябва да ги има във всеки пункт за технически прегледи, така че винаги може да разбереш/изпробваш, до колко нов-универсален ще ти свърши работа. На мен, когато ми го гепиха, ако имаше бърза схема за 100-300лв. да изкарам 1-2 години, колко стрес щеше да ми разтовари просто си нямаш на идея. Ама те всички(полицията, сервиза, тм-ауто, друг сервиз) ме гледат и ми се чудят на желанието да ми е в ред колата. Също така, препоръчвайки втора ръка, не вземаш предвид това, че може да е износен(макар за тойота да съм чел че карат до 500 хиляди).

Малко размисли по въпроса:
Това, че са скъпи не трябва да е оправдание да одимяваме с ауспусите си навсякъде. То(освен наличието на редки метали) е следствие и на това, че частта е ултра high-milage, авто-производителите точно през тия години са хванати малко натясно от затягащите се емисии, съответно има търсене на евентуални наличности много късно - едва към края на "втория" живот и то в региони/провинции, където следенето за емисиите са занижени. Съответно и готовите афтърмаркет решения са кът.
Не одобрявам бракуване на все още читави останали бройки автомобили от близкото минало за нещо, на което не сме му хванали fix-а още. А показването по медиите на изтормозени хора, дето с лека ръка са готови да си бракуват возилото заради липса на организация и информираност ме дразни изключително много. Автопроизводителите няма да ги коментирам освен, че могат да бъдат задължени да защитят катализатора от кражба.
Ако си говорим за на запад - следя английския канал за нови возила carwow, и ми направи впечатление, как неговия водещ показа значителна доза "ориенталски"-манталитет(лично мнение) опитвайки се да закърпи два пъти избушените катализатори на пълнолетното си порше(опит 1, опит 2). Иначе, по великден братовчед ми се беше върнал от милка-ленд и ми спомена нещо от сорта на това, че до момента до който належащ ремонт/и не надхвърлят 1.5 от текущата стойност на автомобила, не бил за бракуване. Не задълбах защо, но явно има някакъв резон.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Toyota forever
Мнения: 206
Регистриран на: 11 Окт 2009 18:37
Местоположение: Варна
Получена  благодарност: 2 пъти

универсални катализатори??

Мнение от Toyota forever » 17 Апр 2018 21:17

Е добре де, карам 20годишна европейка. старичка, но много си я харесвам. Комфортна ми е и ми върши супер работа. Само не ме упреквай и ти защо не е тойота. Имаме в семейството тойота ебаси безпроблемната кола. И аз много ги харесвам ама тези дето ще ми вършат работа са все 5цифрена сума.
Видях линковете който ми прати, но нямат много избор.
По скоро май темата ще премине в как се разбира дали един катализатор е за смяна или не?

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

универсални катализатори??

Мнение от kostadinnm » 18 Апр 2018 19:17

Аз доколкото разбирам имаш дрънчене от задните като на Мат Уотсън от carwow, а предните са ти премахнати. Ако искаш да оправиш само дрънченето, би трябвало да е лесно, но ако искаш да ги сменяш всички(и така както се изразяваш в множествено число са 2 по 2) ще е приключение. Иначе ето една статия за диагностика:
Проверка на Катализатор(дунев моторспорт). А относно разнообразието, при тия от еко трафик има доста артикули в горната част, дето започват с ауспух, но май имат и катализатор. Може да разпиташ и към хеед-91 - чета, че внасят някакви, но трябва да се свържеш с тях да разпиташ по-подробно.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
jerryyyyy
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Окт 2016 13:01
Местоположение: sofia

Тойота Авенсис т25 запушен катализатор

Мнение от jerryyyyy » 18 Юни 2018 11:21

Здравейте колеги!Имам следния проблем запуши ми се катализатора и се чудя дали да не пробвам с внедряване на нова пита и искам да попитам някой случайно да е пробвал и да каже мнение дали си заслужава. (премахнат линк) това са хората които се занимават с това.Ще съм безкрайно благодарен за някой съвет!
ps: забравих да кажа че се отнася за 2.0 бензин 2004г. автомат.
 ! Съобщение от: slowtraveler
линкът е премахнат поради съмнения за некоректна реклама :whistle:
Мнението бе обединено с тази тема - не му е мястото в раздел Трансмисия...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта