Въпроси за съединител и скоростна кутия на Avensis T27 2010

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от jim_beam » 07 Фев 2015 20:05

нормално на всяко голямо обслужване 60к се проверява нивото,при утежнен режим се сменя!
утежнен режим=мн.високи скорости,теглене на ремаркета,много градско,много катерене по балкани и т.н.това е в книжката!
ако става въпрос за 6ст. полска кутия,скапаната им изработка е известна отдавна и има не 1 случай на тотални щети.един немец му я бяха отваряли заради трудното вкарване на 1-2 и беше писал,че има видими признаци на износване,това на 20-30к,правете си изводи дали ще ги сменяте тия никакви 2,1л масло.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Akima » 07 Фев 2015 20:22

iovkito написа:...Някой има ли представа какъв вид е смазката , която служи за смазване на скоростния лост? Тези дни разглобявах пластмасите , махнах кожухчето и забелязах , че вече всичко е изсъхнало и има изронване от ябълката, с която завършва лостът.
Аз бих пробвал с бяла грес на спрей - поне на такова прилича оригиналната. :thumbsup:

Сега ме подсети и аз да си погледна под маншона като имам време. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

geniya
Мнения: 303
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от geniya » 07 Фев 2015 22:49

Ако е бяла на цвят е "тефлонова".
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от мехаННика » 07 Фев 2015 23:08

jim_beam написа:ако става въпрос за 6ст. полска кутия,скапаната им изработка е известна отдавна и има не 1 случай на тотални щети.един немец му я бяха отваряли заради трудното вкарване на 1-2 и беше писал,че има видими признаци на износване,
Човек , ти си пример за "преяждане" с форуми. Един немец сред 80+ милиона държава е по скоро куриоз отколкото тенденция. Иначе да, има проблеми с тези скорости. И се случват на тези дето карат "мощния и икономичен " дизел като спортна кола-личен опит, не прочетено някъде.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от jim_beam » 07 Фев 2015 23:35

добре,не се изразих точно>
ставаше въпрос за трудното включване на 1-2 ск. при тази кутия,не съм го измислил аз,това е факт при рав4 от 12.2005 до поне 2009,не знам точно кога и дали въобще са го оправили.понеже правехме комуникация в един форум бързо се разбра,че абсолютно всички го имаме тоя ефект,издялан в модерния полски завод и явно криводомислен.сервизите ни лъжеха,че с времето щяло да се напасне и др. подобни разкази.аз пробвах с ново масло в скоростите,някакво още по-рядко от стандартното.като че ли малко имаше някакъв ефект,но...
та тоя немец не им се беше вързал на приказките и беше изискал да му отворят кутията и да си я оправят.та така...смениха му всичко и каза,че няма нищо общо с оем положението.затова си мисля,че поляците са оклепали нещо,не знам.те и д4д двигателите там ги дялкат,ама...
да не говорим,че поради конструктивен дефект на много хора им беше изпадал шпленд на някакво зъбно колело в кутията на около 100к,което им я беше прецакало тотално.впоследствие го били изменили,но се ослушаха и не направиха кампания за това.
тия неща сме ги дъвкали преди години и повечето ги знаят по принцип.моята 150к изкара без дефект на кутията,но аз сменям маслото.
иначе какво има вътре за износване нямам представа,ти по ги знаеш нещата.но как включваха скоростите примерно преди 20г на паджеро със супер селект кутия моя рав е на светлинни год. назад.
сори тук хората обсъждат авенсис,дали е 1:1 същата нямам представа! blushing.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Freedom » 09 Фев 2015 07:37

Да споделя моя опит с маслата за скоростната кутия. В края на лятото реших да сменя маслото, тъй като наближавах 80К км, и сложих 75W90. Като паднаха температурите и започна да включва трудно 1ва и 2ра скорост докато е студена. Смених го със 75W80 и проблемът изчезна. Маслото, което купих от Спекта в Бургас е на Хилбер. Вероятно не това е най-добрият избор, но засега резултатът е положителен. Ето това е маслото:
Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Kiki » 10 Фев 2015 08:55

Akima написа:
Аз бих пробвал с бяла грес на спрей - поне на такова прилича оригиналната. :thumbsup:
Точно такава е греста - тефлонова.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Japanese_fever » 12 Фев 2015 07:39

Не знаех, че Авенсиса има синхрнизатор на първа предавка?!?
Обикновено повечето коли нямат синхронизатор на първа и задна тъй като и двете се включват от спряло положение на автомобила.

Относно проблема на колегата:
Колега, провери си спирачната течност, който е на помпата на съединителя. Признаците ме навеждат, че съединителя ти е за смяна, както феродов, но повече притискатения е заминал. Аз така трудно включвах на първа и като смених съединителя всичо се оправи (феродов, притискателен и огледален, ако не искаш да купуваш последния го дай само да ти го шлайфнат малко). Щом не може да включиш първа това значи, че съединителя не ти отделя достатъчно. В движение нямаш проблем, защото другите предавки имат синхронизатори, а и ги включваш в обороти.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Avensis T27 2

Мнение от мехаННика » 13 Фев 2015 20:11

Всички скоростни кутии на Тойота имат синхрони на първа скорост, или поне всички в които съм бърникал. Задна -няма. Ако при спрял автомобил не включва първа И задна тогава търсиш проблем в съединителя, иначе отива към кутия, жила и т.н.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта