Грес или друго в маншоните на каретата?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Грес или друго в маншоните на каретата?

Мнение от TATI » 24 Сеп 2015 08:23

Преди месец сменях на едно Волво, както и на Королата. И в двата комплекта имаше маншон, зегерки, болт (за полуоската на Волвото), гайка (за главината на Королата), скоби и по две пликчета с грес за смазване.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Re: Грес или друго в маншоните на каретата?

Мнение от skydiver » 24 Сеп 2015 09:39

Точно така - качествените маншони винаги идват в пълен комплект.
Греста си я бива, не съм се ровил да проверявам каква е, но по всяка вероятност е с графит вътре (предвид предназначението и цвета).
Дори се замислих - аз досега не съм сменявал маншон, към който да не е имало грес.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Грес или друго в маншоните на каретата?

Мнение от martod » 26 Сеп 2015 08:58

slowtraveler написа:Според мен руснаците (както в доста случаи) малко преиграват tooth.gif
В смисъл, че ми се струва най-малкото глупаво да се твърди, че след 10-15г експлоатация карето се е разбило не поради нормалното си износване, а заради загубване мазителните свойства на греста... Та затова да се отваря при здрав маншон карето за да му се сменя греста guns.gif
Не малко, много преиграват Руснаците . biggrin.gif
А най глупавото в конкретния случай е, да правиш такива задълбочени проучвания каква грес трябва да сложиш и накрая да я слагаш в вълнени ръкавици, laugh.gif които отделят влакна .
За каретата най важното условие е да има грес, biggrin.gif а не каква ще е греста .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Грес или друго в маншоните на каретата?

Мнение от Akima » 26 Сеп 2015 16:43

skydiver написа:Точно така - качествените маншони винаги идват в пълен комплект.
Всички маншони,който съм купувал идват с грес - поне 2 опаковки/пликчета. :thumbsup:
Последно помагах на приятел да сменим маншон на Octavia 2 без да сваляме каре/не искаше да излиза/. stretcher.gif

martod написа:
slowtraveler написа:Според мен руснаците (както в доста случаи) малко преиграват tooth.gif
Не малко, много преиграват Руснаците . biggrin.gif
Пропускате,че сайта http://www.drive2.ru е платен и голяма част от темите са писани с цел печалба от въпроси.
Руснаците обичат да се "вживяват",но понякога тази им страст е много полезна за нас. worthy.gif
Оставете ги да се мажат - те там греста я ползват вместо крем за лице,вазелин и горчица... :whistle: cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта