Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от dracunculus » 14 Мар 2014 20:31

Здравейте, колеги. Имам следният въпрос- при потегляне от определено време насам се чува един сравнително слаб звук наподобяващ глухо скърцане. Звукът идва от предницата на автомобила. В началото беше САМО на студен двигател, напоследък се появява и при топъл. Преди месеци се случи да претоваря съединителя по моя вина, но въпреки това той все още не буксува. Въпросът ми е- може ли този звук да е от лагер на съединителя или от скоростната кутия, или евентуално от тампони на двигателя-чува се основно, когато отпусна съединителя по- рязко и двигателят се затресе. Колата е Тойота Корола Е15 1,6 валвматик, първа регистрация 11/2012, на 50 хил. км. Аз съм първият собственик, поддържана е според указанията и сервизирана на съответните интервали. Търсих много из форума и нета, но нищо не намерих за подобен проблем при тази кола. В понеделник ще ходя в сервиз на Тойота да видя какво ще кажат. Искам просто да имам предварителна идея и евентуална насока, поради факта, че живея в Германия и тук точно тази кола е голяма рядкост- този вариант не се продава тук, има много малко такива внесени и съответно на това механиците се оправят по- трудно с такива, колкото и идиотско да звучи. Благодаря предварително. smile.gif smile.gif smile.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
mitsi
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Мар 2011 14:04

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от mitsi » 17 Мар 2014 12:28

Аз имам подобен шум - все едно е заминал съединителя, но го прави само на първа скорост.
При потегляне (не съвсем спрял разбира се) на втора го няма, а имах преди време Опел Астра и тя го правеше на втора скорост, а на първа го нямаше
Един майстор ми каза, че не е заминал съединителя, знае какво е, но така или иначе не разбрах, защото продадох Астрата
Та ако някой знае и аз ще се радвам да помага rolleyes.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от slowtraveler » 17 Мар 2014 12:45

Провери пружината на педала (абе пръсни и малко WD-40) и ако спре скърцането - ще да е от там :whistle:
Ако имаш пружина отпред към вилката и ако имаш достъп до там - може и там да е проблема ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

zdrav4ooo
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Май 2012 21:21

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от zdrav4ooo » 04 Юли 2014 19:09

dracunculus написа:Здравейте, колеги. Имам следният въпрос- при потегляне от определено време насам се чува един сравнително слаб звук наподобяващ глухо скърцане. Звукът идва от предницата на автомобила. В началото беше САМО на студен двигател, напоследък се появява и при топъл. Преди месеци се случи да претоваря съединителя по моя вина, но въпреки това той все още не буксува. Въпросът ми е- може ли този звук да е от лагер на съединителя или от скоростната кутия, или евентуално от тампони на двигателя-чува се основно, когато отпусна съединителя по- рязко и двигателят се затресе. Колата е Тойота Корола Е15 1,6 валвматик, първа регистрация 11/2012, на 50 хил. км. Аз съм първият собственик, поддържана е според указанията и сервизирана на съответните интервали. Търсих много из форума и нета, но нищо не намерих за подобен проблем при тази кола. В понеделник ще ходя в сервиз на Тойота да видя какво ще кажат. Искам просто да имам предварителна идея и евентуална насока, поради факта, че живея в Германия и тук точно тази кола е голяма рядкост- този вариант не се продава тук, има много малко такива внесени и съответно на това механиците се оправят по- трудно с такива, колкото и идиотско да звучи. Благодаря предварително. smile.gif smile.gif smile.gif
Здравей,
Аз имах същия проблем на 20 хиляди.Първо отидох в тойота изток и от там ми казаха че действитено има шум, но не пречел на работата на съединителя.След 1 месец отидох в запад и ги помолих отново да проверят за проблем тъй като преди това такъв шум нямаше.След проверката отново остановиха че наистина има такъв шум и направиха проверка в техен бюлетин за дефекти и се оказа че в цял свят имало 2 такива оплаквания и решението е подмяна на притискателния диск и феродото.Подмениха ми го гаранционно и всичко е ок.
ПС: При мен проблема се наблюдаваше само при загрял двигател.

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от dracunculus » 05 Юли 2014 13:34

Blagodarq za otgovorite. Hodih do mesniq predstavitel na Toyota i mi kazaha, che veroqtno sa se ohlabili nqkakvi prujinki, koito pritiskat diska (ako sum gi razbral pravilno). Kazaha oshte, che e stanalo veroqtno poradi ptegrqvane na samiq ferodov disk (koeto e vuzmojno, zashtoto go pretovarih znachitelno vednuj i skurcaneto se poqvi sled tova). Problemut bil samo kozmetichen, nishto ne prechelo da se kara taka. A samiqt shum pochti izchezna v posledno vreme. Sujalqvam za latinicata, no v momenta nqmam drug izbor. Pozdravi. rolleyes.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от zi_zi_top » 06 Юли 2014 02:15

При мен се появи такъв шум преди няколко дни.
@мехаННика я чу, качи я на подемника и почисти и смаза лещите на ауспуха, след което скрибуцането изчезна.
Много му благодаря! bow.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Re: Въпрос за прискърцване при полусъединител на Корола Е15

Мнение от dracunculus » 05 Дек 2014 19:49

В крайна сметка май се оказаха тампони на двигателя. Напоследък откакто стана студено пак се появи скърцането, на моменти дори доста силно. След доста дискусии с механиците от местната Тойота ми напръскаха със силиконов спрей тампоните на двигателя и всички възможни гумени уплътнения и тампони по ауспуха, скоростната кутия, полуоски и т.н. и скърцането изчезна дефинитивно, поне за момента. Все пак много благодаря за идеите :)
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mapamop и 47 госта