Проблем със съединителя Авенсис

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от Petar » 08 Окт 2014 09:54

Появи ми се следният проблем .Преди около 5000 км. сменях съединител/феродов , претискателен диск и претискателен лагер /.Сега като отпусна педала за съединителя се чува едно странно чукане интересното е че невинаги се чува например на светофар като чакам и оставя на свободна скорост и отпусна съединителя се чува това чукане но след като веднага пак натисна и отпусна съединителя спира да чука .От къде може да е проблема ?Дали можее да сее прецакал претискателният лагер ?Колата е Авенсис 1.6 1998 год.

edmondko
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Сеп 2014 10:13

Re: Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от edmondko » 09 Окт 2014 15:10

Имам подобен проблем на корола 2003, при натискане на съединителя в спряло състояние се чува не чукане ами дращене. Все едно има някакво триене на метал. Няма никакво усещане за такова нещо но определено се чува

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от Petar » 09 Окт 2014 17:51

Определено при мен се появи след смяна на съединителя .Но ако е от лагера би трябвало ако има проблем от него при натиснат съединител да се чува това ромолене а при мен се чува при отпуснат педал на съединителя а тогава лагера не би трябвало дасе върти което ме води на мисълта че може да е лагер на скоростната кутия но не съм сигурен защото това ромолене не винаги се чува

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от iovkito » 10 Окт 2014 07:51

Това същото го имах на буса си след смяна на съединителя. Пускаш педала на неутрална скорост и се чува румоленето. Ако го натиснеш пак и го пуснеш , може да спре , но може и да продължи. След 10-15 000 км се оправи сам и вече не го прави , а и нямах никакво намерение да ходя в сервиз и да свалят пак скоростната кутия , защото твърдостта на педала и отделянето бяха идеални.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от Petar » 10 Окт 2014 09:46

iovkito написа:Това същото го имах на буса си след смяна на съединителя. Пускаш педала на неутрална скорост и се чува румоленето. Ако го натиснеш пак и го пуснеш , може да спре , но може и да продължи. След 10-15 000 км се оправи сам и вече не го прави , а и нямах никакво намерение да ходя в сервиз и да свалят пак скоростната кутия , защото твърдостта на педала и отделянето бяха идеални.
Ха дано и при мен да се оправи от самосебе си макар че неме дразни това ромолене но све пак ме интересува от какво е

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Проблем със съединителя Авенсис

Мнение от studjd » 13 Окт 2014 22:19

Чукането при отпуснат педал най-вероятно е от хлабави пружини на феродовия диск. По-лошият вариант е лагер на скоростна кутия, но там вероятно ше има звуци и при движение. А колегата дето му драска като натисне педала, вероятно има проблем в притискателния лагер.
Toyota Picnic 2.2 TD

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта