Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Аватар
didodin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Ное 2014 09:21

Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от didodin » 29 Ное 2014 09:57

Здравейте , колеги! Съвсем нов съм във форумът, но пък преди да ви пиша изчетох доста с надеждата да откия моят проблем, уви неможа , та затова ще ви го споделя. Имам 2 джипа ланд круизери 70ка, къса база и 90ка дълга база автоматик. Та 90та я имам от 6 години и никакви проблеми , но от седмица се чува едно скърцане от долу , не съм сигурен дали е трансмисията или скоростната кутия, защото се случва само при движение и няма как да го локализирам. Когато ускоря над 30км/ч до към 60-70км/ч , при пускане на педала на газта започва това (наричам го скърцане , но то звучи като : чи, чи, чи...). Единствено и само при пускане на газта след ускорение в тоя диапазон и колкото е по-висока скороста толкова е по-честотен звукът. Маслото в скоростната кутия е на нивото си . Та въпросът ми е , ако някой се е сблъсквал с такъв проблем , ще се радвам да чуя мнението му. Благодаря ви!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от slowtraveler » 29 Ное 2014 10:17

Да не би кардана да опира някъде (тампоните на кутията да са омекнали/скъсани, и усилието да премества кутията повече)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
didodin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Ное 2014 09:21

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от didodin » 29 Ное 2014 17:24

slowtraveler написа:Да не би кардана да опира някъде (тампоните на кутията да са омекнали/скъсани, и усилието да премества кутията повече)
В началото и аз така си помислих и го поогледах от долу , от предния мост до задния и не видях никакви следи от допир, триене или нещо разхлабено , самият факт , че го прави само при споменатата скорост и при пускане на педала на газта все повече ме кара да мисля че нещо или от скоростната кутия или раздатъчната , но нямам как да съм сигурен , немога да съм едновремено и на волана и под колата . При спряло положение , колокото и да се опитвам да наподобя това с педала не се получава и още нещо , правиго дори и когато мина на неутрална по инерция в гореспоменатия диапазон . Не искам да си мисля че може дае някой акумолатор на кутията , защото тя просто работи перфектно.

memorex

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от memorex » 29 Ное 2014 18:27

Каретата на кардана гресирани ли са някога?Да не би от там да скърца?

Аватар
didodin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Ное 2014 09:21

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от didodin » 29 Ное 2014 18:41

memorex написа:Каретата на кардана гресирани ли са някога?Да не би от там да скърца?
Лично аз си ги гресирам на всеки 6 месеца

memorex

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от memorex » 29 Ное 2014 21:00

Подобен роблем и аз имам и не мога да гореша защото се чува назад а всичко там е ок.Аз вече се съмнявам във веригата на мотора или обтегачи може би .Точно като отпусна газта тогава се чува .Има логика като се замисля.Но така ще карам ,по пробег не би трябвало да излезе такъв проблем сега.Другото което аз се съмнявам при мен е маховик.
Все се надявам някой с опит да се включи ама за сега ядец.Между другото при мен не е скърцане ами повече е като метално чукане,нещо като аванс ама по-слабо и заглушено.

Аватар
didodin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Ное 2014 09:21

Re: Скърцане от трансмисията на ланд круизер 90 (1kz-te)

Мнение от didodin » 29 Ное 2014 22:48

memorex написа:Подобен роблем и аз имам и не мога да гореша защото се чува назад а всичко там е ок.Аз вече се съмнявам във веригата на мотора или обтегачи може би .Точно като отпусна газта тогава се чува .Има логика като се замисля.Но така ще карам ,по пробег не би трябвало да излезе такъв проблем сега.Другото което аз се съмнявам при мен е маховик.
Все се надявам някой с опит да се включи ама за сега ядец.Между другото при мен не е скърцане ами повече е като метално чукане,нещо като аванс ама по-слабо и заглушено.
При мен при отворен прозорец се чува из от долу , определено не е от към двигателя или е посредата , скоростната кутия или задния мост , но не е нито тракане , няма никаква вибрация , сякаш врабче чикчирика , пискливо и тънко, това е най-точното определение. Имам усещане че все едно се опитва де се обезвъдуши и не й достига масло , но пък щеката не лъже , маслото си точно . Тъй като ск. кутия си работи отлично за сега само ще изчакам около седмица две и после ще отида до сервиза на тойта за съвет просто в момента не разполагам с време за това. Благодаря ви колеги !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта