Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VVTi

x_3_mar
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2015 17:31

Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VVTi

Мнение от x_3_mar » 26 Яну 2015 18:12

Привет колеги!
От няколко месеца имам Корола е12 2003 година 1.4 vvti. И имам този проблем, който въобще не знам до колко е проблем :) Като натисна съединителя педала има известен празен ход! По принцип не ми е кой знае колко дискомфортно, понеже на предишната ми кола съединителя функционираше по абсолютно същия начин, само дето беше с жило... Скоростите се превключват сравнително добре, може би ако го няма празния ход можеше една идея да се включват по-лесно.... А педала си се движи и връща без проблем в изходно положение. Как мога да обера въпросния празен ход? Разбрах от стари теми, че има някакъв болт... възможно ли е да е от него или трябва да сменя някаква част?!?
Благодаря ви!

MODEDIT Akima
ThreadName
Модел и параметри да са в заглавието.

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от dechobg » 28 Яну 2015 08:29

x_3_mar написа:Привет колеги!
От няколко месеца имам Корола е12 2003 година 1.4 vvti. И имам този проблем, който въобще не знам до колко е проблем :) Като натисна съединителя педала има известен празен ход! По принцип не ми е кой знае колко дискомфортно, понеже на предишната ми кола съединителя функционираше по абсолютно същия начин, само дето беше с жило... Скоростите се превключват сравнително добре, може би ако го няма празния ход можеше една идея да се включват по-лесно.... А педала си се движи и връща без проблем в изходно положение. Как мога да обера въпросния празен ход? Разбрах от стари теми, че има някакъв болт... възможно ли е да е от него или трябва да сменя някаква част?!?
Благодаря ви!

MODEDIT Akima
ThreadName
Модел и параметри да са в заглавието.
Съединителя на Авенсиса ми е по същия начин.Износени втулки на педала на съединителя.Аз си поръчах втулки за болта.Но се оказаха че са други...
Така че по добре трябва да се огледа :)
Поздрави!
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от TATI » 28 Яну 2015 14:10

И колко голям е този луфт?
Ето как се регулира на Авенсис, но предполагам, че на твойта ще е подобно или поне ще може да се ориентираш.
Прикачени файлове
1_Page_1.jpg
1_Page_1.jpg (182.08 KiB) Преглеждано 2393 пъти
1_Page_2.jpg
1_Page_2.jpg (150.3 KiB) Преглеждано 2393 пъти
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от Akima » 28 Яну 2015 17:01

Свободния ход е малък по принцип - горе го пише даже в милиметри. :thumbsup:

Твоя педал създава ли проблеми от типа на скърцане и т.н.?

Ако не е тайна каква кола си карал преди тази - и това има значение за въприятиета?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

x_3_mar
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2015 17:31

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от x_3_mar » 06 Фев 2015 18:20

Здравейте отново колеги!
Първо се извинявам, че се забавих с отговора, но за последните 24 дни имам само 1 почивен ден :) Сега по темата!
Луфта е около 15мм. +-2мм. ето го копеленцето https://www.youtube.com/watch?v=DJNBR1h ... e=youtu.be
Предишната ми щайга беше Нисан Съни набор 94. Предполагам, че механизмите на двете са корено различни... нея я споменах само, защото имаше също луфт и така да си кажа съм си свикнал....
В купето ми няма никакво скърцане, но не съм сигурен, ако натисна съединителя, дали при двигателя няма да скърца нещо.

Благодаря ви !

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от TATI » 06 Фев 2015 18:24

Нищо му няма. Диапазона е 5-15мм. Погледни по-горе съм дал картинки. А ако много те дразни, може да си го регулираш свободния ход, пак го има в картинките.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

koko_georgiev
Мнения: 14
Регистриран на: 30 Юни 2014 15:12

Re: Празен ход на педала на съединителя - Corolla E12 1.4 VV

Мнение от koko_georgiev » 02 Окт 2015 13:03

Здравейте да разбудя малко темата :) Имам и аз Корола 2002 D4D 90к.с. и аз имам като колегата луфт на педала на съединителя. Не ме притеснява луфта, а ме притеснява "цвърченето" което се чува някъде откъм двигателя при натискането на педала на съединителя. "Цвърченето" наподобява скърцане от хлабъв ремък. Ако се задържи педала леко натиснат и си "цвърчи" нещото там някъде под капака( опитах се да разбера къде ама без успех).Когато се натисне до края педала за превключване шумът изчезва изчезва. След пускането му в горно положение понякога го има понякога го няма. Нямам никакъв проблем с превключването на скоростите или с преплъзване на съединителя до момента. Това "цвърчене" от къде може да идва? Според мен е все едно от някъде има съвсем лек теч на масло ( да изпуска някое уплатнение на някоя от помпите въпреки, че там налягането се създава при натискането на педала) и съдава този шум.
Поздрави
Toyota Corolla Hatchback E12 - D4D 1995cc, 66kW, 2002 - гр.Русе

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта