Auris E15 1.6 Valvematic 132HP 2012 - странни шумове отпред?

Krasimir.Velikov
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2015 13:35

Auris E15 1.6 Valvematic 132HP 2012 - странни шумове отпред?

Мнение от Krasimir.Velikov » 24 Апр 2015 17:49

Здравейте, нов съм във форума и от скоро съм собственик ( 5 месеца) на Тойота Аурис 2012г. 1,6i 132 к.с. Закупих я от представителство на Тойота в Германия.
Колата е на 48 000 км, в гаранция до ноември 2015г.
Първо да спомена, че от коли нищо не разбирам, обичам само да карам, но съм много наблюдателен и бдителен що се отнася до това, как работи колата ( странни шумове, скърцания, тракания и т.н) Проблема, който ще опиша на долните редове се появи преди около 1-2 седмици.
Проблема ми е следния: понякога 1-ва и задна не искат да влизат, трябва първо да вкарам втора и след т'ва се получават нещата. Получава се едно тракане ( пукане ) при пускане на съединителя без да е включена на скорост.
Другия интересен звук се получава, когато на задна с полусъединител изкачвам нагорнище, нещо като виене или заглушено пристъргване. Относно тези шумове, имам съмнения, че съединителя е за смяна.
Така, следващото ми съмнение е свързано със скоростната кутия, на 1-ва и 2-ра скорост при развиване на 2-3к обората и след това рязко пускане на газта се чува едно притракане ( трак- трак ), все едно някъде има луфт и се почукват някакви железа. Усещам и тресене по магистрала при по висока скорост от 130-140, мислех, че е от магистралата, но го усещам и на околовръстното в София и на Цариградско- ремонтирания участък.
Запазил съм си час в ТМ Ауто на Цариградско, моля за съвет, какво да им кажа да гледат и къде е възможен проблема - скоростна кутия, съединител, тампони, маншони.
Надявам се, че съм обяснил правилно, нещата, за да може да разберете от къде може да идва проблема/ ите. worthy.gif
Обеден съм, че сте много по- компетентни от мен в т'ва отношение и се надявам, да може да ми помогнете, някак си.

Поздрави
Последно промяна от Akima на 24 Апр 2015 20:29, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Auris E15 1.6 Valvematic 132HP 2012 - странни шумове отп

Мнение от Akima » 24 Апр 2015 20:39

Добре дошъл,Красимир,
първо сигурен ли сте,че колата е 2012,а не 2010 година - гаранцията 3 или 5 години е?
В немските документи трябва да пише нещо от типа на mit 5 Jahre Garantie.
Даже гледам имат и опция за доплащане до 7 г.

Относно проблемът:
1.Няма как колата да е на 48 000 км и да е свършил фрикционния материал на съединителя.
Трябва да е карана само по байр нагоре или да е връщан километража. :whistle:
2.Колата е гаранционна - длъжни са да ти проверят всички агрегати.
3.От описанието залагам на главния цилиндър на съединителя./Clutch Master Cylinder/ wink.gif

Успех и чакаме да пишете как се е развила ситуацията. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Krasimir.Velikov
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2015 13:35

Re: Auris E15 1.6 Valvematic 132HP 2012 - странни шумове отп

Мнение от Krasimir.Velikov » 25 Апр 2015 09:25

Колата е ноември 2012г.,километража не е връщан, има пълна сервизна история и сервизна книжка, все пак си е оторизиран дилър на Toyota в Германия- източна Германия, казвам това, тъй като Източните германци са принципни, а западняците ..., и те като нас българите, гледаме да се прецакваме.
За гаранцията - в България ми признават само международната гаранция, която е 3 г., обяснението беше, че колата не е купена от представителство в България.
Колата е карана от жена, което ме навежда на мисълта, че е възможно съединителя да има поражения. Пък и до колкото четох в интернет пространството, при някои се появява проблема с престъргването на полусъединител в гаранционния период, между 40- 80к километра, като от Toyota са го констратирали, като производствен дефект. Не знам, въобще, за какво става въпрос, поради тази причина потърсих от Вас съвет и помощ.
Иначе можеш ли да ме ориентираш, ако има проблем в скоростната кутия, какви са симптомите, аз имам усещането, че е нещо като луфт. Веднъж, ходих до Тойота Бургас и те ми казаха, че всички с 1.6 Valvematic го имат това и не било проблем, просто такава си била скоростната кутия, дори добавиха, че това чукане ( за мен е нещо като луфт ) на 1.3i - 99 HP, се чувало още повече. А относно тресенето над 130 км/ч, каква може да е причината :)

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Auris E15 1.6 Valvematic 132HP 2012 - странни шумове отп

Мнение от Akima » 29 Апр 2015 00:41

Моля попълни си населеното място в профила.

В Бургас ти трябва автора на тази тема - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=24292. :thumbsup:

Похвали се после как са нещата. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта