Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2 D4D

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от mirott » 07 Юли 2015 17:36

BOz написа: И не знам защо си мислите, че двигателя държи да не превърти на компресия.
Неясно си го написал малко...а кое държи?!

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от iovkito » 07 Юли 2015 17:47

Колегата първо да си оправи ръчната спирачка , за да свали камъните от багажника , а за другото все ще се намери решение. Ако е същата като на авенсиса , накладките за ръчната са отделни и са във вътрешната част на диска , т.е. износването им е доста трудно и може би наистина има нужда само от регулировка.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
BOz
Мнения: 4283
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 101 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от BOz » 07 Юли 2015 20:00

mirott написа:
BOz написа: И не знам защо си мислите, че двигателя държи да не превърти на компресия.
Неясно си го написал малко...а кое държи?!
Основно механичната част в газоразпределителния механизъм.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от мехаННика » 07 Юли 2015 23:50

Регулирай си ръчната и не се занимавайте с глупости. Къде е написано до колко градусов наклон се паркира на скорост и на колко с ръчна? В колко цилиндъра има компресия при изгасен 4 цил.мотор? Има ли някаква разлика в компресията на турбодизела и атмосферния дизел? Хайде утре с размислите че стана късно.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2015 11:45

e 10 написа:Какъв е този сертифициран употребяван автомобил, при това с два прегледа, след като не му държи ръчната спирачка? sad.gif Та нали тя е свързана със сигурността на автомобила и возещите се в него хора! Това че ръчната спирачка се натяга, не означава, че се "разтяга". Тя намалява ефективността си с износването на задните накладки или дискове /барабани/, което отново ни връща на въпроса за сертификацията на автомобила. В такъв случай е по-добре корифеите от Тойота да предлагат сертифицирани клинообразни камъни, които да се возят кротко в багажника. При тях всичко е видимо и няма как да стане грешка със "сертификацията".
+1
Всъщност какво наистина са гледали и сертифицирали, след като ръчната не държи. Аз си купих Королата от Боми Ауто и ръчната си държеше, въпреки че хващаше на 9-10 зъб. След това механника ми я регулира и сега "кове" на 5-ти зъб.
Паркирането на скорост под наклон натоварва демпферните пружини на съединителя и при редовно практикуване ще имаш проблем с тях.
Послушай механника и закарай Версото в ТМ Ауто да ти оправят ръчната по издадената гаранция, а не да "дърпаш дявола за опашката" с мерене на компресия. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 18 Юли 2015 10:07

zi_zi_top написа:а не да "дърпаш дявола за опашката" с мерене на компресия. :thumbsup:
А меренето на компресия риск ли е само по себе си?

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от мехаННика » 18 Юли 2015 19:03

Измерване на каквото и да било по твое желание се заплаща дори и на гаранционен автомобил, ако НЕ СЕ ОТКРИЕ някакъв проблем. Това което се опитвам да ти кажа е, че звучи смешно да кажеш " колата ми тръгва по наклона като не и дръпна ръчната". Когато тръгва по наклона и с дръпната ръчна, тогава вече имаме някакъв проблем който обикновено се решава с регулировка за 20мин.

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 10 Авг 2015 17:40

Така,
първото ми впечатление от сервиза на Тойота Запад.

Колата ми е купена от оказиона с гаранция 6 месеца. Сертифицирана, гарантирана - 100 проверки правени, всичко е наред, гаранция "Франция"!!!!

След два месеца установявам:

1. Ръчната не държи - не го покрива гаранцията
2. Предните две джанти са явно криви защото и с нови гуми пак спадат - когато купувах колата беше със спаднали гуми. Естествено не се покрива от гаранцията.
3. Задната дясна врата не се заключва - покрива го гаранцията, но не се знае кога ще ми сменят частта защото трябвало да звънят до Румъния, бла бла бла.
4. Има едно странно тракане около старт бутона - https://www.youtube.com/watch?v=Mz-1wM3CgK0 което така и не можаха да го чуят на живо, а от клипа не можели да разберат какво е. Има определено връзка с климатика защото, ако не работи въобще не се появява звука. Но и това не им помогна като насочване.
5. Не ми се обадиха че мога да си вземам колата, били ми звъняли, но явно GSM-а ми за лош късмет за пръв път точно на тях не е отчел неприето повикване.


Равносметката е 24 часа за реглаж на ръчната и по предварителни данни 100лв сметка.

Здраве да е. Съжалявам, че се ядосах на човека, с който говорех по телефона.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от iovkito » 10 Авг 2015 17:54

Моята на рав4-ката не държи , а е чисто нова . Надявам се да е някакво успокоение. laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

ghostbuster
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2015 18:04
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от ghostbuster » 11 Авг 2015 14:25

Важно допълнение относно сервиза Тойота Запад:

Оказа се, че и заключването на вратата също не го поема допълнителната 6 месечна гаранция.
Но!
Хората бяха така добри да не ми вземат и лев за реглажа на ръчната и прегледа като цяло, въпреки че това, както казах преди, не го покрива гаранцията.

Така че в края на краищата останах с много добро впечатление от отношението им и ме спечелиха да им се доверявам и занапред.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от sha4ev » 02 Сеп 2015 19:35

Здрасти колега.Изпробвай следващия път,със включване на задна предавка,разбира се,като насочиш предницата в посока на наклона.Това ми го е казвал автомобилен състезател.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
Gal
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Дек 2011 17:56
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с паркиране на скорост - Corolla Verso AR10 2.2

Мнение от Gal » 09 Сеп 2015 13:26

Моята също мърда на по-сериозен наклон, абсурд е да е заради компресия. Ръчната ми също е за регулиране, хваща висооооко горе.
И за ускпокоение - няколко чисто нови коли, които карам (вярно корейски, китайски, френски...и т.н. :)), както и немска в същата възрастова група 10+/- , се държат аналогично.
E12 4ZZ-FE 2005

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта