Yaris XP10 1.3 2SZ-FE 2003 SOL M/T - съединител за смяна ?

6i6ama
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Сеп 2015 11:30
Местоположение: Пловдив

Yaris XP10 1.3 2SZ-FE 2003 SOL M/T - съединител за смяна ?

Мнение от 6i6ama » 01 Окт 2015 13:31

Здравейте,
колеги от скоро съм собственик на Тойота Ярис 1.3 64kw/ 86к.с. и започна да ми буксува съединителя.

Дали от някъде се регулира например от помпата или направо е за смяна ,и ако е за смяна бихте ли ми препоръчали марка и модел на съединителя и ако някой е сменял колко парички струва горе долу.

Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 01 Окт 2015 18:57, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
Akima
Мнения: 7101
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем със съединителя на Yaris 1.3 64k.w.

Мнение от Akima » 01 Окт 2015 13:34

Добре дошъл.

Явно е за смяна - на колко хил. км е колата?

За актуална цена на нов оригинален попитай тук - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.

От къде си - попълни си профила,за да те насочим към сервиз,ако е наличен. :thumbsup:

Успех. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Юли
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Мар 2016 12:16
Местоположение: Перник

Мнение от Юли » 05 Мар 2016 17:26

Здравейте!
Наскоро си взех Yaris XP10 2002г, 1,3 мотор ,бензин и още тогава съединителя беше много твърд и се чуваше скърцане при натискането му.
Шумът се чува вътре в купето .Отидох при един майстор и той ми каза, че проблема е помпата на съединителя и,че я е почистил и скърцането изчезна за около два дни.Но след това започна пак да скърца.
Искам само да добавя,че скоростите се превключват много трудно особено 1,2 и 3 и си мисля ,че нещата са свързани.
Надявам се някой да е имал същия проблем или просто да знае причината и да ми помогне да разбера какво е.
Благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 06 Мар 2016 13:33, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

6i6ama
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Сеп 2015 11:30
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със съединителя на Тойота Ярис

Мнение от 6i6ama » 05 Мар 2016 21:36

Юли написа:Здравейте! Наскоро си взех Тойота Ярис 2002г, 1,3 мотор ,бензин и още тогава съединителя беше много твърд и се чуваше скърцане при натискането му. Шумът се чува вътре в купето .Отидох при един майстор и той ми каза, че проблема е помпата на съединителя и,че я е почистил и скърцането изчезна за около два дни.Но след това започна пак да скърца.Искам само да добавя,че скоростите се превключват много трудно особено 1,2 и 3 и си мисля ,че нещата са свързани.Надявам се някой да е имал същия проблем или просто да знае причината и да ми помогне да разбера какво е.Благодаря предварително !!!
Здравей колега днес си сменях съединителя на моята тойота ярис същата като твоята това където скърца е прожината на горната помпа на съединителе просто я смажи или напръскай с WD-40 СПРЕ ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО и ще се оправи ако ти е твърд педала съединителя заминава и най вероятно ти отделя доста горе .Моят правише така и започна да преплъзва и го смених днес за 2 часа работа е ,опитай се да чуеш дали аксиалния лагер ти свири или шими проверява се на запален двигател натискаш плавно педала и слушаш дали издава някъкъв шум

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP10 1.3 2SZ-FE 2003 SOL M/T - съединител за смяна ?

Мнение от kiks » 11 Мар 2016 10:50

При мене от време на време скърца, особено след влажно време, после спира, но скоростите влизат много лесно и плавно. Има много писано за тоя пружина или вилка, която прави тоя проблем. Мисля по добре вместо WD40 да се смажи с някаква грес. Но също си смени масло на скоростна кутия. Няма да ти е излишно, особено ако не знаеш кога е сменяна. Виж спирачна течност - и тя се сменя.
Последно промяна от kiks на 11 Мар 2016 10:52, променено общо 1 път.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта