Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

karacholov
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Дек 2015 15:01

Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от karacholov » 14 Дек 2015 15:51

Здравейте,
предстои ми покупка на автомобил. Спрях се на тойота аурис 2008-9 година, 1.6i VVT-i , но тук идва въпросът автоматична или ръчна скоростна кутия.
В момента съм се спрял на две тойоти , двете са с еднакво ниво на оборудване и такъв двигател на почти еднакъв пробег. Едната е ръчна скоростна кутия, другата автоматик ММТ. Тъй като до сега не бях карал такава скоростна кутия, първо ми направи впечатление, че няма P-паркинг, след това почетох за тази скоростна кутия и има доста противоречиви мнения.
Моля някой, който кара такава или има наблюдения да ми помогне в избора.
Благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 14 Дек 2015 23:02, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от Akima » 14 Дек 2015 23:04

По мое мнение с ръчна скоростна кутия.

Защо четете в първата тема в раздела.

Успех с покупката. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от Рошко » 14 Дек 2015 23:15

Още един глас за ръчната скоростна кутия. Аз карах Auris Е15 1.6 vvt-i с ръчни скорости и никога не съм имал каквито и да било проблеми. Баща ми караше Corolla E15 1.6 vvt-i с MMT трансмисия и проблемите бяха много, а колата "живя" само около 14-15 месеца преди да го отнесе един "бакшиш" с над 100 в града и да обявят тотална щета. В английския Toyota Owners Club също оплакванията не са малко.

Аватар
IvoDobrev
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Яну 2010 08:11
Местоположение: Костинброд
Благодарил/а: 1 път

Re: Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от IvoDobrev » 16 Дек 2015 12:30

Не харесвам ММТ. Преди две години карах около 3 седмици Ярис с ММТ след леко крушение на моята кола :-). Кутията превключва грубо, има недомислици по софтуера - единствен вариант за изпреварване ми беше ръчен режим на кутията. Като цяло негативен спомен. Иначе колата си беше много хубава предвид това че не бях давал пари за нея, но тази скоростна кутия е на дъното на класацията ми за скоростни кутии. Със сигурност ти препоръчвам Ръчната скоростна кутия, или мисли за по новото поколение, което е вече със CVT кутия, а тя е на светлинни години от MMT. Успех!
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

karacholov
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Дек 2015 15:01

Re: Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от karacholov » 26 Дек 2015 10:18

Първо да се извиня за отсъствието ми. Второ да благодаря на всички за дадените оценки и мнения. Благодарение на Вас и на други източници се спрях на ръчна скороснта кутия, точно конкретен автомобил, който ще ходя да оглеждам във вторник, живот и здраве.
Дано още сряда имам причина да Ви се похваля с нова придобивка :)
Поздрави и Весели Празници на всички!

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Auris E15 1.6 VVT - ръчна ск.кутия или MMT - колебания ?

Мнение от Matematiks » 21 Яну 2016 09:45

При CVT кутиите, нещата са малко по добре, но пак не е нещо, което да те грабне. Бучи и не върви happy.gif
Къде остана добрият стар хидротрансформатор, здрав на куче? unsure.gif
Явно в Историята

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта