Corolla E12 4ZZ-FE VVTi - обезвъздушаване на съединител ?

rumen_af
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Мар 2013 18:17
Местоположение: София, В. Търново

Corolla E12 4ZZ-FE VVTi - обезвъздушаване на съединител ?

Мнение от rumen_af » 09 Яну 2016 22:06

Здравейте,
Днес си предизвиках сам проблем! Попадна ми долна помпа за съединителя и реших да я сменя. След като свалих старата се оказа че не е точно същата и пак сложих старата и ... започнаха проблемите. Започнах да обезвъздушавам системата и както се обезвъздушават спирачки започнах със свдинителя. Да но след 3-4 отваряния на пробката за обезвъздушаване педала вече нямаше никакво съпротивление. И масло в системата нямаше. Казанчето за спирачна течност е почти пълно. Но долу по тръбичката няма никой. Докато обезвъздушавах бях забравил да развия капачката на казанчето за спирачна течност! Сега нямам съединител и дори при отворени качка на казанчето и развита пробка за обезвъздушаване масло не стига до долната помпа. Най-интересното е че ако надуя силно през казанчето долу на пробката се усеща че излиза въздух. Надувах 10-12 пъти но масло не излезе и не намаля спирачната течност.
Ще се радвам някой да ме запознае с това къде сбърках и как да възстановя работоспособността на автомобила!!!
Благодаря!!!
Последно промяна от Akima на 17 Яну 2016 15:20, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.
Toyota Avensis T27, 2,2 D4-D, 2010

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Обезвъздушаване съединител Корола 1,4 VVTi

Мнение от Akima » 10 Яну 2016 02:48

Имаше ли кой да ти помага?

Утре преди обяд ще ти опиша как да се справиш - сега не съм много адекватен. :thumbsup:

За "наказание" те оставям в компанията на индиец,фен на Corolla - https://www.youtube.com/watch?v=EWWGhSdSbHo. tongue.gif

EDIT
Бонус - https://www.youtube.com/watch?v=Vwjrh4ezwdU.

Лека нощ.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Обезвъздушаване съединител Корола 1,4 VVTi

Мнение от max-2 » 10 Яну 2016 10:31

Колега, вкарай течност с 20 куб. спринцовка през пробката на долната помпа. Препоръчвам това да стане няколко пъти и ако излезе мръсна течност да се изсмуква от казанчето докато започне да излиза чиста течност.Между пълненията натискай педала по няколко пъти за по-добро почистване на системата.
Carina E 4AFE LB 1992

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта