Aygo AB10 1.0 1KR-FE AUT 2006 - дали е съединител - шум при подаване на газ ?

Glacier
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2016 19:20
Местоположение: Великобритания

Aygo AB10 1.0 1KR-FE AUT 2006 - дали е съединител - шум при подаване на газ ?

Мнение от Glacier » 21 Фев 2016 19:36

Здравейте,
от 1 седмица съм собственик на Aygo AB10 1.0 1KR-FE AUT 2006.

При закупуването на автомобила не установих никакви проблеми.
Но на следващия ден жената се качи да я покара и при натискане на газта започна да се чува писукане от таблото, без да светват лампички.

Аз естествено обвиних жената, че прекалено много натиска газта, но в последствие като се качих аз и при мен започна да прави така. Забелязах, че започва да пищи когато се натиска газта и колата като че ли повече се форсира от колкото да върви. Веднага започнах да се съмнявам че е съединителя, но не съм сигурен. На следващият ден такова писукане липсваше но колата пак повече се форсираше от колкото да върви. Днес пак карахме и първоначално пищеше като луда, но след малък престой на паркинг писукането изчезна. Обадих се на продавача и му обясних, че имам проблем с колата и ако е износен съединителя аз няма как да съм виновен и трябва да направи нещо по въпроса. Продавача отговори, че най-вероятно било от маслото в скоростната кутия и утре щял да ми прати една туба да съм го сменял. Мен лично много ме съмнява да е това, но все пак искам да видя и вашето мнение какво би могло да е. Само да отбележа, че колата е във Великобритания и има 6 месеца гаранция, но тя не покрива износващите части, което от своя страна означава, че ако е износен съединител ще трябва аз да си плащам.

Ще се радвам на някакви съвети.Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 21 Фев 2016 19:53, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Aygo AB10 1.0 1KR-FE AUT 2006 - дали е съединител - шум при подаване на газ ?

Мнение от Kiki » 22 Фев 2016 08:11

Някой автомобили имат зумер, който се включва и започва да се чува, когато маслото е на повече от допустимия пробег и си е променило визкозитета. Той се вкючва когато двигателют развие повече от 2 000 оборота.
Не знам дали твоят автомобил го има, но наистина е възможен вариянт.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

curtis777
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Ное 2010 23:18
Местоположение: София

Aygo AB10 1.0 1KR-FE AUT 2006 - дали е съединител - шум при подаване на газ ?

Мнение от curtis777 » 18 Мар 2016 10:00

Здравейте,

Купих си Айго на 2 години на 19 000 км (реални) и след няколко месеца каране в София педала на съединителя пропадна - оказа се счупен лагер на съединителя. Колата беше в гаранция още и от ТМ Ауто поеха ремонта. Оттогава досега съм изминал около 54 000 км и повече не съм имал грижи със съединителя. Проблема според мен беше, че купих колата от жена на средна възраст, която вероятно е карала в София постоянно на полу-съедитинел. Успех!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта