RAV4 (XA30), 3ZR-FAE, CVT - Смяна масло вариаторна скоростна кутия

Аватар
jakoto
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2016 21:21
Местоположение: Sofia

RAV4 (XA30), 3ZR-FAE, CVT - Смяна масло вариаторна скоростна кутия

Мнение от jakoto » 06 Окт 2016 14:26

Здравейте!
Интересува ме дали някой има опит и полезна информация, която би споделил, в смяната на масло на CVT трансмисия за RAV4 (XA30). И по-конкретно:

1. На какъв пробег или времеви интервал е необходима смяна и/или проверка на маслото? - В мрежата западняците и руснаците са в двете крайности - от 40 000км за смяна до не барай там. В официалния сервиз не смеят да пипат преди 150 000км. Има и препоръки за контрол по цвета на самото масло, което може да е критерий за смяна (отново от руски форуми).

2. При подмяната кой вариант е по-добър - с разглобяване, почистване и подмяна на филтър или чрез маслообмен в специализиран сервиз? - Тук има немаловажна особенст, която срещнах в един американски сайт - ако се налеело повече от необходимото масло това била една от основните причини за повреда на скоростната кутия. И от това, което проучих до момента, въпроса с количеството на маслото изобщо не е тривиален. Всъщност това притеснява и оторизираните сервизи. Относно маслообмена ми беше обяснено, че сервизния интервал при този вариант е по-кратък, което си е недостатък.

3. Някой разполага ли с чертеж на скоростната кутия и прилежащите технически характеристики необходими за смяна на маслото? Ако да бих бил благодарен да го сподели.

4. Ако някой е извършвал подмяната нека сподели опит и ако може снимков материал.

P.S. Запознат съм с темата на TATI - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... 8F#p154812
Toyota RAV4 (XA30), 3ZR-FAE (2.0 Valvematic), CVT, LiquidSi by Vialle

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта