MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 18 Апр 2017 20:05

Здравейте, от скоро съм собственик на Toyota Corolla 1.4 MMT и имам няколко въпроса. При потегляне напред няма проблем, но нещата не стоят така когато трябва да се движи назад - не помръдва ако не подам газ.Така ли е при този вид скоростни кутии? При смяна от 1-ва на 2-ра ми се струва, че нещо не е съвсем наред, това ми прави впечтление и при намаляне на скоростта. Другите предавки ги изрежда без да я усетя.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Апр 2017 20:45

Здравейте,
Сутрин след като запалите колата пробвайте дали помощта при тръгване на задна е по осезаема.Ако колата тръгва когато е току що запалена,обадете ми се да Ви направя една инициализация и диагностика. :thumbsup:
worthy.gif

nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 18 Апр 2017 20:51

Според мен въобще не помръдва назад по никое време sad.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Апр 2017 21:00

Това 1.4 d4d мотора ли е,ако той трябва да се види с кой блок е колата.Но няма нищо фатално просто диагностиката ще покаже къде е проблема.
worthy.gif

ivosto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Апр 2017 17:02
Местоположение: София
Автомобил: Yaris MK2 1.3 vvti-mmt

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ivosto » 29 Апр 2017 22:37

Здравейте, търсим кола за приятелката и тя се е спряла на Ярис със тази така мразена от интернет скоростна кутия..пробвахме 5 коли до момента но нито една не помръдна като вкарам на скорост или на задна. 1-2 се замислиха всякаш се пусна асистент за потегляне под наклон(тоест да не тръгне назад, но не потегли сама) 100% ли е сигурно че при не-прецакан автоматик ще потегли сама колата? на една от колите като натисна педала и докато потегли подскачаше стабилно тоест тази 100% я избягвам. Но 2 от колите доста добре изглеждаха като изключим потеглянето. Някакви други тестове които мога да направят ей така да видя дали скоростната кутия не е прекалено заминала има ли ?

За Ярис 2006-та година става дума(XP90)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 30 Апр 2017 12:42

Здравейте,
Системата MMT няма нищо общо с класическият автоматик,това е роботизирана скоростна кутия.С две думи обикновени скорости с добавени устройства които натискат съединителя и сменят предавки.
ivosto написа: .пробвахме 5 коли до момента но нито една не помръдна като вкарам на скорост или на задна. 1-2 се замислиха всякаш се пусна асистент за потегляне под наклон(тоест да не тръгне назад, но не потегли сама)
Това се получава когато актуатора не е позициониран добре и още 5-6 причини.
ivosto написа: 100% ли е сигурно че при не-прецакан автоматик ще потегли сама колата
Тук няма автоматик и няма какво да се прецака,явно съединителя иска инициализация или блока .
ivosto написа: на една от колите като натисна педала и докато потегли подскачаше стабилно тоест тази 100% я избягвам.
Типичен пример за типичен проблем/дълго за обеснение/,поправимо е трябва разглобяване на съединител.
ivosto написа: Но 2 от колите доста добре изглеждаха като изключим потеглянето. Някакви други тестове които мога да направят ей така да видя дали скоростната кутия не е прекалено заминала има ли ?
Щом Ви харесват правете диагностика при някой който разбира от ,,роботи,,и мисля че това е постижимо с помощта при тръгване.Просто трябва леко ,,пипане,,

Преди дни правих на позната Яриса, и както тя казваше,,колата дърпа нещо назад :D ,,имаше силни удари толкова силни че те лепят за облегалката на седалката и от там ,,дърпането,,назад както тя казваше.Тази кола след ремонта стана корено различна и ми направи впечатление с доброто си поведение на робота./отделен въпрос че вече бяха преминали всички зъби на LCC системата.За това мое лично мнение ако държите на Яриса и Ви харесва, ММТ системата не е най доброто измислено от Тойота инженерите но всичко по тази система е поправимо,и когато се ,,прецака,,нещо не е толкова скъпо както ако се развали класическият автоматик.На кратко ако се смени съединител и се обслужат актуаторите,Яриса става добър градски автомобил.
Успех.
worthy.gif

ivosto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Апр 2017 17:02
Местоположение: София
Автомобил: Yaris MK2 1.3 vvti-mmt

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ivosto » 30 Апр 2017 13:07

Благодаря за отговора. Като казвам "автоматик" знам че не е класически автоматик просто така го казвам за по бързо :D Един от продавачите ми каза че съединителя бил като на механична кутия и за 100 лева се сменял(предполагам силно преувеличава, а в Тойота София където продават също една такава ми казаха че за 1500 лева се сменял съединител.. сега кой преувеличава от 2-мата?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 30 Апр 2017 13:18

Ами както винаги истината някъде по средата :D ,колега тук от форума скоро сменя знам че купува от някъде с отстъпки но ако си спомням бе някъде около 300-350 лв./може и да греша/Сменя се феродов диск,притискателен диск,лагер,вилка,и упора. С парите за работа и обслужване на актуатора още около 200-250лв.Сами си направете сметка,може и да бъркам но по VIN можете да направите запитване тук в форума при колеги занимаващи се с доставка на части.
Но пак казвам аз не съм много в час с цените на частите,нека кажат по запознатите. :thumbsup:

П.С Скоро изпратих запитване за масло и филтър ,за автомата на BMW 1 серия предстои смяна.Цената е около 500лв с отстъпките с оригинални ZF консумативи,Вие си правете сметка къде е по евтино.
worthy.gif

nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 01 Май 2017 18:11

Хиляди благодарности на г-н mfandakov. bow.gif Уникален човек със златни ръце. Наистина имаме нужда от хора като Вас. Благодаря

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 01 Май 2017 21:01

Радвам се че успях да помогна. :thumbsup:
worthy.gif

koboss68
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2017 12:06
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от koboss68 » 18 Май 2017 12:25

mfandakov написа:Радвам се че успях да помогна. :thumbsup:
Ако може гн mfandakov да препоръча някой колега от Варна за диагностика и инициализация на MMT на Toyota Auris че тези от Тойота ми дават час след месец...
Последно промяна от Akima на 18 Май 2017 14:16, променено общо 1 път.
Причина: Оправен цитат.Правопис.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Май 2017 12:55

Здравейте,
Аз лично с колега от Варна "брах" много ядове,след ремонт на актуатора колегата имаше нужда да се види колата с програма.
Обаждах се на сумати хора,никой не се зае да свърши работа.Попаднах на преподавател там в Университета човека се нави ,но бе на почивка и трябваше да се прибере.В крайна сметка колегата отиде при Официалният представител и там доколкото знам му смениха всичко по съединителя и заплати май сериозна сума.За това колега,аз не мога да ти дам съвет кого да търсиш,тук има колеги от Варна ако те могат да ти помогнат.
Успех.
worthy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Akima » 18 Май 2017 14:19

mfandakov написа: тук има колеги от Варна ако те могат да ти помогнат.
Кабел съм оставил в един от колегите. wink.gif
В момента съм в командировка - като кацна обратно във Варна ще си проверя графика - може този път да се уцелим. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2017 14:44

Съгласен съм да участвам в есперимента, но нямам опит с ММТ :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Май 2017 15:23

Ами няма нищо страшно,не си казвайте имената и къде живеете и аз съм далече tooth.gif .Да пробваме punk.gif
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта