MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2017 15:31

Ooo, въобще не става въпрос за страх или нещо подобно - с компютрите сме много на ти, така, че съм убеден, че ще бъде сборена системата...
Това, което ме притеснява е липсата на предварителна подготовка - трябва да се прочете кое как се прави, за да се знае какво да се очаква :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Май 2017 15:58

Това бе шега разбира се :) ,свързането си е стандартно към колата, само на Techstream в полето се маркира че колата е с Multimode.
Когато излезнат модулите на колата чете се мотора след това и ММТ за грешки,ако има се записват и се трият.
След това на DATA LIST в модула на ММТ се правят екранни снимки ,качва си ги колегата тук,гледа се какво е закъснението в MS на кабела ако е до 300/500 добре ,ако е няколко хиляди се избират от менюто долу агрегатите един по един.
Това са основните неща другото е сложно за обяснение с писане тук,ако всичко на теста е ОК.Следват инициализациите,но тях по телефона понеже не знаем какво ще покаже теста и дали някой не е нулирал преди нас.Ако е нулирано и има проблеми търсим проблема,ако не е нулирано правим механичните настройки и според това с коя версия на програмата четеме решаваме какво да правим.Понеже не е препоръчително с над 7 версия на програмата да се правят инициализациите.За това колегата ще си погледне кой е номера на блока,а ние с коя версия сме и тогава ще решим по кой път да правим евентуално инициализациите.Чрез кламер на буксата и манипулации с лоста на скоростите или чрез програмата. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Akima » 18 Май 2017 18:48

Изчакайте ме да се върна и ще съберем варненските "непобедими".
Версията на GTS е актуалната от сайта.
Кабелът е mVCI клонинг и в момента е в G.Panayotov.
Трябва само лаптоп с издържаща батерия, че моите работни станции им трябват не батерии, а горивни клетки, за да устискат процедурата.
Поздрави. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

angellov
Мнения: 68
Регистриран на: 20 Юли 2008 21:35
Местоположение: България
Обратна връзка:

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от angellov » 21 Май 2017 16:30

Здравейте, купих на съпругата ми за подарък AYGO 2007 с въпросната кутия (беше задължително условие). Имаше панделка, много радост в къщи, и всичко беше наред, докато колата почна да прави проблем. И той е, понякога, последните дни стана ежедневно, при спиране на светофар или на СТОП или просто при паркиране, светва много горе цитирано червено кръгче, и не може да включи първа скорост. И така няколко секунди до няколко минути. Прави го само когато колата е в спряло положение, в движение няма никакъв проблем.
Ходих в ТОЙОТА ВЕНЦИ Габрово, правиха диагностика, но.... не видяха проблем.
Моля колеги, някой ако може да ми помогне да върна "семейното равновесие" в къщи :help:
Корола 1999 г. + Авенсис 2001 г. - карани/продадени
Пикник 1999 г. + Ярис 2005 г. + Айго 2008 г. - действащи
Форд Фокус 2016 г. за цвят

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 21 Май 2017 18:33

Здравейте, аз бих Ви посъветвал да направите следващият експеримент понеже не доумявам как след светването на зъбното колело хора та в сервиза не са открили проблема.направете следното.
Вземете един кламер и да се надяваме можете да проверите чрез мост на буксата за диагностика дали има актуални грешки в момента.
Виждам че сте доста дълъг стаж тук във форума,и се надявам че знаете как се четат грешки без програма.
След поставянето на кламера вижте дали мига или пък свети постоянно червената зъбчатка.
Ако свети постоянно махнете кламера,и запалете колата ,включете лоста на режим Е.
Започнете енергично да подавате газ и веднага след това спирачка.Газ-спирачка,газ-спирачка ....многократно.
И след светването на зъбчатката изключете колата ,свържете кламера и гледайте за грешки.
Бройте периодите на светването на зъбчатката,и дайте номера на грешката тук.
Няма нищо притеснително по колата успокойте съпругата си защото проблемите са решими.Но трябва някой който е на ясно да погледне колата.
Учудвам се че Официалният представител не е "хванал"проблема,особено при светване на зъбчатката.
Успех с теста. :thumbsup:
worthy.gif

angellov
Мнения: 68
Регистриран на: 20 Юли 2008 21:35
Местоположение: България
Обратна връзка:

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от angellov » 21 Май 2017 19:14

Благодаря Ви за бързия отговор.
Трябва да отбележа, че червеното кръгче, свети само докато колата при проблем успее да включи скорост (първа), и при посещението в официалния сервиз нито светеше лампата, нито направи проблема, по закона на ...
За препоръчителната самодиагностика, не знам как става, но ще чета и ще пробвам.
Поздрави
Корола 1999 г. + Авенсис 2001 г. - карани/продадени
Пикник 1999 г. + Ярис 2005 г. + Айго 2008 г. - действащи
Форд Фокус 2016 г. за цвят

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 21 Май 2017 19:27

Винаги светнало колелото записва грешка,обаче то светва от много фактори.
Пробвайте схемата,ако Ви е проблем четенето тогава вижте дали светва с газ-спирачка.
worthy.gif

Тойота Фен
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2017 18:33
Местоположение: Варна

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Тойота Фен » 29 Май 2017 19:01

Днес взех от Тойота чисто ново АйГо с ММТ. За първи път карам ММТ. Другите ми коли са с хидравличен автомат и CVT. Разликата е голяма. За сведение на всички:
1. Не очаквайте колата да потегли напред като отпуснете спирачката - колата тръгва "може би" само на равно. При малък наклон нагоре не тръгва.
2. При леко натисната спирачка има шанс колата да потегли назад ако има малък наклон назад. Това никога не се случва с другите автомати освен ако наклона не е мнооого голям и нямаш НАС.
3. Има голяма "дупка" между 1-ва и 2-ра предавка. Това много слабо се усеща при хидравличният автоматик, а при CVT-то го няма по обясними причини.
4. От Тойота ми казаха на светофар да изключвам - не знам до колко това е вярно, но е много дразнещо след като си карал другите два автомата.

Според мен ММТ е нискобюджетен автоматик лесен и евтин за поддържане, не много комфортен за возене.

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от baba_metca » 30 Май 2017 20:47

Можете ли да кажете дали в упътването на новото АйГо пише да се изключва от скорост на светофар?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 30 Май 2017 20:52

Не изключвайте на светофарите,това е грешка.!!!!!
Не слушайте кой ,къде ,какво Ви говори.

А, и не си "играйте" със спирачката на светофарите.,

Послушайте ме. :thumbsup:
worthy.gif

ZMeyGorianin
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Мар 2009 07:17
Местоположение: Варна

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ZMeyGorianin » 30 Май 2017 21:10

Прочетох подробно инструкцията на Тойота Ярис ММТ и никъде не видях препоръка да се изключва на "N" в покой. Единственото изискване е да бъде плътно натиснат педала на спирачката когато автомобила не се движи. Не знам защо във фирмения сервиз постоянно напомнят и държат на това.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 31 Май 2017 09:00

ZMeyGorianin написа: Единственото изискване е да бъде плътно натиснат педала на спирачката когато автомобила не се движи.
Предполагам това е продиктувано от логиката за управление на ММТ... От рода: при натисната спирачка (сработило ключе) - отцепи изцяло съединителя. А ако ключето не е сработило - зацепи малко съединителя в опит леко 'да провлачи' автомобила... Като второто е преходен режим, свързан с интензивно износване на съединителя..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Paiaka
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Ное 2015 09:44
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t25 2.0 116

Ярис с TFT скоростна кутия - въпросчета .

Мнение от Paiaka » 06 Юни 2017 10:40

Здравейте , колеги и колежки . От 3 дена сме със Ярис 1.0vvti полуавтомат . За пръв път виждам такива скорости :) :). Имам няколко въпросчета ..... Като отворя шофьорската врата се чува едно жужене отпред при двигателя и цъка едно реле . Отворих едно казанче под сервото и вътре се върти една течност (за съединителя според мен ) . Течността е под максимума и искам да долея . НО не знам каква е течността .. Някой има ли идея ? Звънях в тойота София , там ми казаха , че не знаят каква е течността :) :) . Да съм закарал колата в сервиз за автоматични скорости ....

Моля някой ако знае какво се налива да ми каже (хидравлична течност е май но е бяла/жълта ) ...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ярис с TFT скоростна кутия - въпросчета .

Мнение от slowtraveler » 06 Юни 2017 11:52

Paiaka написа: Звънях в тойота София , там ми казаха , че не знаят каква е течността
Навярно не сте се разбрали - не знаят какъв ви е автомобила, за да предложат правилната течност..
Ако отидете на място, ще ви предложат правилната...

Моля попълнете си профила (Местоположение) съгласно правилата на форума...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Ярис с TFT скоростна кутия - въпросчета .

Мнение от mfandakov » 06 Юни 2017 12:59

Ако е това което си мисля, че си с новият актуатор.
Това казанче е за спирачна течност, но най добре е да огледаш капачката понеже там трябва да има надпис
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта