MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от todor87 » 31 Авг 2017 12:44

Ами колега много е вероятно, когато си правил обучението на актуатора и диагностиката за ди го поизхабил акумулатора. То затова по принцип винаги трябва да си на зарядно, когато обучаваш или инициализираш или тестваш. ММТ - то е доста чувствително на тема ток. Все пак си провери дали ти зарежда и работи коректно алтернатора.
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Aleksievs
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Сеп 2017 16:44
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Aleksievs » 07 Сеп 2017 16:27

Здравейте на всички!
От скоро една седмица имам Тойота корола 1,4d 2006г
MMT кутия и имам следното оплакване :
Има шум /виене /в скоростната кутия.
Обиколих 4 сервиза от най-известните за автомати в София,но коментарите са сравнително еднакви.
,,Сваляме правим и 2000лв."
На мен ми се стори малко скъпо и се поразрових и намерих кутия от катострофирала отзад същата тойота с гаранция за връщане 1 месец на добра цена/не съм я купил още/ ,но никой не иска да ми я сложи и да поеме отговорност,че колата поне ,ще тръгне,защото:
Данни,роботи ,настройки,софтуер и др./неясни за мен/и може да я карам на автовоз в тойота и там не е сигурно или ако стане ремонта ,ще струва колкото струва колата.
Че въпроса ми е:
Някой запознат ли е дали със кутия от друга тойота същия модел 1към 1 би следвало да има проблем и ако ли не ,препоръка за сервиз в София сравнително компетентен с MMT
Благодаря на всички smile.gif

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от veso_hds » 07 Сеп 2017 17:42

Търси мехаННика.Пиши му на лични.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

dgbonev
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Авг 2017 12:50
Местоположение: Сливен

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dgbonev » 19 Сеп 2017 13:29

Привет колеги,най после намерих време да се позанимавам с моята Тойота Корола Версо с MMT скоростна кутия.Размених датчиците на актуатора за смяна на скоростите(shifter) и на актуатора на съединителя,тъй като ми даваше грешка p0919,а именно проблем в датчика за превключване(gear shift position control).Благодаря много за съдействието по телефона на колегата mfandakov.След размяната на датчиците обаче забелязах,че когато правя activ test със закачено зарядно за акумулатор напрежението беше 13,3в.Запалих колата и не бях разкачил зарядното и гледам напрежението при работещ загрял двигател без включени фарове е 13,40в на зарядното,с включени фарове отива на 13,5в.Разкачих зарядното и измерих при 3000хил. оборота 13,56в е максималното показание при включени фарове.Та може ли някой да ми каже колко трябвя да зарежда алтернатора на тази Тойота.Благодаря предварително! worthy.gif

ewgeniew
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2017 08:42
Местоположение: Vratsa

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ewgeniew » 29 Сеп 2017 12:52

Здравейте колеги.Обръщам се за помощ към вас.Миналата седмица ходих до Италия и купих една Тойота MR2 за жена ми, но със повредена MMT скоростна кутия.Собственика ми обясни, че един ден просто спряла на едно място, но не знае какво е светнало и дали нещо все пак е светнало.Отидохме до сервиза, където е колата, механика ми обясни, че свалил роботчето за да го погледне (какво е гледал не стана ясно) и тъй като не открил повредата, послушно го поставил в багажника отпред.Колата пристига в България другата седмица и за това питам знаещите от ас, какво трябва да направя.От Враца съм и тъй като тук няма Тойта сервиз, трябва да я закарам поне до София, само, че не ми се искаше да я карам до София за да ми кажат какво и е, а след това да търся друго място за ремонт, защото всички знаем в Тойота каква цена за ремонт ще ми кажат, а няма да направят нищо повече от колега, който се занимава с това.Мога да я закарам в която и да е точка на България за диагностика и ремонт.Благодаря предварително, надявам се някой се отзове.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 29 Сеп 2017 17:03

Здравейте,
Честито за покупката,и аз ги гледам MR2 W2 .
Мисля да сменям на дъщерята Королата.
Ако може някой да снима това в багажника,и да изпратите снимка ..Ще се опитаме да Ви помогнем.
worthy.gif

Аватар
sokola
Мнения: 35
Регистриран на: 22 Дек 2008 10:23
Местоположение: София
Обратна връзка:

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от sokola » 29 Сеп 2017 17:09

Здравейте колеги,
От скоро ММТ-то започна да ми прави следния проблем: как то си карам на скорост, минава на N, след като мина през N и върна на Е всичко си е ок.
От какво може да е това?
Toyota Corolla 1.4 D4D MMT 90hp 2006г

http://www.bgshoping.com

ewgeniew
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2017 08:42
Местоположение: Vratsa

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ewgeniew » 29 Сеп 2017 17:13

mfandakov написа: Здравейте,
Честито за покупката,и аз ги гледам MR2 W2 .
Мисля да сменям на дъщерята Королата.
Ако може някой да снима това в багажника,и да изпратите снимка ..Ще се опитаме да Ви помогнем.
Благодаря ви за бързия отговор.Колата се товари утре на камьонче и вероятно в понеделник ще бъде във Враца.Ще снимам каквото е нужно и ще го кача, но тъй като съм малко "бос" технически, едва ли ще се справя (а дано).Иначе започвам да се филмирам и чета за едни съединители и тем подобни.А знаете ли дали съединителя е най-обикновен ако се наложи да се сменя? Може ли да откарам колата при вас, като съответно процеса ще бъде подробно описан тук.Между другото, не зная дали има разлика от бензиновите и дизеловите MMT-кутии, защото колата е 140 к.с.бензин.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 29 Сеп 2017 17:14

Здравей,
Това по кръстовищата ли го прави.
Има ли случай на извънградско да се случва.
worthy.gif

Аватар
sokola
Мнения: 35
Регистриран на: 22 Дек 2008 10:23
Местоположение: София
Обратна връзка:

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от sokola » 29 Сеп 2017 17:23

Няма определен критерий кога го прави. Дори на прав участък може да го направи. Дори когато подавам газ и като мине на N се форсира.
Toyota Corolla 1.4 D4D MMT 90hp 2006г

http://www.bgshoping.com

Велкоса2784кк
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2017 17:42
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Велкоса2784кк » 29 Сеп 2017 18:45

Колеги, нов съм във форума. Може ли някой да препоръча сервиз, където да настроят или регулират ММТ трансмисията на Айго 2007 година, бензин. На 80000 смених съединителя за втори път, а сега е на 110000 хиляди и съпругата ми казва, че сутрин е започнала да подритва при маневриране. Имаме колата от чисто нова и това ми е познато. Преди в Тойота правиха регулиране и вероятно пак трябва да се направи. Моля за контакт с някой сервиз, защото с ТМ не ми се занимава! Благодаря предварително!!!
 ! Съобщение от: slowtraveler
Колега, навярно не сте осъзнали причината, която налага вписването във форума на местоположението Ви....
Не знам къде е БългЪрия, но как очаквате някой да ви препоръча сервиз за неопределено населено място?

Велкоса2784кк
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2017 17:42
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Велкоса2784кк » 29 Сеп 2017 19:55

Съжалявам, за София колега се интересувам

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 29 Сеп 2017 20:13

Тогава си коригирайте профила, за да е ясно за всички колеги за кой район от света питате :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 29 Сеп 2017 20:16

ewgeniew написа: защото колата е 140 к.с.бенз
Ами това е една от причините за да ми харесва/гледам по горе съм объркал понеже писах от тел../Става въпрос за W3.Тези коне за тези 950/1000кг са ОК. :D
ewgeniew написа: Иначе започвам да се филмирам и чета за едни съединители и тем подобни.
На колко километра е колата,и коя година.Сега предварително няма смисъл да се притеснявате,когато погледне диагностик колата тогава ще имате отговори. :thumbsup:
sokola написа: Няма определен критерий кога го прави. Дори на прав участък може да го направи. Дори когато подавам газ и като мине на N се форсира.
Колега ,преди време ти не смени ли ел.моторчето,,ако има някой да погледне каква грешка е записала.
Последно промяна от mfandakov на 29 Сеп 2017 20:23, променено общо 1 път.
worthy.gif

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от veso_hds » 29 Сеп 2017 20:23

Велкоса2784кк написа: Съжалявам, за София колега се интересувам
Колега,вярно е,че сте нов във форума.Но ако бяхте почели поне 5 минути щяхте да срещнете едно име-мехаННика!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта