MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 18 Апр 2017 20:05

Здравейте, от скоро съм собственик на Toyota Corolla 1.4 MMT и имам няколко въпроса. При потегляне напред няма проблем, но нещата не стоят така когато трябва да се движи назад - не помръдва ако не подам газ.Така ли е при този вид скоростни кутии? При смяна от 1-ва на 2-ра ми се струва, че нещо не е съвсем наред, това ми прави впечтление и при намаляне на скоростта. Другите предавки ги изрежда без да я усетя.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Апр 2017 20:45

Здравейте,
Сутрин след като запалите колата пробвайте дали помощта при тръгване на задна е по осезаема.Ако колата тръгва когато е току що запалена,обадете ми се да Ви направя една инициализация и диагностика. :thumbsup:
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 18 Апр 2017 20:51

Според мен въобще не помръдва назад по никое време sad.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Апр 2017 21:00

Това 1.4 d4d мотора ли е,ако той трябва да се види с кой блок е колата.Но няма нищо фатално просто диагностиката ще покаже къде е проблема.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

ivosto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Апр 2017 17:02
Местоположение: София
Автомобил: Yaris MK2 1.3 vvti-mmt

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ivosto » 29 Апр 2017 22:37

Здравейте, търсим кола за приятелката и тя се е спряла на Ярис със тази така мразена от интернет скоростна кутия..пробвахме 5 коли до момента но нито една не помръдна като вкарам на скорост или на задна. 1-2 се замислиха всякаш се пусна асистент за потегляне под наклон(тоест да не тръгне назад, но не потегли сама) 100% ли е сигурно че при не-прецакан автоматик ще потегли сама колата? на една от колите като натисна педала и докато потегли подскачаше стабилно тоест тази 100% я избягвам. Но 2 от колите доста добре изглеждаха като изключим потеглянето. Някакви други тестове които мога да направят ей така да видя дали скоростната кутия не е прекалено заминала има ли ?

За Ярис 2006-та година става дума(XP90)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 30 Апр 2017 12:42

Здравейте,
Системата MMT няма нищо общо с класическият автоматик,това е роботизирана скоростна кутия.С две думи обикновени скорости с добавени устройства които натискат съединителя и сменят предавки.
ivosto написа: .пробвахме 5 коли до момента но нито една не помръдна като вкарам на скорост или на задна. 1-2 се замислиха всякаш се пусна асистент за потегляне под наклон(тоест да не тръгне назад, но не потегли сама)
Това се получава когато актуатора не е позициониран добре и още 5-6 причини.
ivosto написа: 100% ли е сигурно че при не-прецакан автоматик ще потегли сама колата
Тук няма автоматик и няма какво да се прецака,явно съединителя иска инициализация или блока .
ivosto написа: на една от колите като натисна педала и докато потегли подскачаше стабилно тоест тази 100% я избягвам.
Типичен пример за типичен проблем/дълго за обеснение/,поправимо е трябва разглобяване на съединител.
ivosto написа: Но 2 от колите доста добре изглеждаха като изключим потеглянето. Някакви други тестове които мога да направят ей така да видя дали скоростната кутия не е прекалено заминала има ли ?
Щом Ви харесват правете диагностика при някой който разбира от ,,роботи,,и мисля че това е постижимо с помощта при тръгване.Просто трябва леко ,,пипане,,

Преди дни правих на позната Яриса, и както тя казваше,,колата дърпа нещо назад :D ,,имаше силни удари толкова силни че те лепят за облегалката на седалката и от там ,,дърпането,,назад както тя казваше.Тази кола след ремонта стана корено различна и ми направи впечатление с доброто си поведение на робота./отделен въпрос че вече бяха преминали всички зъби на LCC системата.За това мое лично мнение ако държите на Яриса и Ви харесва, ММТ системата не е най доброто измислено от Тойота инженерите но всичко по тази система е поправимо,и когато се ,,прецака,,нещо не е толкова скъпо както ако се развали класическият автоматик.На кратко ако се смени съединител и се обслужат актуаторите,Яриса става добър градски автомобил.
Успех.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

ivosto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Апр 2017 17:02
Местоположение: София
Автомобил: Yaris MK2 1.3 vvti-mmt

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ivosto » 30 Апр 2017 13:07

Благодаря за отговора. Като казвам "автоматик" знам че не е класически автоматик просто така го казвам за по бързо :D Един от продавачите ми каза че съединителя бил като на механична кутия и за 100 лева се сменял(предполагам силно преувеличава, а в Тойота София където продават също една такава ми казаха че за 1500 лева се сменял съединител.. сега кой преувеличава от 2-мата?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 30 Апр 2017 13:18

Ами както винаги истината някъде по средата :D ,колега тук от форума скоро сменя знам че купува от някъде с отстъпки но ако си спомням бе някъде около 300-350 лв./може и да греша/Сменя се феродов диск,притискателен диск,лагер,вилка,и упора. С парите за работа и обслужване на актуатора още около 200-250лв.Сами си направете сметка,може и да бъркам но по VIN можете да направите запитване тук в форума при колеги занимаващи се с доставка на части.
Но пак казвам аз не съм много в час с цените на частите,нека кажат по запознатите. :thumbsup:

П.С Скоро изпратих запитване за масло и филтър ,за автомата на BMW 1 серия предстои смяна.Цената е около 500лв с отстъпките с оригинални ZF консумативи,Вие си правете сметка къде е по евтино.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 01 Май 2017 18:11

Хиляди благодарности на г-н mfandakov. bow.gif Уникален човек със златни ръце. Наистина имаме нужда от хора като Вас. Благодаря

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 01 Май 2017 21:01

Радвам се че успях да помогна. :thumbsup:
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

koboss68
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2017 12:06
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от koboss68 » 18 Май 2017 12:25

mfandakov написа:Радвам се че успях да помогна. :thumbsup:
Ако може гн mfandakov да препоръча някой колега от Варна за диагностика и инициализация на MMT на Toyota Auris че тези от Тойота ми дават час след месец...
Последно промяна от Akima на 18 Май 2017 14:16, променено общо 1 път.
Причина: Оправен цитат.Правопис.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Май 2017 12:55

Здравейте,
Аз лично с колега от Варна "брах" много ядове,след ремонт на актуатора колегата имаше нужда да се види колата с програма.
Обаждах се на сумати хора,никой не се зае да свърши работа.Попаднах на преподавател там в Университета човека се нави ,но бе на почивка и трябваше да се прибере.В крайна сметка колегата отиде при Официалният представител и там доколкото знам му смениха всичко по съединителя и заплати май сериозна сума.За това колега,аз не мога да ти дам съвет кого да търсиш,тук има колеги от Варна ако те могат да ти помогнат.
Успех.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Akima » 18 Май 2017 14:19

mfandakov написа: тук има колеги от Варна ако те могат да ти помогнат.
Кабел съм оставил в един от колегите. wink.gif
В момента съм в командировка - като кацна обратно във Варна ще си проверя графика - може този път да се уцелим. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2017 14:44

Съгласен съм да участвам в есперимента, но нямам опит с ММТ :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3357
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Май 2017 15:23

Ами няма нищо страшно,не си казвайте имената и къде живеете и аз съм далече tooth.gif .Да пробваме punk.gif
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта