MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
ANGEL99
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2017 21:19
Местоположение: ПЛОВДИВ

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ANGEL99 » 15 Мар 2017 20:11

Здравейте съфорумци!
Нуждая се от съвет и помощ.
От 3 години имам Тойота Корола 1.4 d4d 2005г. с ММТ кутия. Миналата година беше сменен прослувутия актуатор със нов, защото колата изключваше от скорост.
До преди 2 седмици нямаше проблеми. От 2 седмици насам забелязах, че като спря и при тръгване отпусна педала на спирачката, колата не тръгва, а трябва да подам газ и чак тогава тръгва. Някой има ли идея, на какво може да се дължи това и какво трябва да се направи за да се отсрани проблема.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 15 Мар 2017 20:21

Здравей ,
Притискателният диск не е прещракал зъб,или са свършили или не е успял блока да компенсира.Диагностика си трябва. :thumbsup:
worthy.gif

ANGEL99
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2017 21:19
Местоположение: ПЛОВДИВ

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ANGEL99 » 15 Мар 2017 21:22

Благодаря за отговора mfandakov,
Вие правите ли такава диагностика.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 15 Мар 2017 22:02

Ако не бързате/понеже съм зает до понеделник/,на драго сърце бих погледнал кола с не "пипан" блок след смяна на актуатор преди три години. :thumbsup: .Да се надяваме че не са правени инициализации.
Последно промяна от mfandakov на 15 Мар 2017 22:14, променено общо 1 път.
worthy.gif

ANGEL99
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2017 21:19
Местоположение: ПЛОВДИВ

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ANGEL99 » 15 Мар 2017 22:08

mfandakov написа: Ако не бързаш/понеже съм зает до понеделник/,на драго сърце бих погледнал кола с не "пипан" блок след смяна на актуатор преди три години. :thumbsup: .Да се надяваме че не са правени инициализации.
Не бързам.Как мога да се свържа с Вас.Само да вметна, че актуатора е сменен преди по малко от година.

ilpetrov
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2017 20:55
Местоположение: Варна

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от ilpetrov » 22 Мар 2017 21:36

Здравейте,
Знаете ли във Варна някой майстор да прави диагностика и инициализация на Тойота Корола Версо 1.8, с ММТ , освен представителството на Тойота, те ми казаха
преди няколко месеца за смяна на съединител и актуатор, но не мисля , че е наложително само малко придърпва и дали ако сменя само съединителя , колата ще има проблем, иначе съм питал за актуатор и никъде не се предлага освен в Тойота 500лв.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 23 Мар 2017 11:08

Здравейте,

Варна голям град ,и проблемите с ММТ дебнат от всякъде :D ,и много "тегава"там работата.
От сърце Ви желая да намерите там човек. :thumbsup:
worthy.gif

dpenchev
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2017 23:13
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dpenchev » 26 Мар 2017 23:48

Здравейте,
харесах си един Yaris 1.3 с ММТ и беше доста запазен, но ММТ-то малко ме изненада, не бях подготвен и чак сега чета за тая кутия и тръпки ме побиват :)
Понеже колата ми хареса наистина много искам да Ви попитам - ако я закарам на сервиз или при някой от тук който е в час дали може да ми каже малко повече информация за състоянието на всичките инфарктни точки по ММТ?
Колко време отнема и какво струва такава диагностика? А ако я закарам в официалното представителство има ли смисъл или там ще изпишат всички налични части от склада :D
С какъв софтуер и хардуер мога да направя диагностика?
А какъв разход дават средно статистически реално тея коли в град като нашият?

Поздрави!

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 27 Мар 2017 14:57

Здравейте,
Понеже виждам че няма отговори на зададените те от Вас въпроси,да се опитам аз да ви отговоря.
-Диагностиката отнема 15-на минути,не знам колко струва при Тойота.
- Да ,в Тойота могат да Ви кажат състоянието на ММТ ако не е нулиран блока.
-Софтуера е Techstream,кабела е Mini VCI.
-Не знам този мотор какъв разход дава,но при положение че това не е голямо купе мисля че този мотор е добър за това купе.И разхода трябва да не е много висок.MMT е трансмисия която ако е с правилните настройки,би трябвало да е много икономична.Понеже алгоритъмът зададен в блока който управлява всичко е добър,и сменя предавки винаги в добри параметри на мотора като избира правилните обороти за съответната скорост.Аз карам Corolla с 1.4 D4D мотор и ММТ скорости,и разхода ми е около 5.5л /100.
Ако Ви харесва автомобилът и цената Ви удовлетворява,мисля че страховете от ММТ могат да се преодолеят с времето. :thumbsup:
Успех.
worthy.gif

dpenchev
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2017 23:13
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dpenchev » 27 Мар 2017 23:36

Благодаря за отговорите!
За малкото време което имах да прочета тая тема се надявах вие да отговорите, защото останах с впечатление че сте от най-активните по темата :)
Обадих се в Тойота и най-скорошният час е за другият Понеделник на обяд... 130 лв струва "пълна" диагностика на колата и кутията
Колата изглежда много запазена, направо като нова - пробега уж е 70000 км. Покарах я и малко се стреснах като сменяваше от първа на втора - не очаквах колата да спре :D И тогава всъщност разбрах че е с ММТ кутия tooth.gif Преди това не успях да намеря информация :)
Покарахме я около 30-40 мин (продавача ни даде колата на мен и жена ми, сложи и временни табели и каза да си се возиме) :)
Не бях чел тази тема и не можах да пробвам как се държи на 5-та с много газ, как се държи ако подавам много газ като смени предавка и т.н.
Направи ми впечатление, че на място при пускане на спирачката не потегля напред, или потеглянето е много много слабо - определено не като хидравличен автомат.
Друго важно което забелязах беше, че като я запалихме не светеше лампата че е студена колата - но като отворих преди това предният капак не усетих топлина.
Има ли значение за тази кутия дали е загрял двигателя или не?
Човека похвали колата, че с 4 човека вдигнала 160 км/ч :)
В крайна сметка оставих скромна сума за капаро защото много ми хареса, но въпреки всичко исках да я видиме някъде тая кутия за да съм по-спокоен. Но не мисля че е удобно да чакам чак до другият Понеделник за час за ТМ Ауто....
Явно ще я взема така на сляпо и ще стискам палци да не хвърли котва веднага :D
Имам познания от диагностика, диагностични системи и кодиране и препрограмиране и куп други неща но на коли от друга марка... :D Не мосля че ще имам време да си взимам кабел и да инсталирам софтуер и да навлизам и тук в дълбокото :)
Ако може да ме насочите към някой друг в София или Благоевград/Дупница ще съм благодарен.
Ако не е удобно в темата може и на ЛС...но не знам дали мога да получавам ЛС защото съм още младши юзър във форума :)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 28 Мар 2017 10:17

Здравейте,
dpenchev написа: Покарах я и малко се стреснах като сменяваше от първа на втора - не очаквах колата да спре

Как така спря колата,просто се усети превключването на 2 скорост или...светна едно зъбно колело.
Парите за диагностиката тези 130лв,явно включват цялостна диагностика и оглед на автомобила.
dpenchev написа: Направи ми впечатление, че на място при пускане на спирачката не потегля напред, или потеглянето е много много слабо - определено не като хидравличен автомат
Ако преди Вас са загрели малко мотора също има вариант,помощта да е по-слаба,а това зависи при какви условия са правени инициализациите.
Това зависи от номера на блока на ММТ,и още няколко фактора.Но винаги може да се направи тази помощ при тръгване да бъде по осезаема. :thumbsup:
dpenchev написа: Ако може да ме насочите към някой друг в София или Благоевград/Дупница ще съм благодарен.
Съжалявам тук не мога да Ви помогна,просто не познавам такъв човек.
Пожелавам Ви успех.
worthy.gif

dpenchev
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2017 23:13
Местоположение: София

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dpenchev » 28 Мар 2017 11:40

Това за спирането беше метафорично, защото на първа е най-осезаемо ускорението и като натисне съединителя и върне газта за да включи втора и имам чувството че спира колата :D Иначе не е светело нищо, не е имало никакви аномалии
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля избягвайте прекалено обширни цитати, особено на предходно мнение

fonzis
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Мар 2017 15:45
Местоположение: Pleven
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от fonzis » 28 Мар 2017 15:49

mfandakov, здравей, може ли един телефон за връзка да те питам едно, две неща относно ММТ?

nelinda82
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2017 21:23
Местоположение: Пловдив

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от nelinda82 » 12 Апр 2017 12:40

Здравейте, mfandakov, може ли един телефон за връзка да ви попитам едно, две неща относно ММТ?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 12 Апр 2017 19:35

Здравейте колеги

Понеже гледам че става практика да ме търсите тук,бих Ви помолил тук в тази тема да обясните за какъв проблем по колата Ви става дума.
Да можем заедно с други колеги да коментираме,да може за в бъдеще хора с идентични проблеми да им бъдем в помощ.
На драго сърце лично аз бих помогнал на всеки колега,както бих дал номера си на всеки за въпроси,но така тук можем да помогнем и на по широк кръг ,,загазили,,колеги с ММТ.

Благодаря Ви.
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта