MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 18 Ное 2010 02:24

gicho написа:........................

Отделно, никога не съм плюл тойота за дефекти, които могат да имат и най-малкия шанс да са причинени от лоша поддръжка - говоря единствено за фабрични недоглеждания.

...............
Първо ти въобще не си сигурен дали например няма официална кампания на Тойота за поправка на този дефект , която в БГ може да не е минала поради ред причини . И второ ще посочиш ли една марка в ниския сегмент , която да няма фабрични дефекти ? Ако искаш може и в средния и във високия да посочиш .
Това , че вчера си открил чудото на сервизния бюлетин не значи , че той не съществува от поне 20 години и , че всяка една марка няма поне по 20 поправки на всеки един модел . А на някой стигат и до хиляди доработки на модела . За това любимите на много хора VAG от година до година в един и същи модел нямат една с една част . Но хора , които не са търсили части за "голфчето" не знаят как може да се ровят в купчина с части за същата година и същия модел и да не могат да намерят същата част ...................

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Ное 2010 10:26

desSs написа:след няколко дни влизам в сервиза, стискайте палци :)
да не би да е започнала кампанията?

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 18 Ное 2010 10:43

Dizzle написа:
desSs написа:след няколко дни влизам в сервиза, стискайте палци :)
да не би да е започнала кампанията?
не, ама нали в петък направиха поръчката, защото ми изтиче гаранцията. вчера звъннаха, че чакат нов съединител, моторчета и май още нещо /връзката беше лоша и не чух/. като пристигнат ще ми се обадят да закарам колата, за ден и половина уж щели да я направят. като разбера нещо повече, ще ти кажа

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 19 Ное 2010 00:46

Много разпалени фенове на ма марката виждам тук :) Укротете се малко. Определено Тойота, не е Тойота отпреди 10 години, но нито Мерцедес вече е мерцедес, нито Фолксваген е фолксваген и т.н. Просто цените на колите паднаха, а реално и цената на труда и на суровините се е покачила, така, че неминуемо трябва да се компенсира от нещо и според мен, това е от материалите - по некачествени. ММТ-то на братовчед ми е на около 30к и засега няма проблеми (за мен самото то е проблем, защото това е най-безумната и скапана скоростна кутия, с която съм се сблъсквал, след ММТ-то на Смарт, но поне Смартовата е много здрава).

А за 160 бона има доста джипове, които можеш да си купиш, в зависимост от това какъв точно джип ти трябва - паркетен или истински офроуд (макар, че доста малко хора биха дали 160 бона за нещо, което да вкарат в гората за лов). За 160 000 лв., спокойно купуваш напрмер Рейндж Роувър, който е доста по добра комбинация офроуд/комфорт от Крузъра, за доста под 160 купуваш Инфинити, Q7, ML, X5, Escalade и доста други.

Тойота е надежда кола, относително здрава, относително евтина за поддръжка, относително евтина (особено в САЩ - пазар, който е основен фактор за продажбите на каквото и да било в световен мащаб, включително и на автомобили) и с добри гаранционни условия и следгаранционно обслужване (последното в никакъв случай не важи за България!!!). Това го казвам от позицията на каращ чисто нова Тойота и втора употреба такава. Новата е Ярис 1.3 ръчни скорости - опростен модел, на който няма какво толкова да му стане. Другата, старата е Версо, взех го скоро, че в Ярето не се събираше количката на бебето и ми изпадна много изгодно (на доста километри е, но е на 4 години). Версото ми създава малко проблеми,, но те са сравнително дребни - светват лампите за блокажите през известно време и още не мога да установя какво и е точно.

Като цяло, Тойота е надеждна и сравнително здрава и евтина кола, но определено някакси няма душа. Има коли, които са трошливи, скъпи за поддръжка и т.н. но усещането в тях е различно - в Тойотката - нищо възбуждащо. :)

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 19 Ное 2010 01:14

gh0s7r1d3r написа:...................

А за 160 бона има доста джипове, които можеш да си купиш, в зависимост от това какъв точно джип ти трябва - паркетен или истински офроуд (макар, че доста малко хора биха дали 160 бона за нещо, което да вкарат в гората за лов). За 160 000 лв., спокойно купуваш напрмер Рейндж Роувър, който е доста по добра комбинация офроуд/комфорт от Крузъра, за доста под 160 купуваш Инфинити, Q7, ML, X5, Escalade и доста други.

..................
Хахаха другото няма да го коментирам но с това изби рибата ! Викаш Рейнджа го слага крузера в малкия си джоп а ? Това наистина е доста весело ! А къде сложи паркетниците при джиповете просто не знам !!! wacko.gif wacko.gif wacko.gif
Първо Рейнджа е толкова трошлив джип , че дори и англичаните го признават за най-скъпия за поддръжка и най-некачествен джип на земята . И второ къде си видял някой да кара Рейндж в пустинята или в дълбокия север ? Защото там дори и Хайлукс няма проблеми въобще не говорим за ЛК . ЛК никога не е мислен да е особенно луксозен въпреки , че ЛК 100 и 200 са изключително луксозни но преди всичко са джипове . А ония паркетници , които си изброил може да ги сравняваш с Лексус RX ама с ЛК нямат допирни точки . ЛК е сигурно един от най-силните продукти на компанията и абсолютно винаги е бил на ниво в класа си .
Явно този месец дойде времето на новорегистрираните да ни отварят заблудените очи biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif . Направо не е за вярване как едно и също нещо се повтаря през има няма месец .

BTW за какви блокажи говориш при Версо ?

Ако можеш спомени и марка в БГ с читаво гаранционно и след гаранционно обслужване !

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 19 Ное 2010 07:52

gh0s7r1d3r написа:Много разпалени фенове на ма марката виждам тук :) Укротете се малко. Определено Тойота, не е Тойота отпреди 10 години, но нито Мерцедес вече е мерцедес, нито Фолксваген е фолксваген и т.н. Просто цените на колите паднаха, а реално и цената на труда и на суровините се е покачила, така, че неминуемо трябва да се компенсира от нещо и според мен, това е от материалите - по некачествени. ММТ-то на братовчед ми е на около 30к и засега няма проблеми (за мен самото то е проблем, защото това е най-безумната и скапана скоростна кутия, с която съм се сблъсквал, след ММТ-то на Смарт, но поне Смартовата е много здрава).

А за 160 бона има доста джипове, които можеш да си купиш, в зависимост от това какъв точно джип ти трябва - паркетен или истински офроуд (макар, че доста малко хора биха дали 160 бона за нещо, което да вкарат в гората за лов). За 160 000 лв., спокойно купуваш напрмер Рейндж Роувър, който е доста по добра комбинация офроуд/комфорт от Крузъра, за доста под 160 купуваш Инфинити, Q7, ML, X5, Escalade и доста други.

Тойота е надежда кола, относително здрава, относително евтина за поддръжка, относително евтина (особено в САЩ - пазар, който е основен фактор за продажбите на каквото и да било в световен мащаб, включително и на автомобили) и с добри гаранционни условия и следгаранционно обслужване (последното в никакъв случай не важи за България!!!). Това го казвам от позицията на каращ чисто нова Тойота и втора употреба такава. Новата е Ярис 1.3 ръчни скорости - опростен модел, на който няма какво толкова да му стане. Другата, старата е Версо, взех го скоро, че в Ярето не се събираше количката на бебето и ми изпадна много изгодно (на доста километри е, но е на 4 години). Версото ми създава малко проблеми,, но те са сравнително дребни - светват лампите за блокажите през известно време и още не мога да установя какво и е точно.

Като цяло, Тойота е надеждна и сравнително здрава и евтина кола, но определено някакси няма душа. Има коли, които са трошливи, скъпи за поддръжка и т.н. но усещането в тях е различно - в Тойотката - нищо възбуждащо. :)
Ако не можеш да се възбуждаш-върви на лекар.Проблема не е в Тойота,а в либидото ти.И как ги измисляте тез имена,с които се регистрирате-нямам думи.Човек не може нормално даже да Ви наругае.По принцип не колата,а акъла създава проблеми.И колата не може да има душа-води се "неодушевен"предмет.Абе Вие на училище не сте ли ходили?

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 19 Ное 2010 09:45

nowyaris написа:
gh0s7r1d3r написа:Много разпалени фенове на ма марката виждам тук :) Укротете се малко. Определено Тойота, не е Тойота отпреди 10 години, но нито Мерцедес вече е мерцедес, нито Фолксваген е фолксваген и т.н. Просто цените на колите паднаха, а реално и цената на труда и на суровините се е покачила, така, че неминуемо трябва да се компенсира от нещо и според мен, това е от материалите - по некачествени. ММТ-то на братовчед ми е на около 30к и засега няма проблеми (за мен самото то е проблем, защото това е най-безумната и скапана скоростна кутия, с която съм се сблъсквал, след ММТ-то на Смарт, но поне Смартовата е много здрава).

А за 160 бона има доста джипове, които можеш да си купиш, в зависимост от това какъв точно джип ти трябва - паркетен или истински офроуд (макар, че доста малко хора биха дали 160 бона за нещо, което да вкарат в гората за лов). За 160 000 лв., спокойно купуваш напрмер Рейндж Роувър, който е доста по добра комбинация офроуд/комфорт от Крузъра, за доста под 160 купуваш Инфинити, Q7, ML, X5, Escalade и доста други.

Тойота е надежда кола, относително здрава, относително евтина за поддръжка, относително евтина (особено в САЩ - пазар, който е основен фактор за продажбите на каквото и да било в световен мащаб, включително и на автомобили) и с добри гаранционни условия и следгаранционно обслужване (последното в никакъв случай не важи за България!!!). Това го казвам от позицията на каращ чисто нова Тойота и втора употреба такава. Новата е Ярис 1.3 ръчни скорости - опростен модел, на който няма какво толкова да му стане. Другата, старата е Версо, взех го скоро, че в Ярето не се събираше количката на бебето и ми изпадна много изгодно (на доста километри е, но е на 4 години). Версото ми създава малко проблеми,, но те са сравнително дребни - светват лампите за блокажите през известно време и още не мога да установя какво и е точно.

Като цяло, Тойота е надеждна и сравнително здрава и евтина кола, но определено някакси няма душа. Има коли, които са трошливи, скъпи за поддръжка и т.н. но усещането в тях е различно - в Тойотката - нищо възбуждащо. :)
Ако не можеш да се възбуждаш-върви на лекар.Проблема не е в Тойота,а в либидото ти.И как ги измисляте тез имена,с които се регистрирате-нямам думи.Човек не може нормално даже да Ви наругае.По принцип не колата,а акъла създава проблеми.И колата не може да има душа-води се "неодушевен"предмет.Абе Вие на училище не сте ли ходили?

Ти в друга кола, освен в 25-годишната корола качвал ли си се??? Май не... Ами качи се някой път в новата Жулиета, в 159 ГТА, в някой Мустанг и т.н. усети за какво ти говоря и след това обратно в ретро японеца с плъзгачите на парното ;)

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 19 Ное 2010 09:58

Bass_Man написа:
gh0s7r1d3r написа:...................

А за 160 бона има доста джипове, които можеш да си купиш, в зависимост от това какъв точно джип ти трябва - паркетен или истински офроуд (макар, че доста малко хора биха дали 160 бона за нещо, което да вкарат в гората за лов). За 160 000 лв., спокойно купуваш напрмер Рейндж Роувър, който е доста по добра комбинация офроуд/комфорт от Крузъра, за доста под 160 купуваш Инфинити, Q7, ML, X5, Escalade и доста други.

..................
Хахаха другото няма да го коментирам но с това изби рибата ! Викаш Рейнджа го слага крузера в малкия си джоп а ? Това наистина е доста весело ! А къде сложи паркетниците при джиповете просто не знам !!! wacko.gif wacko.gif wacko.gif
Първо Рейнджа е толкова трошлив джип , че дори и англичаните го признават за най-скъпия за поддръжка и най-некачествен джип на земята . И второ къде си видял някой да кара Рейндж в пустинята или в дълбокия север ? Защото там дори и Хайлукс няма проблеми въобще не говорим за ЛК . ЛК никога не е мислен да е особенно луксозен въпреки , че ЛК 100 и 200 са изключително луксозни но преди всичко са джипове . А ония паркетници , които си изброил може да ги сравняваш с Лексус RX ама с ЛК нямат допирни точки . ЛК е сигурно един от най-силните продукти на компанията и абсолютно винаги е бил на ниво в класа си .
Явно този месец дойде времето на новорегистрираните да ни отварят заблудените очи biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif . Направо не е за вярване как едно и също нещо се повтаря през има няма месец .

BTW за какви блокажи говориш при Версо ?

Ако можеш спомени и марка в БГ с читаво гаранционно и след гаранционно обслужване !
Е много се палиш, не съм казал, че Рейнджа си слага ЛК в малкия джоб, казах, че съотношението лукс/проходимост/комфпрт е по-добро.
А паркетниците ги сложиш, защото съм уточнил, че в зависимост от това, което човек търси като тип джип, има голяямо разнообразие.
Защото продължавам да твърдя, че в България, джипове се купуват (предимно!) от гъзария, щото е модерно, щото е голям и т.н., малко хора купуват за 200 бона кола за офроуд. И при това положение, по добре да си купиш някой от паркетниците, защото предлагат повече комфорт в градски условия. За офроуд няма какво да си говорим.
Аз принципно съм голям почитател на новия ЛК V8, дори на sequoia повече, но за БГ условия не е подходящ просто...

По другият въпрос - да, определено няма марка в БГ, която да предлага добро гаранционно и следгаранционно обслужване, само за БМВ не съм чувал лоши приказки, но сигурно и там не е перфектно.

А за блокажите на Версото - имах в предвид TRC-то, знам, че не е блокаж, но то все пак си светва чат пат :)

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 19 Ное 2010 13:34

Ти в друга кола, освен в 25-годишната корола качвал ли си се??? Май не... Ами качи се някой път в новата Жулиета, в 159 ГТА, в някой Мустанг и т.н. усети за какво ти говоря и след това обратно в ретро японеца с плъзгачите на парното ;)[/quote]

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
От Алфа Ромео пък по-голямо дърво едва ли човек може да изяде
Еле пък 159 която сигурно е най-тежкият седан в света
Италианска работа , красиви ламарини а отдолу дърво
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 19 Ное 2010 20:31

Моля модераторите да обърнат внимание на колегата с труднопроизносим никнейм,че доброто възпитание и здравата логика винаги са били на почит в този Форум.А на самия колега бих искал да кажа,че за мен би било гордост да седна в 25-годишна корола,но за сега нямам този шанс.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 20 Ное 2010 04:01

gh0s7r1d3r написа:....................
Прекалено много общи приказки и размишления . Просто не се разбира каква е идеята .

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 20 Ное 2010 08:55

Идеята е срещу известни изгоди да влезеш във някой форум и да оплюваш дадена марка,да дразниш другите от форума и да си чешеш ЕГО-то.Той Фидо правилно бе отбелязал,че мераклии за "Пулицър" много.

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Ч

Мнение от gh0s7r1d3r » 21 Ное 2010 12:04

добре де, колега, кажи ми какви са ми известните изгоди? щото не мога да се сетя. изобщо не е това идеята. идеята ми беше, че прекалено много сте се фанатизирали всички и отричате всички други марки, или ако не ги отричате, ги слагате много по-надолу от Тойота, което не е съвсем реално. Тойота си има своите преимущества и своите недостатъци. ОК, може би преимуществата и са повече от недостатъците (по-скоро е така), но това съвсем не означава, че е най-най-добрата кола на пазара. Особено последните модели, които реално нямат нищо общо с Япония, я ги сглобяват къде ли не. И не би трябвало някой да отрече, че добреди 5-6 години, Тойота изобщо не беше атрактивна кола, особено в България. Всички Тойоти имаха едни и същи километражи, плъзгачи за парното, копчета и пр. (всъщност те бяха идентични с почти всички японски автомобили, с един характерен шрифт) и в България много малко хора я признаваха като марка. Че е здрава и надеждна, спор няма - ако някой не вярва, да дойде да види Версото на 230 000 км. как му изглеждаха свещите като ги смених вчера. Колите са бетон откъм здравина и надеждност. Но има марки, които имат съвсем други качества, които превъзхождат Тойота многократно.
Има някои недомислици в моделите на Тойота (не че в другите коли няма) - например облегалката за ръцете във версото - е няма толкова неудобно нещо, прилича на облегалките в Чавдарка - незнам какво им пречеше да сложат една кутия между седалките, която да играе ролята и на облегалка. И други такива неща. Както и да е, идеята нито ми е била да се заяждам с някой, нито имам каквато и да било изгода да го правя. Просто прекалено сте се фанатизирали - има и други марки (макар, че и аз напоследък само тойотки карам).
За 159-ката някой ми беше опонирал - аз не съм казал, че е най-прекрасния автомобил, аз твърдя, че усещането да караш такава е много силно и завладяващо, нещо което при тойота липсва - тойота е практична и прагматична до болка кола, но няма тръпката, която я има в други автомобили.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ч

Мнение от Bass_Man » 21 Ное 2010 17:19

gh0s7r1d3r написа:.................. идеята ми беше, че прекалено много сте се фанатизирали всички и отричате всички други марки, или ако не ги отричате, ги слагате много по-надолу от Тойота, което не е съвсем реално. ....................
Колега няма как да знаеш дали е така или не , като влизаш и за няма и 100 поста пускаш 50 теми и водиш спорове колко е зле Тойота . Но не си само ти така разбираш ли , че спора за ВАГ и подобните му . Пусни една търсачка и ще видиш . Няма как да кажеш , че този форум е фанатизиран ! Или никога не си бил в друг форум или въобще не знаеш какво говориш !!! Недей да се опитваш да правиш генерални оценки на неща , които или не разбираш или не си разбрал добре !

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Re: Ч

Мнение от gh0s7r1d3r » 21 Ное 2010 21:04

Bass_Man написа:
gh0s7r1d3r написа:.................. идеята ми беше, че прекалено много сте се фанатизирали всички и отричате всички други марки, или ако не ги отричате, ги слагате много по-надолу от Тойота, което не е съвсем реално. ....................
Колега няма как да знаеш дали е така или не , като влизаш и за няма и 100 поста пускаш 50 теми и водиш спорове колко е зле Тойота . Но не си само ти така разбираш ли , че спора за ВАГ и подобните му . Пусни една търсачка и ще видиш . Няма как да кажеш , че този форум е фанатизиран ! Или никога не си бил в друг форум или въобще не знаеш какво говориш !!! Недей да се опитваш да правиш генерални оценки на неща , които или не разбираш или не си разбрал добре !
Е 50 теми не съм пуснал, пуснах една единствена, на която никой не е отговорил, така или иначе...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта