Проблем и рециклиране на кормилна рейка на Corolla E12

Аватар
akraba1
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Авг 2011 12:41

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от akraba1 » 07 Ное 2014 20:19

Здравейте колеги.
Има подобен проблем. Карам Корола Версо от 02. 2004 дизел
Симптомите:
На бавна скорост, в задръстване, 5-10 км/ч волана бие и се измества сам в ляво. Естествено ако не компенсирам с волана и колата залита в ляво.
На мен също ми казаха, какво ли не и какво ли не цени.... wacko.gif
За първи път го усетих преди месец.
Ефекта с биенето постепенно се засилва. sad.gif :(
Какво може да е?
Страницата ми за гравиране на разни нещица във facebook https://www.facebook.com/bgengraving

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от max-2 » 08 Ное 2014 16:02

Крива гума за изхвърляне, предполагам лява.
Carina E 4AFE LB 1992

shterev
Мнения: 56
Регистриран на: 06 Дек 2008 08:30

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от shterev » 08 Ное 2014 16:54

Аз я рециклирах в Пловдив и сега нямам никакъв проблем.Цялата работа за 35лв. за втулка и 65лв за монтаж-демонтаж на рейката.

Аватар
akraba1
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Авг 2011 12:41

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от akraba1 » 08 Ное 2014 20:26

Не знам, какво да мисля, гумите уш са Нокиан.
Кажете, къде се рециклират рейките, дайте по-точни координати! ...че знае ли се.
Колко време отнема самото рециклиране?
Благодаря предварително.
Страницата ми за гравиране на разни нещица във facebook https://www.facebook.com/bgengraving

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от dechobg » 10 Ное 2014 06:40

Моята я рецеклираха в София но не съм доволен.Парите бяха около 150 лв.без монтажа .Рейката в момента се чува повече от колкото беше преди.
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re:

Мнение от baba_metca » 10 Ное 2014 10:58

PaachhoG написа:Мерси на всички за мненията. Вчера бях при един познат в неговия сервиз. Човека го познавам от много дълго време и бях сигурен, че няма да ме заблуди за проблема. Та той каза, че рейката е абсолютно здрава, няма никакъв проблем, трябвало да се смени някакъв тампон и това е....
Та за ТМ ауто какво да кажа в този случай, трима човека гледаха колата и след сериозно обсъждане казаха, че е рейка......1 750 лв (Честито). Сега ще сменя тампона и ако спре да тропа ще отида да им дам да покарат малко...........
Да кажеш като смениш тампона какво е станало.

rumenmitev
Мнения: 160
Регистриран на: 04 Юли 2011 12:52

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от rumenmitev » 10 Ное 2014 14:37

Здравейте,
Аз си мисля, че рейка се рециклира, ако има теч на масло, но ако за разбити зъбите няма смисъл, почукването ще си остане. Решението е нова или втора ръка в мобиле - раздел на части вече има доста тойоти така, че Ваш избор. :thumbsup:

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от Airfan » 10 Ное 2014 15:26

Пиньона мисля, че се сменя на всяка рейка.
Изображение Изображение

shterev
Мнения: 56
Регистриран на: 06 Дек 2008 08:30

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от shterev » 10 Ное 2014 19:38

Зависи от рейката.Тези които са с хидравлика наистина е по-сложно да се рециклират а тези които са с електроусилвател са лесни защото се набива нова втулка и проблема се решава.
В Пловдив има майстор който се занимава само с рейки и то на много скъпи коли.Моята я направи за 35лв.като аз я занесох свалена.
Ето и координати: 0888435957-Радослав.
Аз съм много доволен.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от desotodorov » 11 Ное 2014 22:43

Ми бацета, аз отдавна съм се зарекъл, че дори и нова кола да взема, дори т.нар. гаранция да отпадне, в оторизирания сервиз няма да и стъпят колеленцата :-)... аз т.нар. ТО1, си ги правя сам...ТО2, има хиляда сервиза, дето го могат. Откак четох как пичовете сипват скапано, наливно масло та хората си плюят колите, че го горят, и се чудят как може, като са нови...никогИ в оторизирания, особено па ТМА...това че работят с кожи на клиента е друг въпрос...рейка...на 37к км, на тойота...немам думи...шмекери нещастни. Преди 11 години по същия начин в СФА ми предложиха нова ГНП за 3к лв...на пежо 405 дето струва 1.5к :-) да бе да:-)
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от мехаННика » 13 Ное 2014 20:05

Ми баце, ти като си работил там защо не промени тези черни неправди?
desotodorov написа:ТО1, си ги правя сам..
ми ти си готов за НАСА, само да овладееш и смяната на горивен филтър и свещи, карината филтър на купето няма..
desotodorov написа: дори т.нар. гаранция да отпадне,
Пожелавам ти да си вземеш нова кола, па се откажи от гаранцията щом си толкова печен. Извинявам се за оффтопика, не се сдържах.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от Vesko » 13 Ное 2014 21:22

desotodorov написа:Откак четох как пичовете сипват скапано, наливно масло та хората си плюят колите, че го горят, и се чудят как може, като са нови...никогИ в оторизирания, особено па ТМА...
Докато не светне жълта лампичка за ниво на маслото, как разбирате дали колата го харчи или не? На мен за 500-600к км до сега само два пъти ми е светвала тази лампична на авенсис д4д 150к. И с 1 литър масло от първата бензиностанция е изгасвала. Така, че трудно разбирам хората имащи проблем с качеството на сервизното обслужването в оторизирираните сервизи на тойота....

ПП: Всъщност спомням си за 2 случая.... при единият един от регионалните дилари без малко да ми сложи масло разлочно от това дето си порачах (през 1999 и следващите няколко години си питаха какво масло да налеят) и при втроия в ТМА техника дойде да ме пита каде ми е имобилайзера на хибрида, заото не искал да пали. Ама последното беше преди масово да навлязат хибридите в БГ.

ПП: опа станах три. Това лято нещо ми спря климатика след като един час чахах пред едно РПУ (да ми върна неправомерно отнетото ми свидетелство за правоуправление) и след 200км в жегатапристигайки при горепосоченият дилър ми каза че има;о час за след месец и половина.... punk.gif tooth.gif Естествено отидох при друг веднага...
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от iovkito » 13 Ное 2014 21:43

Всеки си преценява сам дали да ходи при тях или не. Има много коли , които са сервизирани само в оторизираните сервизи и са си навъртяли пак безпроблемно километрите , явно маслото им отговаря на изискванията. В Добрич се запознах с един собственик на авенсис 2,2 2008-ма. Първото му питане беше колко масло ми гори колата. wacko.gif Явно някои горят , други не , той ми каза , че неговата горяла по 2-3 литра до смяна. Аз с равчето сигурно ще изкарам 1-2 години при тях , поне да видя , че тази кола наистина ще върви нормално и няма да има изненади.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
akraba1
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Авг 2011 12:41

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от akraba1 » 14 Ное 2014 21:19

max-2 написа:Крива гума за изхвърляне, предполагам лява.
Аз съм вери хепи!
Наистина излезе крива гума!
:wav:
Страницата ми за гравиране на разни нещица във facebook https://www.facebook.com/bgengraving

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: ПРОБЛЕМ С РЕЙКА НА ТОЙОТА КОРОЛА

Мнение от desotodorov » 16 Ное 2014 01:25

мехаННика написа:Ми баце, ти като си работил там защо не промени тези черни неправди?
desotodorov написа:ТО1, си ги правя сам..
ми ти си готов за НАСА, само да овладееш и смяната на горивен филтър и свещи, карината филтър на купето няма..
desotodorov написа: дори т.нар. гаранция да отпадне,
Пожелавам ти да си вземеш нова кола, па се откажи от гаранцията щом си толкова печен. Извинявам се за оффтопика, не се сдържах.
Няма защо пич, това само показва докъде ти стига компетенцията, работил съм там в един друг живот, още бях студент, ако трябва да съм точен, великите неправди няма как да се оправят, такава е "политиката" ... пък и теб, какво толкова те засяга, че а*аш в темата ??? Сега се занимавам с неща, които едва ли ще овладееш някога :-), вЕрвай мога да си позволя нов автомобил...и въпреки това ще си карам бабата докато не умре :-), не правя излишни разходи, такава ми е политиката :-)...и .... хм, ще си изтриеш ли саморъчно писанието, ако колегата автор на темата ми позволи да сложа снимки на Двуделния Поленов Филтър на Toyota Carina, както и къде се намира и как се сменя, ако искаш и номерче на някоя от марките мога да напиша?:-)
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта