Повдигане на пружините на Toyota Picnic

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Повдигане на пружините на Toyota Picnic

Мнение от vettoyo » 05 Ное 2013 18:25

Колеги, не зная дали тази тема вече не е обсъждана, но тъй като не намерих подобно нещо я пускам като питане.
При преминаване през неравности усещам удар отпред в дясно и всички майстори ми казват, че се удря шока при рязкото свиване на пружината. Замислил съм се да си сложа такива повдигачи http://emk-33.com/shop/product_info.php ... 88c95bf4b6 . Проблема е, че са различни размери, а аз като аматьор не зная диаметъра на пружините на Тойота Пикник. Ще съм благодарен ако някой ги напише. И по-важният въпрос - има ли смисъл от тази процедура и ще спре ли да удря там? Амортисьорите са наред, не са изтървали.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Повдигане на пружините

Мнение от TATI » 05 Ное 2013 18:37

Сменяш пружините и решаваш проблема.
Ако мислиш да слагаш тези смешки, един шублер, измерваш си диаметъра и си купуваш и после псуваш.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

genata79
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Авг 2009 09:29
Местоположение: sofia

Re: Повдигане на пружините

Мнение от genata79 » 05 Ное 2013 22:50

При мен го има същия удар.Сложих такива танпони но разлика няма

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Повдигане на пружините

Мнение от max-2 » 07 Ное 2013 09:32

Сменяй амортисьорите и шок тампоните, пружините ако не е станала по-ниска колата не са проблем. При такива резки свивания основна роля играе амортисьора. Газовата каяба е добър избор. Казваш не са изтървали амортисьорите, но са много омекнали със сигурност. Може да смениш само шок тампоните, като бюджетен вариант.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Повдигане на пружините

Мнение от lederman » 07 Ное 2013 10:03

max-2 написа:Сменяй амортисьорите и шок тампоните, пружините ако не е станала по-ниска колата не са проблем. При такива резки свивания основна роля играе амортисьора. Газовата каяба е добър избор. Казваш не са изтървали амортисьорите, но са много омекнали със сигурност. Може да смениш само шок тампоните, като бюджетен вариант.
Това твърдение, категорично не е вярно.
Функцията на амортисьора е да гаси колебанията на пружината и нищо повече.
Щом опират тампоните означава че пружините са загубили първоначалните си характеристики ("омекнали" са или да се деформирали пластично - "свили" са се).
Подмяната на тампоните няма да доведе до нищо смислено. Тяхната функция е когато има силен удар да го смекчават за да няма повреди и неприятни удари. Ако смени само тях след някой друг месец ще ги смени пак.
В допълнение, щом пружините са "заминали", е много вероятно и амортисьорите да са ги последвали но не е задължително.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Повдигане на пружините

Мнение от Airfan » 07 Ное 2013 11:01

lederman написа:
max-2 написа:Сменяй амортисьорите и шок тампоните, пружините ако не е станала по-ниска колата не са проблем. При такива резки свивания основна роля играе амортисьора. Газовата каяба е добър избор. Казваш не са изтървали амортисьорите, но са много омекнали със сигурност. Може да смениш само шок тампоните, като бюджетен вариант.
Това твърдение, категорично не е вярно.
Функцията на амортисьора е да гаси колебанията на пружината и нищо повече.
Щом опират тампоните означава че пружините са загубили първоначалните си характеристики ("омекнали" са или да се деформирали пластично - "свили" са се).
Подмяната на тампоните няма да доведе до нищо смислено. Тяхната функция е когато има силен удар да го смекчават за да няма повреди и неприятни удари. Ако смени само тях след някой друг месец ще ги смени пак.
В допълнение, щом пружините са "заминали", е много вероятно и амортисьорите да са ги последвали но не е задължително.
Подкрепям.
Изображение Изображение

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Повдигане на пружините

Мнение от max-2 » 07 Ное 2013 15:43

Ами не е така, не сте прави и двамата.По-нататък ще се опитам да се обоснова, че в момента нямам време, но основното при заминали пружини е, че колата става по-ниска.
Carina E 4AFE LB 1992

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Re: Повдигане на пружините

Мнение от vettoyo » 13 Ное 2013 19:30

Ами нямам усещането колата да е легнала т.е. да са смачкани пружините, но пък не съм виждал много други такива че да правя съпоставка. Като казвам че амортисьорите не са изпуснали имам предвид, че при упражнен натиск и пускане затихва веднага движението, а няма клатене както и че трудно става самия натиск. Днес сложих въпросните рингове. Причините за решението ми бяха основно, че механиците които попитах дали има полза казаха, че не особено но и техните коли са с такива и освен това си намерих комплекта безбожно евтино, че да си го слагам на сърцето ако не се получи желаният ефект. Ще пиша как се държи колата.

vettoyo
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2013 17:02

Re: Повдигане на пружините

Мнение от vettoyo » 19 Ное 2013 09:37

Една седмица и 500км по-късно да си кажа мнението за повдигачите. С две ръце гласувам за тях. Срещу 15лв си реших проблема с чукането при неравнини. Не съм очаквал, че ще помогнат толкова, но минавайки през доста различни терени се убедих. Сега остава да видя колко дълго ще изкарат.

iceer_ico
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Окт 2013 22:06

Re: Повдигане на пружините

Мнение от iceer_ico » 21 Апр 2015 16:46

vettoyo написа:Една седмица и 500км по-късно да си кажа мнението за повдигачите. С две ръце гласувам за тях. Срещу 15лв си реших проблема с чукането при неравнини. Не съм очаквал, че ще помогнат толкова, но минавайки през доста различни терени се убедих. Сега остава да видя колко дълго ще изкарат.
На твоя отговорност ще пробвам скоро на моя пикник.

easy rider
Мнения: 48
Регистриран на: 27 Ное 2013 18:08
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 4 пъти

Re: Повдигане на пружините

Мнение от easy rider » 02 Сеп 2015 10:08

vettoyo написа:Една седмица и 500км по-късно да си кажа мнението за повдигачите. С две ръце гласувам за тях. Срещу 15лв си реших проблема с чукането при неравнини. Не съм очаквал, че ще помогнат толкова, но минавайки през доста различни терени се убедих. Сега остава да видя колко дълго ще изкарат.
Тези рингове/повдигачи приложими ли са за моята корола? Предстои ми смяна на шок-тампони и прахозащитни маншони на задните амортисьори, та тези рингове могат ли да заместят шок тампоните, че май едно от двете го няма/тампони или маншони/ каза майстора, а и задния мост на королата и той е регулируем и става по-сложно.Поставянето им трудно ли е?От къде могат да се намерят и скъпи ли са? Колегата спомена, че са му изпаднали евтино, но вероятно е случайно. Някъде бях чел, вероятно в този форум, за колега който си беше решил проблема с провисналата задница с някакви подложки ли, втулки ли от УАЗ, но не си спомням точно, може и да греша. unsure.gif
Toyota Corolla 1,3 4e-fe,1998

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Повдигане на пружините на Toyota Picnic

Мнение от leecho » 20 Окт 2017 17:03

Здравей приятелю, и аз съм нов тук но пък знам проблема ти с почукването. Амортисьорите на Пикника са газови, двойнодействащи. Едната посока е здрава, другата не! Смених мотрисьорите с Каябски и чукането изчезна. Дори злоупотребих и скачах в бая голееми ями. А за подложки??? На Ем комплект 33 не стават. В Стимоауто има силиконови и са мн.добри. това от мен. Дано не е късно де...

SirTheo
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2017 09:09
Местоположение: София

Повдигане на пружините на Toyota Picnic

Мнение от SirTheo » 08 Дек 2017 13:12

Привет, колеги, а пружините на Пикника могат ли да се заменят такива от друг модел на Тойота..?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 38 госта