Външно каре на кормилен прът - Avensis T22 7A-FE 1998

Аватар
sveto2000
Мнения: 90
Регистриран на: 08 Ное 2007 13:25

Външно каре на кормилен прът - Avensis T22 7A-FE 1998

Мнение от sveto2000 » 18 Май 2014 21:24

Колеги,започна страшно затягане на волана и трудно въртене..Ходих на сервиз и от там казаха че е външно каре на кормилен прът.Като гледам партс каталога карето си върви с целия прът.Моля за някакви идеи за ремонт. :help:
Последно промяна от Akima на 26 Авг 2015 18:15, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.
Toyota Avensis 98, 7A-FE
Toyota - RAV 4 II - 2.0 i 16V (5 dr) (150 Hp)

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: външно каре на кормилен прът

Мнение от sha4ev » 18 Май 2014 22:52

sveto2000 написа:Колеги,започна страшно затягане на волана и трудно въртене..Ходих на сервиз и от там казаха че е външно каре на кормилен прът.Като гледам партс каталога карето си върви с целия прът.Моля за някакви идеи за ремонт. :help:
Единствено рециклиране,за друго не се сещам.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: външно каре на кормилен прът

Мнение от desotodorov » 18 Май 2014 22:55

Спокойно колега, сменя се и само каренцето, не си написал откъде си за да могат колегите да ти помогнат...аз лично преди 10-ина години тая операция я правих на Пежо 405, става перфектно, можеш да ги помолиш да му измислят и някакъв маншон....и ме подсети че отдавна се каня да сложа маншон на моята баба на външното каре, ама все ми излиза от главата...
А да ... и по-възможност не карай колата в това състояние, може да затегне и така да си остане...не си заслужава риска.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Re: външно каре на кормилен прът

Мнение от Оги » 19 Май 2014 12:31

Сменя се, но не във всеки сервиз и не от всеки майстор. Налагат се шлосерски операции, възможно е и произвеждане на 4 глухи капачки на струг, които след монтаж на карето се хващат с по две миниатюрни точкови заварки докато не се е изпържила греста на новото каре. Преди 7-8 г. на една от служебните коли се прави това, засега няма проблем. Тогава за кормилна колона с неразглобяеми карета обявиха цена 1500 лв.- цялата колона заедно с плъзгачите не се разглобяваше.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

clownposs
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Авг 2015 11:52

Re: външно каре на кормилен прът

Мнение от clownposs » 26 Авг 2015 11:59

Здравейте,

Да повдигна и аз темата тъй-като и при мен най-вероятно външното каре на кормилния прът е сдал багажа.

При мен обаче симптомите са различни.

Всички вибрации които поема предницата се предават с твърди удари към кормилния прът. Като го хвана долу ниско между педалите и го разлашкам в различни позиции на волана немога да усетя някакъв oсезателен луфт. На запален двигател в неподвижно състояние, като лашкам волана на ляво и дясно се чува някакво тракане, а когато колата загрее и работи на място при пуснат волан ясно се виждат вибрации. Сигурно има тампон на двигателя койтo е за смяна, но има и нещо нередно по този прът.

В една друга http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=25&t=20551 тема колегата max-2 обеснява за някаква втулка някъде по кормилния прът, която се сменяла, но не мога да я видя.

Благодаря предварително.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта