Странно бучене, може би лагер ....

ermeglio
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Юни 2013 14:09

Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от ermeglio » 18 Окт 2014 16:14

Здравейте колеги,

Имам много странно бучене. Когато карам направо с 40-50 км/ч и кръшна волана съвсем леко в ляво се усеща някакво бучене, по скоро се усеща от колкото чува. Има го и при по висока скорост, но не е толкова изразено. При ниска скорост 10-20 км/ч не се усеща нищо. Като изправя волана или пък завия надясно, шумът изчезва. Ходих на майстор, качиха колата на подемник и не откриха нищо нередно. Казаха че лагери, накладки, дискове, окачване са ОК. Препоръчаха местене на предните гуми отзад, а задните отпред, тъй като предните бяха доста изядени. Така са си откакто купих колата преди година и половина. Тогава ходих на реглаж на преден мост и предницата беше доста затворена. След размяната на гумите, никакъв ефект. Ходих пак на реглаж на преден мост, казах че предницата не е мръднала и всичко е ОК. Ходих на друг майстор, но и той нищо не откри. Не мога да преценя дали шума идва от ляво или от дясно, но съм почти сигурен че е отпред. Какво може да е? Мисля да сменя предните два лагера като следваща стъпка. Скоро ми оправаха предната броня, имаше счупена щипка и беше леко увиснала от пътническата страна, но не вярвам да е от това. Възможно ли е проблема да е от:

- скоростна кутия, въпреки че проблема се изразява и без превключване на скорости при 40-50км/ч;
- тампони на двигателя;
- накладки;
- дискове;
- гуми;

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от georgi.mehana » 18 Окт 2014 18:17

Така както го описваш трябва да е десния лагер. Имай впредвид че в начална фаза когато пада циментацията на лагера трудно може да се определи. Постепенно след падането и шумът ще прерастне в по силно "стържене" и едва тогава майстор ще може да го хване по луфта в лагера на колелото. Това обаче ще стане на по късен етап. Покараи автомобила още малко и отново отиди да прегледат предните колела. Всичко това е относимо единствено ако виенето идва от лагер в предните главини. Успех.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от baba_metca » 19 Окт 2014 13:23

Последният път като сменях лагер на главина отпред, майстора го откри много лесно. Качи я на подемника, аз останах вътре за да тръгна на 5-та предавка и онова като завъртя и си се чуваше. Със същата скорост по пътя изобщо не се чуваше, но явно в движение колата има много страничен шум и се чува само при по-голямо напрежение (завой). Като е на място си се чу доста отчетливо. Та ако не си пробвал така, пробвай. И друго, не забравяй лагерите да са от темата за оригинални резервни части. Аз имах лошият късмет преди две години да сменя спешно единия лагер и се наложи да си купя някакъв, хем 100лв дадох. После след няма и месец се обади и другия, но си го купих от форума за 67лв. Преди няколко месеца пак засвири и познай, онзи за 100лв. Оригиналния още държи.

ermeglio
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Юни 2013 14:09

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от ermeglio » 19 Окт 2014 13:49

Мерси много за съветите. Може ли да ми дадете линк за темата за оригинални резервни части че нещо не я намирам. Аз се бях засилил да купувам лагер от Ауто+ в Благоевград.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от veso_hds » 19 Окт 2014 16:25

[quote="ermeglio"]Мерси много за съветите. Може ли да ми дадете линк за темата за оригинални резервни части че нещо не я намирам. Аз се бях засилил да купувам лагер от Ауто+ в Благоевград.[/
Ето:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от kiks » 20 Окт 2014 19:39

Ако е преден лагер на главина шума се чува много отчетливо и се усеща от къде идва - от ляво или отдясно. Сменял съм по колата такъв и явно видимо всичко е ок по окачването, защото 30 мин. или повече гледаха и тестваха колата докато разберат от къде идва шума. Мисля, че става по ясно дали е за смяна след сваляне на джантата и спирачния диск. Шума се появи изведнъж без никакви причини и то както си караш по супер права магистрала. Надявам се това да помогне за ориентация по проблема.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

vasko8000
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Май 2014 14:56

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от vasko8000 » 20 Окт 2014 23:02

Колега при мен положението беше същото в сервиза неможеха да разберат от къде идва, но по мое настояване смениха лявия лагер но промяна нямаше след няколко седмици сменихме и дясния и всичко утихна. Моя съвет е да смениш и двата лагера и да си решиш проблема. Успех от мен :thumbsup:
TOYOTA COROLLA VERSO 1.6 VVTI 110ps 3ZZFE 2003г.

ermeglio
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Юни 2013 14:09

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от ermeglio » 17 Ное 2014 11:56

Благодаря за съветите на всички колеги. Оказа се преден десен лагяр. След смяна всичко е ОК.

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Странно бучене, може би лагер ....

Мнение от georgi.mehana » 17 Ное 2014 21:46

Ето това е завършек на темата. Радваме се, че сме били полезни поне малко. Много безаварийни километри колега. biggrin.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 40 госта