[TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset Tool

Публикувай отговор
Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 17 Ное 2015 21:01

slowtraveler написа:1. Не е 200$, а под 200лв...
Ето например (не съм сигурен дали е подходящ за конкретния модел - трябва да се види парт-номера, и честотата) : http://ru.aliexpress.com/item/4-PCS-New ... eb201560_9
Така де... Тези, които аз предложих също са около $83-85 за комплект, предимството им е, че нямат собствени ID-та, а клонираш върху тях оригиналните и не се занимаваш с нищо по-нататък.
iovkito написа:Точно . Просто с тези скъпи датчици , вторият комплект джанти ще се отложи за по-светлото бъдеще.
Както каза и slow, една спукана гума, която не си хванал на време, избива цената на датчиците... А не бих си го причинил да карам само с един комплект джанти, да "вися" по гумаджийници на опашки, още по-малко пък да карам зимата на 17-ки... wacko.gif Само от разликата на 17-цоловите и 16-цоловите гуми "избих" цената на втория комплект джанти, така че сега просто трябва да си набавя и датчиците. drunk.gif
Последно промяна от Akima на 17 Ное 2015 21:28, променено общо 1 път.
Причина: Премахнат Цитат.Извинявай колега - нека не даваме идеи на маймуните.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 21:05

С 16-ките се разваля визията на колата , а и какво им е на 17-ките през зимата ?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 17 Ное 2015 21:11

За развалената визия - определено! За комфорт обаче изобщо не искам и да говоря... Със 17-ките возията е ... дървена! Вози твърдо, тропа, подскача като бълха по юрган на всяка неравност... tooth.gif С 16-ките комфортът е несравним! Вози меко, не се усещат дори и паветата. Колкото до "какво им е на 17-ките за зимата" има значение на заснежен път. На сняг гумите трябва да бъдат по-теснии и и високи, - тогава гумата има по-малка контактна площ със снега, съответно теглото се разпределя на по-малка площ и има високо сцепление... Със 17-ките все едно си сложил ски tooth.gif Пързаляш се и имаш по-малко сцепление, тъй като теглото се разпределя на по-голяма площ, а освен това и при нископрофилната гума не можеш да сложиш и вериги при необходимост... Дори и да намериш вериги с нужния размер, така хубаво ще "разкрасят" джантите, че визията отива по дяволите... tooth.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 21:20

Преди няколко дена , когато бях в Пловдив , ми направи лошо впечатление , че улиците ви са в доста окаяно състояние. Навигацията първо ме прекара по околовръстното , а на връщане ме набута точно през центъра , хубав път не видях. Виж , при Slow e друга работата. Във Варна , с тези преасфалтирани булеварди , и 22 цолови джанти да сложи на jeep-a , ще вози като лодка . laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 17 Ное 2015 22:05

А па да беше се обадил да си "осребриш" бирите... tooth.gif Можеше и до общината да те заведа, да споделиш мнението си за "невероятното развитие на Пловдив" с "негово светейшество" Марко Тотев - по ирония на съдбата изпълняващ длъжността к(с)мет tooth.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 22:11

Аз имам понасъбрани доста бири , но има един проблем , че не пия. laugh.gif Ако може да ги заменим за нещо друго , някой чай или кафе? tooth.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 17 Ное 2015 22:11

slowtraveler написа:1. Не е 200$, а под 200лв...
Ето например (не съм сигурен дали е подходящ за конкретния модел - трябва да се види парт-номера, и честотата) : http://ru.aliexpress.com/item/4-PCS-New ... eb201560_9
Slow, не бях забелязал, че има и парт номер, та не го проверих преди... ДА НЕ СЕ ИЗЛЪЖЕ НЯКОЙ и да си ги купи, че ще има да си ги "чука" в главата тези. Това са датчици за американските модели на 315 MHz, европейските работят на 433... уточнявам го, за да не се заблуди някой, знам, че писа, че не си сигурен дали е подходящ. drunk.gif mellow.gif


@iovkito... Ми да беше се обадил да питаш докато се друса по пловдивските дупки... tooth.gif Сега и да ти кажа "може" - кел файда! tooth.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 22:16

Не съм казал , не съм тръгнал . laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 09 Дек 2015 21:26

Такаааа... Драмата продължава!

Днес пристигнаха нови оригинални датчици за Тойота, които закупих от ebay продавач в UK. Опитах се да ги програмирам като втори комплект, но удрям греда... :help: След въвеждането на 4-те ID-та, на последния Next, когато трябва да се запишат в ECU-то, ми гърми следната грешка:
error.png
error.png (42.06 KiB) Преглеждано 5249 пъти
Започнах да ровя и да търся решение в мрежата и оставам с убеждението, че проблемът е кабелът, който е китайско "менте" на оригинала, версия 1.4.1, за който видях, че четенето не е проблем, но писането при новите автомобили (след 2012) е проблем и също така не може да се ползва за Customization функциите (проверено). Въпросът е... дали наистина проблемът е в евтиния кабел и дали тези проблеми биха се избегнали с по-скъп кабел (и какъв)? Чета из нета, че версия 2.0.4 били "истинските" ментета, които можели да се използват за Customize-ациите и евентуално и за TPMS датчиците... Някой сблъсквал ли се е с такива проблеми, има ли решение и има ли някой от по-скъпите кабели, които бих могъл да тествам, преди да си купувам нов (склонен съм да платя и куриерската услуга в двете посоки, ако човекът не е от Пловдив).

Благодаря на отзовалите се.

P.S. Ето го този с версия 2.0.4, който УЖ би трябвало да върши работа... Някой има ли/купувал ли си е такъв?

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от BOz » 10 Дек 2015 21:16

Сега проверих, че моя е 1.4.1.
Не съм знаел, че има по-нов и сега ме караш излишно да го сменям. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 10 Дек 2015 22:26

Би ли пробвал дали ти работят Customize функциите с този кабел...? При мен не работи и според този аукцион, както и някои западни Lexus форуми, причината е именно 1.4.1 кабелът, който бил "дървеното менте", докато 2.0.4 бил "оригиналът"... В крайна сметка и двата са ментета, но докато 1.4.1 е достатъчно добър за по-старите модели (преди 2012), за по-новите си трябвал 2.0.4... Вече го поръчах, че то ще си трябва... Тази вечер в Toyota ми обявиха 26 лв за регистриране на нов комплект датчици... При 2 регистрации годишно, кабелът се избива за 1 година...

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от BOz » 10 Дек 2015 23:49

Ами аз съм с Тойота 2006-та година и няма да ти свърша работа с тези персонални функции, където ти трябват за проба.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 12 Дек 2015 23:33

Б@си... Вече ще си прережа вените с тези датчици... :tfrag: Намерих официален бюлетин на Тойота, според който това с кламера е официална процедура за обучаване на датчиците... Ебаси и процедурата! bash.gif Уж системи за улесняване живота на потребителя, а всъщност е издевателство и pain in the ass! :tfrag: Ta както и да е... Изпълних процедурата с кламера, таблото се размига като коледна елха, рекънектнах пак кабела и... Отново греда! Добре бе, м@йка му малоумна... Може ли регистрирането на някакви пикливи датчици за налягането в гумите, което евентуално трябва да се изпълнява на всеки 5-6К км, да е толкова осукано и скапано?! icon_n_bann

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от BOz » 13 Дек 2015 00:53

Ами може да не е сложно при теб с новия кабел. Просто трябва да пробваш.
До колкото виждам проблема е при по-старите системи и по този начин рестартират шините за комуникация.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от slowtraveler » 13 Дек 2015 08:38

1.6 VVT-i написа:.....
Slow, не бях забелязал, че има и парт номер, та не го проверих преди... ДА НЕ СЕ ИЗЛЪЖЕ НЯКОЙ и да си ги купи, че ще има да си ги "чука" в главата тези. Това са датчици за американските модели на 315 MHz, европейските работят на 433... ...
Да, проверява се всичко преди да се купи... Защото един познат така се опитаха тук да му набутат европейски датчици, пък неговата кола бе от щатите tooth.gif Ако имаш парт номер - търсенето ще е още по-лесно...

Относно програмирането - и аз не съм сигурен защо са го направили толкова сложно... Но предполагам, че целта е икономия и последваща печалба...
На опелчето пък трябва да си купиш отделно устройство за програмиране на датчиците, което струва над 100$ китайското. А май представлява обикновен предавател, който да 'събуди' конкретния датчик...
И отново влизаш в процедура за програмиране (имаше там брой щракания на ON/OFF за определено време), след което обикаляш с устройството за програмиране до всяка гума, в зависимост кой мигач е светнал.. guns.gif Луда работа...
На по-скъпите модели нещата стават от само себе си - нищо не програмираш...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта