[TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset Tool

Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Akima » 16 Ное 2015 22:46

Малко ги гоните май... :censored:

Иначе радвам се,че разсъждаваш като потребител - т.е. имаш изградена потребителска култура. :thumbsup:
Но от моя гледна точка как да ти взема парите за новия E19 например - нали там ще ти покажа "топлата вода" - картинка за всяка гума например. :whistle:
А при Е21 ще има опция в менюто при какъв % да пищи аларма и да светва чек. tongue.gif


Приятни четива има тук - http://www.thetpmsforum.com/forumdispla ... 667f61ae3f.

Хубава вечер. cool.gif

П.С.Кажи кога темата да отива в раздел окачване,където и е мястото - нали сте направили поръчка/и?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 23:08

Akima написа: Но от моя гледна точка как да ти взема парите за новия E19 например - нали там ще ти покажа "топлата вода" - картинка за всяка гума например. :whistle:
А при Е21 ще има опция в менюто при какъв % да пищи аларма и да светва чек. tongue.gif
....
П.С.Кажи кога темата да отива в раздел окачване,където и е мястото - нали сте направили поръчка/и?
E21 ще е опционално с хвърчикоптер... tooth.gif Или ще измислят други "лиготии", така че трудно ще хванеш маймуна с триците, които на другите маймуни са им давали преди 5 или 10 години... tooth.gif

П.С. Мести я. Тя поръчката е направен и даже вече се "дърпаме за плитките" в PayPal tooth.gif , че гадния китаец явно нищо не е пратил, но явно е, че няма да намеря съратници в Пловдив, така че ще инвестирам сам в оборудването, пък после може да го предложа и като услугав Купува/Продава... естествено не за 500 лв на комплект датчици, каквато е цената по повечето БГ сайтове :thumbsup:

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от BOz » 16 Ное 2015 23:19

Аз обаче не разбрах, защо ако системата не разпознае датчика автоматично, то ще купуваш някой знаен и незнаен уред, за да си запознаеш сензорите, а просто не използваш Текстрийм-а за 1:10 от споменатата от теб сума?
При Опел няма значение дали сменяш сензорите и къде ги поставяш. Винаги си се самообучават спрямо мястото, където ги поставяш. А да имаш такива сензори и да не може да гледаш налягането на дисплея на колата е меко казало малоумно. В този случай да бяха направили по-евтина системата без такива скъпи сензори. Явно наистина ловят маймуни с трици.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Akima » 16 Ное 2015 23:45

BOz написа:Явно наистина ловят маймуни с трици.
stupid.gif
От известно време съм с това впечатление - особено като сравнявам с разни корейски марки. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвместна покупка на TPMS reset tool

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 23:57

BOz написа:Аз обаче не разбрах, защо ако системата не разпознае датчика автоматично, то ще купуваш някой знаен и незнаен уред, за да си запознаеш сензорите, а просто не използваш Текстрийм-а за 1:10 от споменатата от теб сума?
Защото, за да използвам Текстрийма и да обуча нови датчици, трябва да купя още един комплект оригинални датчици, чиято цена е 120+ лева за брой, докато програмируемите такива струват по $22-$30 (зависи от къде ще ги купиш), нямат собствени ID-та, а клонираш оригиналните си датчици и не се налага след това при всяка смяна да обучаваш новия комплект. Да, прав си, че като имаш Текстрийма, вече не ти е проблем да си ги въртиш сам, но все пак цената на оригиналния датчик си е повече от 2 пъти по-висока от програмируемия, а както знаеш, оригиналните също не са вечни - повреждат се, късат ги гумаджии, късат се от водоструйки, свършват им батериите, които са несменяеми, с което като свърши батерията, просто изхвърляш и датчика... Та в дългосрочен план ми е по-изгодно да инвестирам в един такъв програматор, и да си обучавм датчици както ми е потребно wink.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от BOz » 17 Ное 2015 10:29

Много дългосрочен план имаш, защото един датчик без проблем си достига 10-на години на употреба.
Както и да е. Разбрах те, макар и да не съм на твоето мнение от чисто икономическа гледна точка.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2015 10:57

Колега си докара комплект 'ОЕМ' датчици за Опел Корса при цена около 60$ комплекта (4бр)...
Изглеждат напълно оригинални (китайски разбира се, макар и да са маркирани като именита марка)...
Но не са пробвани все още де...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от Рошко » 17 Ное 2015 13:47

BOz написа:Много дългосрочен план имаш, защото един датчик без проблем си достига 10-на години на употреба.
Както и да е. Разбрах те, макар и да не съм на твоето мнение от чисто икономическа гледна точка.
Планът никак не е дългосрочен... В момента ми трябват 4 датчика за зимните гуми. Цената на програматор с 4 датчика варира в рамките на 160-170 долара. Цената на 4 оригинални датчика е 240 евро + поне още $20 за Mini VCI кабела! По мои сметки $170 < €240, така че си заслужава и дори само заради комплекта за зимни гуми. Отделно, че животът на един датчик не е 10 години, а 5-6 и то при условие, че си "умре от старост", а не ми го скъса някой гумаджия или на автомивка (нещо, което не се покрива от гаранцията, нито от каско) Та при условие, че инвестицията се "избива" още в настоящия момент, за какви дългосрочни планове говорим?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2015 15:46

На Тойотата задължително ли е програмирането на кода на датчика в компа или колата сама си ги разбира датчиците?
Иначе за късането на вентил - в зависимост от датчиците се продават само вентили...
За моя модел струват някъде 5-10$ комплекта за 4 колела... Ама още не съм си поръчвал - започваме трета година и засега няма следа от износване...
Дават ги 10 години защото толкова е трайността на литиевата батерия... А колко ще издържи - ще видим (ако до тогава не сменя автомобила tooth.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от BOz » 17 Ное 2015 19:52

1.6 VVT-i написа:
BOz написа:Много дългосрочен план имаш, защото един датчик без проблем си достига 10-на години на употреба.
Както и да е. Разбрах те, макар и да не съм на твоето мнение от чисто икономическа гледна точка.
Планът никак не е дългосрочен... В момента ми трябват 4 датчика за зимните гуми. Цената на програматор с 4 датчика варира в рамките на 160-170 долара. Цената на 4 оригинални датчика е 240 евро + поне още $20 за Mini VCI кабела! По мои сметки $170 < €240, така че си заслужава и дори само заради комплекта за зимни гуми. Отделно, че животът на един датчик не е 10 години, а 5-6 и то при условие, че си "умре от старост", а не ми го скъса някой гумаджия или на автомивка (нещо, което не се покрива от гаранцията, нито от каско) Та при условие, че инвестицията се "избива" още в настоящия момент, за какви дългосрочни планове говорим?
А бе едно 10-на години трябва да изкарат едни датчици, разбира се ако не си карък и не се счупи по-рано.
Срещу 5 според спецификацията на тези, които си дал. Или демек за 10 години оригиналните биха ти излезли по-евтино в крайна сметка.
Е, разбира се ако за тези 5 години завъртиш втората половина от парите за втория комплект, то сигурно ще си на далавера в крайна сметка.
Но аз лично се съмнявам едни такива третокласни датчици да изкарат дори и 5 години. Лично мнение, което не мога да го потвърдя от опит, до колкото от опит знам, че оригиналните изкарват 10-на години масово преди да им се предаде батерията. И след това някои просто разпортват датчика и сменят само батерията. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 19:57

За каква далавера говорите изобщо ? laugh.gif 200$ за една светеща лампа на таблото - ще си я гледам с кеф . Повече от 20 лв не бих дал за датчик .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2015 20:20

1. Не е 200$, а под 200лв...
Ето например (не съм сигурен дали е подходящ за конкретния модел - трябва да се види парт-номера, и честотата) : http://ru.aliexpress.com/item/4-PCS-New ... eb201560_9

2. Наистина не зная колко време ще изтраят, но сравнявах външно 'оригиналните', по 125лв/бр и получените през горния сайт датчици - абсолютно никаква разлика (като че ли матрицата за пластмасите е била една и съща)...

3. Дори да не ми свети лампа, все пак бих искал системата да работи... Ако не усетя на време някоя гума например, сумата за унищожената гума би била равна на няколко комплекта датчици guns.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 20:22

Да мине малко време и ще поевтинеят още , тъкмо като свършат батериите на оригиналните. Аз ако знаех ,че са толкова скъпи , да си бях купил направо нови джанти. Още миналата година ми предлагаха 18 цолови оригинални от рав4 с датчиците за 800 лв.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2015 20:30

Ами той варианта за втори комплект датчици е точно заради втория комплект джанти tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset

Мнение от iovkito » 17 Ное 2015 20:35

Точно . Просто с тези скъпи датчици , вторият комплект джанти ще се отложи за по-светлото бъдеще.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта