Питане - Гуми - BSW?

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Питане - Гуми - BSW?

Мнение от mitko007 » 24 Апр 2017 11:25

Здравейте колеги,

имам едно бързо въпросче и съм сигурен, че тук някой ще ми разясни ситуацията:

значи поръчах си лови летни гуми за Авенсиса - дименсиите са както трябва (215/55/17). В последствие обаче видях, че пише BSW. Доколкото успях да намеря инфо, това означава Black Side Wall. Някой има ли идея дали това не е проблем? Не става ясно какъв е смисъла на това обозначение при положение че 99% от гумите са с черна страница.

Благодаря предварително.

Лек ден.
Toyota RAV4 AWD Hybrid

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Питане - Гуми - BSW?

Мнение от max-2 » 24 Апр 2017 11:43

Не мисля че е проблем, дори е по-добре. Слагам цитат от гугъл:
"Гума черна стена е външната повърхност, която предпазва корпуса от атмосферни влияния. Той е формулиран за устойчивост на атмосферни влияния, озон стареене, абразия, разкъсване и напукване, и за добър живот умора чрез използване на смеси от естествен каучук и цис -butadiene каучук. Защита срещу озон стареене е от особен интерес, тъй като взаимодействие с тези олефиново ненаситени еластомери резултати в полимер разлагане чрез верига разделяне. Използването на N -алкил, N '-арил- пара фенилендиаминови antiozonants се оказа най-ефективни. Въпреки това, тяхната употреба води и до промяна в цвета на повърхността, и по този начин те могат да бъдат използвани само в ограничени количества, когато външния вид на гумите също е важен фактор. Разглеждат се на литературата, описващ тази промяна в цвета проблем повърхност и подходи за формулиране на черна стена съединение за премахване на тази повърхност обезцветяване при излагане на озон. Методите включват използването на не-оцветяване antiozonants и употреби на еластомери с наситен гръбнаци като например етилен-пропилен-диен терполимери, халобутилова гума и бромиран-isobutylene- ко-ал метилстирол."
Carina E 4AFE LB 1992

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта