Разбита рейка-нов РАВ4

Amadevs
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Яну 2017 15:34
Местоположение: България

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Amadevs » 03 Ное 2017 19:56

Съжалявам, че тук не съм дал обратна връзка. Вече близо 5 месеца всичко е ОК. Други двама мои познати пробваха и при тях резултатът също е налице!

ahab
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2017 11:03
Местоположение: София

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от ahab » 09 Ное 2017 09:50

Здравейте, нов съм във форума и точно темата за потропването на волана ме провокира да се включа. Преди година започнах да усещам едно припукване във волана при въртене на място. После взе да се проявява и при маневриране на заден, по-късно и при маневриране напред а накрая взе да припуква и при по остро завиване в движение. Ходих по майстори, разглобяваха и сглобяваха и накрая ми казаха, че най-веротяно има луфт във рейката, но основния проблем били предните амортисьори и тампоните и трябвало да ги сменят. Усмихнах се и...попаднах на тази тема във форума. Казано честно, бях почти убеден, че проблема е във втулката на рейката, защото беше запчнало да пука много силно. Близо до работата обаче има оръжеен магазин, в който продават въпросния Brunox Turbo Spray и реших, че нищо не ми коства да опитам първо с него. Изпълних описната по-горе процедупа и ... заспа! Мина месец от тогава, изминал съм повече от 2000 километра и съм извършил стотици маневри - ни троп, ни хлоп! При мен смазването с Brunox Turbo Spray помогна напълно! Благодаря за добрия съвет!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от jim_beam » 09 Ное 2017 13:52

Ами радвай се, но например при моя майстора ми показа при смяната на вътрешния накрайник, че действително има луфт във втулката. Ако е така няма как да се оправи с брунокс.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
nikentce
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Яну 2013 15:20
Местоположение: София
Автомобил: Rav4, 2007, 2.0 бензин

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от nikentce » 27 Авг 2020 13:47

Да поизтупам и аз темата от прахта. Преди седмица подкарах като служебен автомобил Rav4 2007-ма на 23 600 км. реални. С изключение на няколко драскотини по боята автомобилът е като излязъл от шоурума. Единственото, което ме притесни е наличието на въпросното пропукване от кормилния лост описано в тази тема. Звучеше точно като проблем с рейка, но ми беше трудно да повярвам, че кола като тази може да разбие рейка на такива километри. Шефът ми настоя да го проверим в ТМ ауто и от там получихме становище, че проблемът е в карето на кормилния вал и трябва да се сменят кормилен вал и кормилна колонка - 1000 лв части и труд. Тъй като бях вече прочел тази тема преди да ми дадат становище ги попитах относно смазване на вала, но отговорът беше, че тези части са капсуловани и не подлежат на смазване извън фабрично заложеното вътре.
Преди 10-на минути приложих процедурата с Брунокс-а - 5 кубикова спринцовка я инжектирах на два пъти(от двете страни на пръта). Не се наложи да дупча уплътнението, защото има лек луфт между пръта и него, който е достатъчен да мине игла. Ефектът беше моментален още с първото врътване на волана. Ще следя с течение на километрите как се държи и дали ще се върне това пукане. Надявам се не :)
Голямо благодарско за тази тема - току що спести една хилядарка bow.gif

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от boyanmt » 28 Авг 2020 12:25

Ivan Dragnev написа: 09 Мар 2009 19:07 ... Тойота не случайно е най-евтината японска марка.Искрено съжалявам за избора си.
Добре дошъл в отбора!!

Аватар
nikentce
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Яну 2013 15:20
Местоположение: София
Автомобил: Rav4, 2007, 2.0 бензин

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от nikentce » 28 Авг 2020 13:28

boyanmt написа: 28 Авг 2020 12:25
Ivan Dragnev написа: 09 Мар 2009 19:07 ... Тойота не случайно е най-евтината японска марка.Искрено съжалявам за избора си.
Добре дошъл в отбора!!
Това може би е разговор за някоя друга тема, но Toyota нито е най-евтината Японска марка като цена( говоря за България конкретно), нито е "най-евтината" като качество. Просто вносителят е зле, както апропо и на всички Японски марки с изключение на Nissan, и то само защото е вързан към Renault групата и дилърствата. Преживяванията с този казус сте ги имали заради вносителя, а не толкова заради сериозен технически проблем, защото ако беше толкова сериозен - нямаше да се решава с една спринцовка масло и 2 мин. време пред гаража. Ако ТМ Ауто изглеждат трагични, което не е далеч от истината, поговорете с някой, който си е имал вземане-даване с Миркат или Субару Моторс. При Mazda и Honda нещата не са по-розови от TM Auto. Ако тръгна да си купувам нов Японски автомобил в България - ще е само Nissan и нищо друго. За следгаранционен автомобил обаче Toyota все още е най-разумният избор и не случайно държи високи цени на пазара втора ръка и за над 10-годишни автомобили. А такива като мен дето тръпката им надделява над разума :D , защото искат като врътнат ключа предницата да се поклати наляво-надясно си купуват Subaru на старо tooth.gif

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от dracunculus » 30 Авг 2020 11:02

Писал съм неведнъж по този въпрос. Всяка марка може да те ужили с кофти дефекти, дори и немски премиум марки- 1000 пъти даван от мен пример за Мерцедес. Като цяло трябва да се гледа общото ниво на качество и мнение на клиентите в световен мащаб. Също така не веднъж съм споменавал за общият брой Тойоти в моето пряко семейно обкръжение - 8 броя за над 13 години, от Ярис, през Аурис различни поколения, 3 Авенсиса, Версо и т.н. Общ километраж някъде над 1 000 000км. Единствено по-сериозно дефектира моторът на Яриса на тъщата на 7 000км и го смениха гаранционно. Абсолютно никакви проблеми с другите коли, освен дреболии, например пукащи стопери на вратите на моя Авенсис и амортисьори на Королата ми- сменени по гаранция. Никоя от колите не е оставала на пътя, никога не е имало дефект, каращ ме да мразя марката (или който и да е от собствениците на по- горе споменатите коли). Единствено тъщата реши да смени Яриса с Мазда 3, защото ѝ харесвала повече на външен вид, не заради каквото и да е друго! Реално в ден днешен всички марки държат горе-долу сходно и сравнително добро ниво, мое мнение...може би без Дачия. Имам познати с какви ли не коли, някои са доволни, други не толкова, но и той си кара Мерцедеса, защото му е религия, както самият той казва. Говоря за марки от МБ и БМВ, през Опел, Шевролет до Форд и Форд Мустанг. Всичко си е много относително :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Hursa » 30 Авг 2020 14:41

dracunculus написа: 30 Авг 2020 11:02 Единствено по-сериозно дефектира моторът на Яриса на тъщата на 7 000км и го смениха гаранционно. Абсолютно никакви проблеми с другите коли, освен дреболии, например пукащи стопери на вратите на моя Авенсис и амортисьори на Королата ми- сменени по гаранция.
Трудно някой би написал по-голяма антиреклама за коя да е марка. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от dracunculus » 30 Авг 2020 14:51

Ми, не мисля. С изключение на Яриса другите споменати неща са в моите очи дреболии. Още повече, че всичко мина по гаранция. А и при нас колите се карат всеки ден. И да, предпочитам амортисьори и стопери на вратите да ми дефектират, отколкото дюзи на С220 или възд. окачване на Е220, които бяха първоначално отказани като гаранционни ремонти от местния дилър в Германия- било консуматив всичкото stretcher.gif . Та искам да кажа, че случки стават с всяка една марка, стига колата да се кара, а не да стои в гаража.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Hursa » 30 Авг 2020 14:56

Е след като се налагат такива ремонти година, две - след покупката - това си е доста лош показател. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от vodafon » 15 Окт 2020 23:07

Плюс за съвета- безболезнено решение!!! Браво!

Vaskata_84
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Окт 2020 22:29
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Rav4 2009 година D-Cat
Обратна връзка:

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Vaskata_84 » 21 Дек 2020 18:55

Това ли е въпросната смазка https://www.bikecenter.bg/poddrazhka/sm ... ray-100ml/ Благодаря.
Toyota Rav4 2009 година. D-Cat 2.2 150 коня

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от vodafon » 21 Дек 2020 20:55

Vaskata_84 написа: 21 Дек 2020 18:55 Това ли е въпросната смазка https://www.bikecenter.bg/poddrazhka/sm ... ray-100ml/ Благодаря.
да

dzaro
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2020 16:00
Местоположение: Shumen
Автомобил: Toyota Rav4

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от dzaro » 20 Юни 2021 15:46

Здравейте темата е от доста години но проблема с рейкити си остава актуален,искам да попитам на снимките смазката която се слага със спринцовката е много тъмна на цвят а BRUNOX® Turbo-Spray е прозрачна синкаво зелена течност, дали производителя е променил нещо в смазката или просто смазакта от снимките е друга ?

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от geniya » 19 Апр 2022 07:10

Здравейте. Пиша за да дам и моя принос за рейките. Смених я с нова марка RIDEX от онлайн сайт, като цената на рейката с доставка от Германия е 197лв всичко. Монтирах я, всичко е ОК, самата рейка изглежда супер за тия пари, тежка масивна. Дано изкара повече с времето, но за тая цена няма равна. Старата е за боклука цялата трака, има голям празен ход, като вероятно има силно износване в червяка, със сигурност е оригиналната от 2008г. Интересното беше, че не усещаше като пукане, тракане във волана, а като проблемна биалета, накрайник, шарнир. Проблемът се появяваше на паваж и калдаръм, както и неравности. В крайна сметка за тая цена може да я сменям всяка година. tooth.gif
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта