Разбита рейка-нов РАВ4

Ivan Dragnev
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2009 18:49

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Ivan Dragnev » 08 Мар 2009 19:12

Здравейте притежатели на Тойота.От 2 години карам нов РАВ4.Още през първите 3 месеца рейката започна да трака.Смениха я с нова,но и тя се разби на втория месец.Живея в Шумен.Първата смяна бе в Тойота Шумен.След това във Варна смениха рейката за втори път със специална уж направена за нашите пътища от Тойота.За съжеление издържа 3 месеца .Тригодишната гаранция изтича след 7 месеца и ме притеснява какво ще става после.В момента от Тойота Варна очакват софиянци да им кажат какво да правят.Истината е че платих над 60 000 лева за да карам разбит джип.да обикалям по сервизите на Тойота и отново да съм с нерешен проблем.Посъветвайте ме какво да правя.Тойота не могат да оправят нещата и най-добре е да прибират калпавия си джип.Само бензинът,който съм изгорил е на стойност колкото нова рейка да ходя постоянно до Варна и да си губя времето с глупости.Дори и да ми сложат поредна нова рейка ще искам да има само за нея нова 3 год.гаранция,защото в противен случай съм решил да облепя целия джип с надписи какво представлява РАВ4.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 08 Мар 2009 19:29

Колега, според мен проблема ти е някъде другаде!

Не може да ти се случват три последователни дефектни рейки.

Да няма някое несъосие, или кривина.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 08 Мар 2009 20:43

Все пак разпитай в сервиза какво точно й се разбива на рейката и поразпитай приемчика и монтьорите какво би могло да доведе до 3 разбити рейки за 3 години. Не ми е направило впечатление това да е чест проблем на RAV4.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Джамбазов
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Авг 2008 17:35
Местоположение: Бургас

Мнение от Джамбазов » 08 Мар 2009 21:13

Колега да не бъркаш рейка с кормилен вал?
Човек се учи докато е жив.

Аватар
coolone
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Яну 2009 22:44
Местоположение: Бургас

Мнение от coolone » 08 Мар 2009 21:29

И от други хора съм чувал че тази рейка им е слабо място на рав-овете. Разбиват се втулките, щото са пластмасови, тука ги побългаряват и слагат бронзови. можем да им продадем идеята на онези в япония laugh.gif
На колко хил. км беше първата рейка? и при мене почна да се обажда на 17к ама ще я поизчакам още малко и влизам в бокса
Пачо Кардана - Президент !!!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 08 Мар 2009 21:48

Просто започни да ги съдиш !

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 08 Мар 2009 23:37

Към момента ще е трудно да ги съдиш, защото те си изпълняват гаранционното споразумение - сменят ти рейката....
Но можеш да започнеш да дигаш шум за да локализират по-точно проблема...
Да не би да има някакъв друг проблем, който да го бъркат с рейката...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 09 Мар 2009 00:22

Така е. Много чест проблем е тракането в шлиците на кормилната колонка. Това е масов проблем. Но разбиване на рейка толкова често е твърде съмнително.
В друта тема съм споделял, че в ТМ ауто за такова чукане първо взеха да ме "сапунисват" за рейка, а после един познат монтьор ми обясни как с 1 пръст и 5 г. грес да си реша проблема за следващите 20000 км, а после пак така.
Смятам, че въпреки проблема да ти го решават гаранционно трябва да бъдеш активен и да искаш да ти покажат свалената рейка и къде е точно повредата.
Колата е гаранционна, но е твоя собственост, а не на ТМ ауто или който и да било друг дилър. Да не говорим, че скоро няма да е гаранционна и тогава проблемите и колата са си лично твои! :help: ohmy.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Ivan Dragnev
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2009 18:49

Тракането е във волана

Мнение от Ivan Dragnev » 09 Мар 2009 19:07

Тракането е във волана,но не винаги.Усеща се като блъскане по ръката ми при рязко завиване или когато едновременно тръгвам от място и завивам.Преди седмица в сервиза я прегледаха подробно и казаха,че е пак рейка.Самите те не знаят какво да правят и засега се опитват просто да печелят време.Като казвам разбита нямам предвид постоянно тракане в неравности.Като цяло съм много разочарован и ще настоявам да си прибират обратно колата с някакъв процент обезценяване или ще я карам облепена с рекламации.Винаги съм бил почитател на японските коли.Карал съм Нисан Примера ГТ 150 к.с.,в момента имаме и два нови Лансера-нямаме проблеми,но явно Тойота не случайно е най-евтината японска марка.Искрено съжалявам за избора си.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 09 Мар 2009 21:19

E, ти уби темата с това заключение. biggrin.gif
Сега всички изпаднахме в размисли, защо сме се пре...али така с тези "кочини" Тойотите. :censored:
Следващата ми кола сигурно ще е Хонда, благодарение на теб. Благодаря! wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

The_Teacher
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Мар 2008 22:47

Мнение от The_Teacher » 09 Мар 2009 21:26

рав4 няма нищо общо с това, което в Бг се нарича джип....

Джамбазов
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Авг 2008 17:35
Местоположение: Бургас

Мнение от Джамбазов » 09 Мар 2009 22:22

Че кой твърди че е джип?
Човек се учи докато е жив.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 09 Мар 2009 23:04

Абсолютно винаги може да ги съди и колкото по-рано толкова по-добре . Има си закони и там си е описано колко пъти може да се разваля един продукт и колко пъти може да се ремонтира ( още повече вече и европейските важат ) ! По тая логика ти всеки месец може да си ходиш в продължение на три години за гаранционни дефекти . Просто трябва да си намериш някой , който е запознат с този вид дела и ще започнат те да ти плащат за ремонтите tongue.gif .
Много е важно обаче всяко едно ходене до сервиза трябва да се документира и да има свидетели при приемане и предаване ! Защото после ще стане , като човека със Сузукито дето 1 година колата му е по сервизите , а после се оказва , че не са я докосвали и , че дори не са оторизирани .

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 11 Мар 2009 19:30

не си първия с реика не се занимаваи да се разхождаш и да си губиш времето друга реика няма проблема се оправя много лесно и точно във варна могат да ти го решат за един ден но нямат право защото ако стане нещо с тази реика много кофи с мастило трябва да се изпишат а недаиси боже има ранени или убити

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 11 Мар 2009 19:34

аз поне несъм виждал рав да не му лопа реиката първо от дясно тръгва
на един му я смених за 6 път проверих я закарах я на реглаж на 3км и след като се върнах тя лопаше вече

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта