Разбита рейка-нов РАВ4

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 05 Мар 2011 20:36

jim_beam написа:изрових тая тема,защото ми се стори някой изкара тоя модел много хилав.та оказва се,че няма абсолютно никаква дефектна част,а проблема се решава елементарно с една спринцовка и специална смазка BRUNOX(масло).мнoгoкратно се впръсквало,после малко слалом и пак спринцовката,докато изчезне напълно симптома!ето със снимки:

http://www.jumy-forum.de/viewtopic.php?t=5146


ps: между другото досега съм изминал 87к и моята кола не е имала такъв проблем.не съм я жaлил никога,дори чат пaт офроад,маса пъти дори в бг! biggrin.gif


нищичко не разбирам от немски , а доколкото виждам и снимките не се отварят....

някой може ли да помогне малко с превода ?въпросните снимки на друго място има ли ги качени?въпросното масло/предполагам е нещо специално/ от къде може да се закупи в БГ?

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 06 Мар 2011 13:20

'So wird`s gemacht:

- Die Lenkwelle hat in der Mitte eine Dichtung aus Gummi,
- die Einwegspritze wird mit ca. 5ml Brunox gefüllt,
- durch die Nadel wird nach und nach etwas Brunox unter die Gummilippe in der Mitte der Lenkwelle eingespritzt, dabei Lenkradverstellung lösen und bewegen...'

превод:

'така се прави:
-оста на волана има в средата едно гумено уплътнение
-спринцовката(купува се от аптеката) се пълни с 5мл брунокс tongue.gif
-неколкократно се впръсква под гуменото уплътнение масло в средата на оста на волана,при това се освобождава заключването на волана и се движи нагоре-надолу...'

BRUNOX® Turbo-Spray® е смазката,би трябвало да я има в баумакса или в подобни магазини.нормално се използвало за смазване на веригата при мотори и велосипеди(професионално).в краен случай го имало в ebay по 7€ за спрей.



видях че снимките са изтрити от сървъра и им писах да ги качат отново.всъщност не е нищо кой знае колко сложно.навеждаш се долу под волана и виждаш оста,която отива надолу.там където е карето има отгоре едно гумено уплътнение.точно там под него се набива спринцовката и се впръсква маслото.след това се прави малко слалом,за да се разнесе хубаво навсякъде и ако трябва се впръсква неколкократно.
много е важно да се сложи точно тази смазка,това е специално масло,което прониква до всяко едно място.
ще видя дали някой немец ги има още тези снимки и ще ги кача.
между другото на моя рав го нямам това проблемче,вече минах 91к. wink.gif

ps:
http://img148.imageshack.us/i/wzkfdsvzq46u.jpg/
http://img853.imageshack.us/i/69g7zw6auwtm.jpg/
http://img88.imageshack.us/i/jmzmdyojsl8j.jpg/
Последно промяна от jim_beam на 08 Мар 2011 16:07, променено общо 2 пъти.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 06 Мар 2011 20:04

Благодаря колега jim_beam - всико вече ми се изясни , благодарение на превода и снимките /ако имаш път към Варна ще черпя / :thumbsup:

Сега само да уточня нещо - рейката на тойотата на моят приятел похлопва доста по дупките ,както и се усеща едно леко чукане когато автомобила е на място и когато се повива волана на от ляво на дясно пак се чува леко чукване ....От сервиза на тойота са казали след преглед че цялата ходова част си е наред с изклна рейката - "била разбита пластамасовата втулка в дясната част и за съжаление -резервна такава нямало -трябвало нова рейка - и тайно са му подшушнали че въпросната втулка можела да се направи от сругар от метал и след рециклиране на рейката проблемите свършвали" ....

Та така сега да ви попитам с тези симптоми - потропване по дупки както и при повиване на волана на дясно - възможно ли е да се оправи само с въпросното смазване с тази смазка или си е за рециклиране ???/тов всичко при пложение че се доверим на тойота че хлопането е от рейката -но и на мен така ми се струва/

Извинете ме че така досаждам , просто човека ми е мн близък и искам да помогна

Благодаря предварително

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 09 Мар 2011 13:23

Някой може ли да искаже мнение по въпроса в по-горното мнение

Благодаря

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Мнение от baba_metca » 10 Мар 2011 10:51

stm написа:Някой може ли да искаже мнение по въпроса в по-горното мнение

Благодаря
Гледай какво е писал николов22 преди година
nikolov22 написа:
Ivan Dragnev написа:Точното усещане е причукване във волана от време на време.Искат да ми слагат нова и ще присъствам на смяната.Ако даде същите симптоми и новата то ще е почти веднага както стана с предните.При проблем ще ги съдя ако не си приберат боклука.Що се отнася за по- подробна диагностика що за сервиз са Тойота Варна след като не могат да разберат какъв е проблема.Обясняват ми че се разбивала някаква втулка,а не самата рейка.
не те мотаят проблема е в дясната страна на реиката там пръта лагерува с корпуса посредством пластмасова втулка проблема е изяснен и се решава много лесно с бронзова втулка пращаха имеил до софия за разрешение да го правят това вмвесто да мотаят хората но от там категорично го забраниха защото ако стане нещо с тази реика и има птп много съдене ще падне така че изчакаи като ти мине гаранцията смукни реиката разглоби я и смени двете втулки с бронзови

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Мнение от мехаННика » 10 Мар 2011 17:21

Страшно съм любопитен къде Николов ще сложи две втулки.За мен човек който ги пише такива не е и виждал разглобена рейка но, както един колега обича да казва "акълът е нещо което може да даваш без да го имаш".

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 25 Мар 2011 21:41

мехаННика написа:Страшно съм любопитен къде Николов ще сложи две втулки.За мен човек който ги пише такива не е и виждал разглобена рейка но, както един колега обича да казва "акълът е нещо което може да даваш без да го имаш".
сега вече се обърках , да разбирам ли че въпросното чукане в рейката или се оправя с смазването по горепосоченият начин с спрей или не полдежат на рециклиране ?

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Мнение от мехаННика » 26 Мар 2011 00:09

Невъзможно е чукане в рейката да се отстрани със смазване на кормилния вал ,схващаш ли? Това са два различни елемента на кормилната уредба.Рейката има една втулка отдясно и тя е с такава сложна форма че няма стругар който да я направи,лошото е че не може да си я купиш отделно.Смазването на шлиците не струва почти нищо и не отнема много време,пробвай и пиши после.

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 29 Мар 2011 20:39

Mного тропа , няма да е от смазване на шлици

Последно някой знае ли дали се рециклират тези рейки и ако да ще помоля да ми дадете координати :help: sad.gif

stm
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Яну 2007 23:25

Мнение от stm » 31 Мар 2011 14:10

Колеги да ви запитам , някои запознат ли е с работата на сервиза който рециклира рейки в Варна в сервиза с гумите над Метро ?Мнения за там ?

Друг да препоръчате в Варна ?Търси се майстор за рециклирането на рейка на Рав 4 ,2.2 д4д-2007 г - рейката не тече , но доста тропа

Amadevs
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Яну 2017 15:34
Местоположение: България

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Amadevs » 10 Юни 2017 12:09

Съжалявам , че повдигам тази стара тема, но смятам, че освен на себе си ще помогна и на много други колеги. Притежавам RAV4, 2006 г. и естествено и при мен се появи това припукване при въртене на волана. Понеже линковете за немската тема и снимки не работят се обръщам с призив към колегите lexus и jim_beam да изпратят по някоя снимка къде точно се впръсква тази смазка и има ли заместител на Baumax. Пробвах се със смазочен спрей, спрей за смазване на вериги, остана ми да намеря оръжейна смазка, но при мен не помага. Интересното е, че пукането беше изчезнало през зимата, но преди месец-два се появи отново. Остава ми да мисля, че не правя процедурата както трябва.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Kiki » 10 Юни 2017 18:21

Свържете се със Стефан Шаклев на телефон: 0889308859. в 11-ти блок на техническият универсистет в София!
Човекът въстановява рейките много добре.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от jim_beam » 11 Юни 2017 02:09

knacken-lenksaeule-4855206859176344767.jpg
knacken-lenksaeule-4855206859176344767.jpg (88.89 KiB) Преглеждано 8336 пъти
img-20130611-145756-4036767925129470008.jpg
img-20130611-145756-4036767925129470008.jpg (71.84 KiB) Преглеждано 8336 пъти
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Amadevs
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Яну 2017 15:34
Местоположение: България

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от Amadevs » 12 Юни 2017 10:01

Благодаря! Сложих един вид смазка, утре ще проверя дали има подобрение и .. до кога :) Иначе в краен случай долният вал, който всъщност е проблемния, вече се намира на повече от достъпна цена

alexius
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Апр 2011 20:27

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнение от alexius » 25 Юли 2017 15:27

Колега Amadevs, има ли резултат?
Rav4 2.0 2007 Aut

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта