Разбита рейка-нов РАВ4

Tino
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Ное 2005 15:24
Местоположение: Варна - Пловдив - София

Мнение от Tino » 11 Мар 2009 21:49

Колега направи им рекламация под формата на официялно писмо до тях , че не си доволен от автомобила и искаш да си го изкупят обратно !!! Преди 2 месеца искахме да върнем двата ни Ярис-а на ТМ Ауто София / откъдето сме ги купили / , но ни отказаха с отговора , че могат да ни ги изкупят , ако си купим нова Тойота / и аз като тебе поввече леки автомобили Тойота не искам !!! / . Мъчихме се да ги продадем ние си и те паралелно , но не се получи . След поредното влизане в сервиза им ни писна и подадохме жалба до шефовете им , че не им искаме боклуците и че са ни отказали веднъж да ги изкупят , а нямат право и след 1-2 седмици си ги прибраха боклуците и това беше. Разбирасе очаквай да ти предложат доста ниска цена от пазарната в момента / защото и те все пак трябва да имат печалба laugh.gif /

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 11 Мар 2009 22:29

И ги върна на цена по-ниска от пазарната в ТМ-Ауто ли?
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Tino
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Ное 2005 15:24
Местоположение: Варна - Пловдив - София

Мнение от Tino » 11 Мар 2009 22:34

Да , можех да си го позволя , защото имаше по-голяма първоначална вноска , като прибавим и кризата / която се явява в това , че просто няма хора които да ги карат и да изкарват пари / и за капак поредното дефектно предно стъкло , ми беше достатъчно !!!

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 12 Мар 2009 09:36

Трябва да проверя дали изкупуват обратно камази ,че нещо умря строителния безнес.Да си вземат боклуците.
Сега сериозно, човека има проблем.Щом се усеща във волана при завой или при отклонение от центъра на малка скорост това е каре или демпфер на карето.Да това рефлектира върху накрайниците откъм рейката и най-вероятно разбива опорните втулки.Прочетох доста форуми и не видях проблем за рейка консуматив при нова кола.Предложението ми е да качите колата на повдигача и да пробвата същия сценарии в който се появяват симптомите за да се види какво става без натоварване.Не разбрах също естеството на усещането от волана - леки почуквания или колебания с някаква амплитуда до изправяне на посоката.
Виждал съм разбити накрайници от към рейката след 2к, но след замяна с нещо правено от арабели,оказа се кофти термообработка.
И още нещо искай да присъстваш на диагностиката.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

Джамбазов
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Авг 2008 17:35
Местоположение: Бургас

Мнение от Джамбазов » 12 Мар 2009 10:34

Не е проблема в рейката. Отново казвам да се провери кормилния вал и кормилната колона.
Човек се учи докато е жив.

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 12 Мар 2009 10:51

Да по-точно мястото на свързване на рейката с карданния вал,но тогава се чува причукване,затова предлагам по подробна диагностика.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 12 Мар 2009 17:43

shtephan написа:Да по-точно мястото на свързване на рейката с карданния вал,но тогава се чува причукване,затова предлагам по подробна диагностика.
:thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Ivan Dragnev
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2009 18:49

Благодаря за съветите ви

Мнение от Ivan Dragnev » 12 Мар 2009 20:13

Точното усещане е причукване във волана от време на време.Искат да ми слагат нова и ще присъствам на смяната.Ако даде същите симптоми и новата то ще е почти веднага както стана с предните.При проблем ще ги съдя ако не си приберат боклука.Що се отнася за по- подробна диагностика що за сервиз са Тойота Варна след като не могат да разберат какъв е проблема.Обясняват ми че се разбивала някаква втулка,а не самата рейка.

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Благодаря за съветите ви

Мнение от nikolov22 » 12 Мар 2009 20:37

Ivan Dragnev написа:Точното усещане е причукване във волана от време на време.Искат да ми слагат нова и ще присъствам на смяната.Ако даде същите симптоми и новата то ще е почти веднага както стана с предните.При проблем ще ги съдя ако не си приберат боклука.Що се отнася за по- подробна диагностика що за сервиз са Тойота Варна след като не могат да разберат какъв е проблема.Обясняват ми че се разбивала някаква втулка,а не самата рейка.
не те мотаят проблема е в дясната страна на реиката там пръта лагерува с корпуса посредством пластмасова втулка проблема е изяснен и се решава много лесно с бронзова втулка пращаха имеил до софия за разрешение да го правят това вмвесто да мотаят хората но от там категорично го забраниха защото ако стане нещо с тази реика и има птп много съдене ще падне така че изчакаи като ти мине гаранцията смукни реиката разглоби я и смени двете втулки с бронзови

Джамбазов
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Авг 2008 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Благодаря за съветите ви

Мнение от Джамбазов » 12 Мар 2009 21:26

nikolov22 написа:
Ivan Dragnev написа:Точното усещане е причукване във волана от време на време.Искат да ми слагат нова и ще присъствам на смяната.Ако даде същите симптоми и новата то ще е почти веднага както стана с предните.При проблем ще ги съдя ако не си приберат боклука.Що се отнася за по- подробна диагностика що за сервиз са Тойота Варна след като не могат да разберат какъв е проблема.Обясняват ми че се разбивала някаква втулка,а не самата рейка.
не те мотаят проблема е в дясната страна на реиката там пръта лагерува с корпуса посредством пластмасова втулка проблема е изяснен и се решава много лесно с бронзова втулка пращаха имеил до софия за разрешение да го правят това вмвесто да мотаят хората но от там категорично го забраниха защото ако стане нещо с тази реика и има птп много съдене ще падне така че изчакаи като ти мине гаранцията смукни реиката разглоби я и смени двете втулки с бронзови
Когато се разбие там трака по един начин, когато се разбие вала по друг. Колега, обясни моля те по подробно как и кога точно трака.
Човек се учи докато е жив.

Tino
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Ное 2005 15:24
Местоположение: Варна - Пловдив - София

Мнение от Tino » 12 Мар 2009 21:28

Nikolov22 извинявай колега , ама чисто нова кола не си купуваш , за да й правиш побългарени истории , а за да нямаш поне 5-6 години никакви ядове !!! Това за мен е напълно недопустимо , ще дам над 50К лв за кола на която като й мине гаранционния срок ще й оправям косурите mellow.gif

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 13 Мар 2009 13:58

А ти ми кажи как онези софийски пе :censored: ли можаха да похарчат 4 милиарда излишък и нито лев за пътища.Няма кола освен руските, която да е направена(проектирана) за такава меко казано пътна настилка.Няма!!!!!!!!!!!!!!!
Това с опорните втулки съм го правил на доста коли ,ако това е проблема.Става и с тефлон.
Аз се чудя как въобще дават гаранция за окачването.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

Ivan Dragnev
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2009 18:49

Мнение от Ivan Dragnev » 13 Мар 2009 19:13

Изтраква,по-скоро пречуква във волана когато тръгвам от място и едновременно завивам.когато на място въртя волана пак,но не винаги.Точното усещане е туп-туп в ръката.

Джамбазов
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Авг 2008 17:35
Местоположение: Бургас

Мнение от Джамбазов » 13 Мар 2009 21:12

Ivan Dragnev написа:Изтраква,по-скоро пречуква във волана когато тръгвам от място и едновременно завивам.когато на място въртя волана пак,но не винаги.Точното усещане е туп-туп в ръката.
Не е рейка. Вал е. Най често трябва да го усещаш когато правиш маневра назад. Забележи дали е така.
Човек се учи докато е жив.

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 13 Мар 2009 22:11

Tino написа:Nikolov22 извинявай колега , ама чисто нова кола не си купуваш , за да й правиш побългарени истории , а за да нямаш поне 5-6 години никакви ядове !!! Това за мен е напълно недопустимо , ще дам над 50К лв за кола на която като й мине гаранционния срок ще й оправям косурите mellow.gif
ЛИЧНО СПОРЕД МЕН тази кола трябва да се изтегли от пазара и цялостно да се преработи
другото което забелязвам е как търговците омаиват клиентите а не знаят как се пали кола без ключ затова моя съвет е колеги когато решите да да си купувате нова кола вземете на монтиорите една стъклена фактура и ги питаите каква кола да си купите и какви са дефектите и

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта