Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

s3
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Дек 2011 14:28
Местоположение: София

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от s3 » 17 Апр 2012 14:15

Здравейте,

Има една кора от долната страна на предния капак на Аурис-а, под нея минават маркучитв за пръскалките. Хваната е за капака с нещо като кръгли капси. Искам да я сваля за да погленда нещо, но не съм сигурен как да ги откопчея тези без да ги счупя. Та ако някой знае да казва.

Благодаря предварително.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от batececo » 30 Юли 2017 13:19

Здравейте, професор по форумна археология съм аз и ровя стари теми :D

Точно се чудех, дали аурисите (Е15) имат кора под двигателя, защото нашия няма... Мислех, че оригинално са без кора, след като търсачката ми изкара тази тема, явно ще се търси такава кора по моргите.

Въпросът ми е подобен на този на колегата: Какви и колко щипки трябват за закрепването на тази кора? Също така се чудя дали не са съвместими с тези на корола, корола версо и т.н.

Дано поне аз получа отговор :D

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от slowtraveler » 30 Юли 2017 13:44

Вярно колега, че си почетен археолог, но поне доколкото виждам - съвсем правилно си писал в темата :thumbsup:
Според мен когато имаш кора в ръцете всичко ще ти стане ясно за щипките....
А така - питаш за копчета на балтон, който смяташ да избираш, ама не си сигурен :thumbsup:

Относно съвместимостта - един дявол знае... Но ако толкова имаш мерак да шумоизолираш, предполагам можеш да използваш и някакво друго негоримо/топлоустойчиво шумоизолиращо изделие, което да залепиш или закрепиш на капака....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от BOz » 30 Юли 2017 23:28

Двата въпроса са доста различни. Единия пита за кората под двигателя, а другия за кората върху предния капак.
За това е добре да се провери дали наистина има пълна кора под мотора.
С голямо учудване разбрах, че Приус-2 няма пълна кора под двигателя, а само едно парче от предната броня горе-долу до началото на двигателя. Това доста ме учуди, защото по принцип за добра аеродинамика пода трябва да е максимално гладък и за това не допусках, че няма кора, която да затваря двигателя отдолу.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от slowtraveler » 30 Юли 2017 23:41

Да, прав си BOz... :thumbsup:
Помислих за шумоизолиращото покритие под предния капак....
Иначе за кората под двигателя - мисля имаше теми... Лично аз на Кашкая след като видях как са направени тези пластмаси (калпаво), си направих кори от неръждавейка и ги захванах с поп-гайки на удобни според мен места (оригиналните клипсове сигурно нямаше да задържат неръждавейката)... И вече 5-6 години не са мръднали корите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от batececo » 30 Юли 2017 23:43

Допуснал съм грешка, аз също питам за кора под капака на двигателя, обаче нямам право да си едитна мнението...

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от v_shopov » 31 Юли 2017 11:27

Моята Corolla E15 (бензин) също нямаше кора под капака и доколкото разбрах, от завода слагат само на дизеловите версии. Аз си купих втора ръка от ударен дизелов автомобил (нова струваше над 300 лева). Закрепих я с неоригинални щипки от този тип (не 100% същите, но подобни):
Изображение

За целта отидох в магазин за автоаксесоари и на място премерихме с коя се захваща най-здраво.
За 4 години не е мръднало.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от zi_zi_top » 03 Авг 2017 00:13

Има ли осезаем шумоизолиращ ефект кората при бензинов ДВГ?
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от BOz » 03 Авг 2017 09:55

zi_zi_top, твоята кола не беше ли относително нова? В този ред на мисли да не би въпросът ти да е свързан с липсата на такава кора на нова Тойота, различна от Айго?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от batececo » 03 Авг 2017 17:47

zi_zi_top написа: Има ли осезаем шумоизолиращ ефект кората при бензинов ДВГ?
И аз това се чудя. Нашата е бензинова и се чудя има ли смисъл да слагам...

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от e 10 » 03 Авг 2017 19:12

Според мен няма. Основното изолиране на шума от двигателя е изолацията между двигателния отсек и купето. Шум може да се чува от много други източници освен двигателя. В крайна сметка производителят е изолирал колата до степен, която си кореспондира с цената й. Който иска тишина си купува Lexus rolleyes.gif .
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от zi_zi_top » 05 Авг 2017 23:49

И двете ми Короли - Е12 2003 г. и Е18 2013 г. са дизелови и имат обезшумителна кора под предния капак. Доколкото знам бензиновите Тойоти нямат такава кора. Затова въпросът ми беше дали има осезаем ефект като е поставена над бензинов ДВГ?
По мое мнение бензиновите ДВГ на Тойота са много тихи и добре балансирани и затова заводски не се поставя обезшумяване на предния капак. Все пак впечатленията от първа ръка са за предпочитане пред голи разсъждения.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от zi_zi_top » 06 Авг 2017 00:00

e 10 написа: В крайна сметка производителят е изолирал колата до степен, която си кореспондира с цената й. Който иска тишина си купува Lexus rolleyes.gif .
На Корола Е18 1,4 дизел звукът на ДВГ е много приятен тих и мек баритон. Лично мен ме кефи и предпочитам да го има.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от Corolla_E12_hs » 06 Авг 2017 08:42

На Корола Е12 (бензин, седан, турска сглобка) има кора на капака на двигателя, вече доколко върши работа след 12 години е отделен въпрос. Ако става дума за звуко и виброизолация предният капак е последната дупка на кавала. Известно време си правя изолация на моята и определено калниците, пода са първи за изолиране, като ефектът от там е огромен. Следват вратите и накрая задната част на колата. Ако някой успее да си разглоби таблото и да сложи на стената между двигател и купе ще забрави за звук от двигател, но е много играчка, аз лично пропуснах тази стъпка (засега).

За да се видят щипки, схеми сглобяване/разглобяване ползвам http://japan-parts.eu - по VIN.

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Как се сваля кората отдолу на капака на Аурис

Мнение от e 10 » 06 Авг 2017 09:26

zi_zi_top написа: И двете ми Короли - Е12 2003 г. и Е18 2013 г. са дизелови и имат обезшумителна кора под предния капак. Доколкото знам бензиновите Тойоти нямат такава кора. Затова въпросът ми беше дали има осезаем ефект като е поставена над бензинов ДВГ?
По мое мнение бензиновите ДВГ на Тойота са много тихи и добре балансирани и затова заводски не се поставя обезшумяване на предния капак. Все пак впечатленията от първа ръка са за предпочитане пред голи разсъждения.
Колегата не е разсъждавал, а експериментирал и констатирал. Не е нужно да си завършил ядрена физика, за да прецениш, че изолирането на капака на двигателя ще има ефект единствено за пешеходците в близост до колата. Ама то мекият баритон не дразни, стига човек да не почитател на басовото бръмчене (нещо от типа на V8, събиращо поне 4 броя 1,4 баритончета) rolleyes.gif .
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта