Вода на задната седалка - Avensis T27

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Вода на задната седалка - Avensis T27

Мнение от mitko007 » 18 Дек 2015 22:13

Здравейте колеги,

незнам дали темата е за тази категория, но ми се случи следното:

днес след работа реших да пръсна колата на пароструйките че беше много мръсна. Минах я набързо отгоре отгоре и се прибрах. След 30 мин трябваше да излизам с жена ми и детето и като се качват те отзад гледат, че задната седалка, предимно в средата е зверски мокра.
Беше ми направило впечатление и преди, че има мокри петна но винаги съм си мислел, че жена ми или детето са разляли нещо и дори ги нахоках преди време.

Въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с подобно нещо. Другата седмица ще отида до сервиза да им кажа да погледнат. Отгоре колата е с панорамен покрив, и мислех че от там е протекло но тавана е напълно сух. Аз пръсках с пароструйката под калниците. Може ли от там да се просмуква някак вода?

В немският форум прочетох че на някакъв човек с подобен проблем порове са му прояли някакув маркуч или нещо си и се сабирала вода ама в краката а не в седалката.

Ще пиша след повече информация от сервиза ама дотогава ако някой има идея бих се радвал да сподели.

Лека вечер и поздрави!
Последно промяна от Akima на 30 Дек 2015 19:04, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Toyota RAV4 AWD Hybrid

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Вода на задната седалка Авенсис Т27

Мнение от zi_zi_top » 19 Дек 2015 12:29

Един път ми се е случвал подобен проблем при леко отворен прозорец на задната лява врата (едва видима цепка, която не бях забелязал). От тогава преди да си мия колата винаги проверявам всички стъкла да са вдигнати плътно до горе.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Вода на задната седалка Авенсис Т27

Мнение от mitko007 » 19 Дек 2015 15:11

И аз това си мислех ама пък капка да няма никъде другаде освен в средата на задната седалка - там където пада подлакътника. Нито тавана, нито облегалката, нищо никъде.

Днес бях в Тойота, гледаха набързо но и те не можаха да кажат на пръв поглед. Но не могло да бъде от панорамния покрив, защото имало някакви улеи и ако протичало от там щяло да се стича водата навън а не в купето. НА 29-ти влиза в бокса. ДА я пръскат, да гледат...дотогава стискам палци за слънце :)))

Аз си мисля че някъде отдолу идва тази вода, под седалката. Незнам какво минава от там - тръби за пръскачката за задния прозорец, някакви други неща може би???
Toyota RAV4 AWD Hybrid

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Вода на задната седалка Авенсис Т27

Мнение от mitko007 » 30 Дек 2015 11:24

Здравейте,
след обстоен преглед вчера ми казаха от Тойота, че нямало течове от никъде. Остава варианта да не съм затворил прозореца или тея от сервиза просто да не са открили причината. Както и да е. Сега остава да изчиста петното на задната седалка. В тази връзка, има ли някой опит с разните там пяни и препарати за почистване на седалките?
Toyota RAV4 AWD Hybrid

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Вода на задната седалка Авенсис Т27

Мнение от TATI » 30 Дек 2015 13:51

mitko007 написа:Здравейте,
след обстоен преглед вчера ми казаха от Тойота, че нямало течове от никъде. Остава варианта да не съм затворил прозореца или тея от сервиза просто да не са открили причината. Както и да е. Сега остава да изчиста петното на задната седалка. В тази връзка, има ли някой опит с разните там пяни и препарати за почистване на седалките?
Аз ползвам Мелио, обезмаслител. Пръскам, с гъбичка разтърквам и с влажен парцал обирам.
Иначе, за основно почистване, свалям тапицерията и в пералнята.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Вода на задната седалка - Avensis T27

Мнение от Himbo » 06 Фев 2018 16:13

mitko007 написа: немският форум прочетох че на някакъв човек с подобен проблем порове са му прояли някакув маркуч или нещо си и се сабирала вода ама в краката а не в седалката.
Как пък все на Тойота се случват тия работи бе, ц ц ц wacko.gif https://www.expert.bg/Davat-Toyota-pod- ... 83689.html
Аз също имам проблем - като вали, колата се мокри. Много странно. drool.gif

avensisa69
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:41
Местоположение: София

Вода на задната седалка - Avensis T27

Мнение от avensisa69 » 14 Мар 2018 18:22

И на мойта Тойота има петна на двете задни седалки в края. Саният плат изглежда по-тъмен. Възможно е и да не е от водата.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта