Странно изглеждащ въздуховод - Corolla E12

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Странно изглеждащ въздуховод - Corolla E12

Мнение от doktor_paunov » 24 Дек 2015 20:36

Здравейте.
Преди 10 дни измих двигателя на моята Corolla 1.4 D4D 2009 понеже смятам да я продавам и ме изненада цвета на един въздуховод отляво на двигателя,изглеждащ доста ръждив,на фона на добре изглеждащите всички останали пластмасови детайли на предницата (виж снимките):
Изображение
Изображение

Понеже колата е купена и сервизирана от Тойота Ником Русе,и понеже съм доста далеч оттам,изпратих снимката прикачена към имейл до тяхната електронна поща с въпроса:
Нормално ли е да изглежда така този въздуховод?

И понеже така и не получих отговор,реших да покажа снимката във форума с надежда някой колега със идентична Corolla,да ми отговори дали и при неговия автомобил е така!
Ще бъда благодарен на всякакви отговори и съвети.
Последно промяна от Akima на 29 Дек 2015 21:14, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Моля прочетете правилата и важните теми във всички раздели преди постване.

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от doktor_paunov » 28 Дек 2015 21:40

Вече една седмица няма официален отговор на имейла ми до ТОЙОТА НИКОМ РУСЕ,но днес един служител от сервиза ми се обади и доста настоятелно (и сърдито) ми обясни,че това оцветяване било нормално и ми предложи,ако желая нов въздуховод за 185лв.
Обяснението му бе, че пластмасите изглеждали като нови,но въздуховодът изглеждал по-захабен и ръждив,защото бил гумен,а пластмасовите и гумените компоненти на двигателя стареели различно!
Само че аз не останах убеден, в тези негови теории (нещо в тона му не ми хареса-звучеше ми гузно),и реших да се поразровя в интернет у нас и по света за други Coroll-и E15 D4D 2009 и какво се оказа?
НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО като различно стареене.

Този същия въздуховод,изглежда съвсем като нов,у една Corolla D4D 2009 от нашенското mobile.bg:
Изображение
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bvlnpf
а също и тук:
Изображение
http://www.olx.co.za/ad/2009-toyota-cor ... 1ef8167b49
и тук:
Изображение
http://www.autotrader.co.za/used-cars/t ... ation/2009



А ето така изглежда този въздуховод в моята Корола:
Изображение
Изображение

И като се има в предвид ,че през целия гаранционен ( и следгаранционен период) колата е била обслужвана само в Тойота Русе...направо... НЯМАМ ДУМИ !!! guns.gif
Последно промяна от Akima на 29 Дек 2015 23:19, променено общо 4 пъти.
Причина: Форматиране.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от Akima » 28 Дек 2015 23:00

Подменяш или сваляш и миеш.

Весели празници. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

memorex

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от memorex » 28 Дек 2015 23:15

При мен се получи това оцветяване преди да хвана теча на антифриз от водната помпа.Изпа яваше се под капака.Гумите почервеняха.

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от doktor_paunov » 29 Дек 2015 07:38

Предполагам че са ме "оборудвали" с този износен въздуховод,при последното периодично обслужване,когато колата вече беше извън гаранция.(голяма грешка от моя страна.След изтичане на гаранцията,въобще не трябваше да стъпвам в този сервиз.).Не съм забелязал веднага подмяната,защото нямам навика да мия редовно двигателя и износения въздуховод е бил замаскиран от праха по двигателя.Забелязах подмяната едва сега,когато ми се наложи да излъскам колата заради предстоящата продажба когато шмекерията им лъсна!
Не това ме тревожи толкова,колкото неизвестността дали не са подменили нещо друго по двигателя.Забелязах че след това "обслужване" разхода на гориво се вдигна около 1,5 литра на 100 км.Все го отдавах на влошеното качество на горивата у нас,но може и да не е само това.Все пак некачествените горива в България не са от 1 година!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от ss_mitko » 29 Дек 2015 10:05

Колега, може ли това да се е получило от миенето? Например от препарат. Ти ли я ми или на автомивка.

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от doktor_paunov » 29 Дек 2015 15:24

Измих двигателя на автомивка естествено,но колко от вас колеги, като са измили двигателя на автомивка са получили този нагар?И как може да стане това само на въздуховода на въздушния филтър,и никъде другаде?Гумените маркучи на други места в двигателя са като нови!
Изображение

memorex

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от memorex » 29 Дек 2015 15:47

Този въздуховод е от автомобил с прегрят двигател и избила охлаждаща течност или от автоморга съхраняван на открито дълго време .

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от Georgepetrov137 » 29 Дек 2015 17:03

Колега добре дошъл в клуба на параноиците, оплакващи се от "коректното" обслужване в някои сервизи на Тойота в България.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

memorex

Re: Странно изглеждащ въздуховод на Corolla E12

Мнение от memorex » 29 Дек 2015 17:23

Хора , на всяка част си има производствен номер.Ако не от този автомобил ще се разбере.Но... трябва да се хване на време.

Аватар
doktor_paunov
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Апр 2009 22:39

Re: Странно изглеждащ въздуховод - Corolla E12

Мнение от doktor_paunov » 31 Дек 2015 13:26

Eвентуален теч на антифриз на моята кола,няма как да си проличи единствено и само по въздуховода на въздушния филтър, а и теч НЯМА и не е имало.

Че въздуховода може все пак да е от моята кола,засега не мога да опровергая на 100%,защото външно не си личи никакъв номер,а не е много лесно за един доктор (особено без подходящи инструменти),да свали този въздуховод.Още повече че веднъж свален от двигателя и добре почистен,всеки може да оспори че е бил монтиран на моята кола и въобще че е имало подобен нагар.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта