Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от deqn86 » 21 Мар 2016 13:07

Здравейте.

На колата от подписа ми забелязах преди седмица, че се е появила подутина от ръжда голяма колкото 1ст. Мога да го снимам, но за сега прилагам ориентировъчна снимка.
Ходих при един автобояджия и той ми каза че това нещо е хубаво да се оправи докато е малко още защото отдолу под боята не се знае колко е. Имало опасност да тръгне по веждата на калника, а както се вижда на снимката тоя елемент май не се сменя. Цената която ми каза е 120лв за детайл. Мойта питанка е дали някой е оправял такъв проблем и има ли други варианти като забавяне на ръждата или спирането й? Също така ако не предприема нещо до колко време ръждата ще стане по-голяма или ще има не толкова лесно поправими щети? Пребоядисването на 1 елемент не изпъквало на фона на останалите ако се полира и пастира колата след това ermm.gif. Мислех си и друго:
понеже колата е от Германия и щом на едно място е тръгнало малко ръжда дали да не я пребоядисам цялата и така да се отстранят и други бъдещи проблеми? Като цяло по предния капак имам доста точки (до метал) от камъчета както и 1 дълбока резка по предния калник така че и тези неща ще се оправят. Благодаря за помощта и извинете за дългия пост.
11457622007348196_4.jpg
11457622007348196_4.jpg (23.14 KiB) Преглеждано 2353 пъти
Последно промяна от deqn86 на 21 Мар 2016 14:29, променено общо 2 пъти.

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Отстраняване на ръжда по страничните панели

Мнение от v_shopov » 21 Мар 2016 13:42

Огледай и отдолу по купето как е положението. При мен на Корола 2008г. беше избила ръжда на местата където няма сложена защита от завода.
Миналата година през май месец я правиха - изчистиха ръждата с някакъв препарат и половината купе (задната част) е минато с нещо черно (прилича на асфалт). На останала част от купето си има защита от завода.
Последно като гледаха колата на подемник не беше избила, сега ще я закарам пак да я погледнат, да видим какво е станало след зимата.
Успех!
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от deqn86 » 21 Мар 2016 19:55

Имам едно ходене до София и обратно и таман ще стане време за смяна на масло и ще видя като я вдигнат. Тея процедури какви майстори ги правят biggrin.gif и колко ти излезе, ако не е тайна?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от Akima » 21 Мар 2016 20:37

Обработете я отдолу с антикор битум спрей например - ето идеи,че нямам време да описвам пак:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=63260
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от v_shopov » 22 Мар 2016 09:46

Моята я правиха в обикновен сервиз, не бояджийски, но имам приятел, който работи там и той се зае с работата.
Излезе ми около 200-250 лева, като това включва смъкване на целия заден мост и тръбите на ауспуха, обработка на ръждата и сглобяване.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от Corolla_E12_hs » 24 Юли 2017 21:58

За да не пускам нова тема, вдигам тази от прахоляка:
Забелязах, че са се появили следните бабунки на корола Е12 2005г. по вратите и по праговете от двете страни.
Първите снимки са в долната част на вратата, под декоративната лайсна. Далечен и близък план.

Въпросът е може ли направо да се купят нови прагове? Ако не може колко струва да се изчистят и боядисат отново? Вратите отвътре нямат проблеми, отваряни са преди 2-3 седмици, съответно засега проблемът е само отвън.

Изображение

Изображение

Втора снимка от праг:

Изображение

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от kostadinnm » 27 Юли 2017 10:28

Corolla_E12_hs написа: За да не пускам нова тема, вдигам тази от прахоляка:
Забелязах, че са се появили следните бабунки на корола Е12 2005г. по вратите и по праговете от двете страни.
Първите снимки са в долната част на вратата, под декоративната лайсна. Далечен и близък план.

Въпросът е може ли направо да се купят нови прагове? Ако не може колко струва да се изчистят и боядисат отново? Вратите отвътре нямат проблеми, отваряни са преди 2-3 седмици, съответно засега проблемът е само отвън.

Изображение

Изображение

Втора снимка от праг:

Изображение
Не съм 100% сигурен, но прага(2-та снимка) май си е грапав. Ако се сетя, ще я огледам и моята, но такава равномерна ръжда от край до край е малко странна, не мислиш ли?!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от v_shopov » 27 Юли 2017 14:17

Това е антикор, и на моята е така.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от Corolla_E12_hs » 27 Юли 2017 14:32

И на мен ми се струва супер странно, че всичките грапавини са 2 метра абсолютно перфектна права, но от питане глава не боли, а и ръждата може да е качило ниво и да е решила да се развива в геометрично прави форми :) :) ohmy.gif

Благодаря за отговора v_shopov.

kostadinnm - ако може да погледнеш и на твоята, ако 3 от 3 са така, значи няма нужда отделям пари и за това :D

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от kostadinnm » 29 Юли 2017 18:46

Corolla_E12_hs написа: И на мен ми се струва супер странно, че всичките грапавини са 2 метра абсолютно перфектна права, но от питане глава не боли, а и ръждата може да е качило ниво и да е решила да се развива в геометрично прави форми :) :) ohmy.gif

Благодаря за отговора v_shopov.

kostadinnm - ако може да погледнеш и на твоята, ако 3 от 3 са така, значи няма нужда отделям пари и за това :D
Да, ще погледна, но първо трябва да я измия, а ме мързи от няколко седмици. Но пак да те насоча - и фабричното боядисване понякога има дефекти и минава контрол. Хасан може да калибровал новите пръскачки на твоята. Какво имаш предвид "3 от 3" - ако ти е на 3 от четирите врати, значи едната ти е пребоядисвана - друго не се сещам. btw, снимките вече не се показват. Не се филмирай, а си карай японската "жигулка", а тя ще те вози дълги години!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Corolla E12 - Отстраняване на ръжда по задни страничните панели

Мнение от Corolla_E12_hs » 29 Юли 2017 21:06

Имам предвид , че 3 от 3 короли имат подобни неравности на същите места. Днес загледах и една в центъра - и тя беше така :D

Мерси и лека!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта