Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от sentor » 19 Апр 2016 15:26

Здравейте.
Решил съм да пробвам да почистя климатика със спрей и това, което пишеше на флакона - напръскайте кондензатора, съединете с всмукателя на въздух. dry.gif
Въпросът ми е откъде се засмуква този въздух, за да е максимално ефективно поставянето на спрея?

При пуснат на максимум вентилатор не усещам да засмуква отнякъде. hmm.gif

Благодаря.
Последно промяна от Akima на 21 Апр 2016 14:32, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от TATI » 19 Апр 2016 15:31

Всмукателя на въздух е вентилатора, който разпръсква въздуха по въздуховодите..
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от slowtraveler » 19 Апр 2016 15:38

Погледни долу в краката на пасажера. Включи рециркулацията на въздуха и експериментирай например с дим от цигара - би трябвало да е някъде там 'смукателя', който взема въздух от купето за рециркулацията...
Обаче достъпа до кондензатора едва ли е лесен - търси го около филтър - купе...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от sentor » 19 Апр 2016 15:48

Гледах внимателно и с ръка... уж да почуствам някакво течение, ама не се усеща. Може да пробвам с дим, но си мисля, че все нещо трябва да се почуства при положение, че духа с пълна сила отгоре sad.gif

memorex

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от memorex » 19 Апр 2016 15:52

Не би трябвало да е различно от следното:Настройва се климатика на мах ниска температура и мах сила на вентилатора както и на рециркулация.Спрея се поставя мах напред и на стелката на предна пасажерска седалка,там където стоят краката защото смукателя е над тях.Активираш спрея който обикновено има стопор и затваряш всички врати и прозорци.След 30мин си готов .Трябва и проветряване с въдух от вън след процедурата.

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от sentor » 19 Апр 2016 16:06

Специално този спрей беше като пяна и имаше някаква приставка за свързване с всмукателя (ако съм разбрал правилно). Затова и не го взех, че се съмнявах, че ще намеря точно откъде засмуква.

memorex

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от memorex » 19 Апр 2016 17:38

Има такива под формата на газ .Препоръчително е да се ползуват 2 пъти в годината.Начина който описах съм го практикувал .За пяната се досещам какво може да стане ,ще повдигне налепите и ще ги прати boxed.gif .

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от veso_hds » 19 Апр 2016 19:34

В търговската мрежа има най-различни препарати за профилактика на климатик.Аз досега съм попадал на четири различни вида,като миналата година взех пяна,която ми напълни цялото купе.Всеки спрей се експлоатира по различен начин.Затова съветвам колегата много внимателно да прочете указанията за експлоатация и да ги приложи стриктно.Наскоро във форума дискутирахме темата за аудиосистемата на колега,която за малко не замина поради неправилна експлоатация на спрея.НИКОГА не се впръсква спрей във въздухопроводите над аудиосистемата.В останалите не е проблем(казвам го от опит).
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от slowtraveler » 20 Апр 2016 10:11

В допълнение - на доста места се препоръчва да се махне филтър купе преди процедурата... (и да се смени с нов след нея разбира се :) ) :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Къде се намира всмукателя на въздуха в купето?

Мнение от sentor » 21 Апр 2016 14:09

За мен продължава да е мистерия, откъде се всмуква този въздух, след като пробвах с пламък под жабката и почти не помръдва. Димът по скоро се завихря малко пред жабката. mad.gif

Аватар
sentor
Мнения: 59
Регистриран на: 02 Ное 2010 15:54
Местоположение: София

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от sentor » 25 Апр 2016 18:51

Явно никой не знае точно sad.gif

memorex

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от memorex » 25 Апр 2016 19:10

А като сменяш филтър купе не се ли вижда от къде засмуква.?На моя автомобил ,който не е същия модел филтъра е зад жабката.Когато сваля жабката всичко си се вижда.Какво толкова специално има в цялата работа?

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от cuiceka » 13 Май 2016 20:10

Вчера правих процедурата ,точно с такъв спрей на пяна , аз съм с авенсис Т 25, на моя спрей имаше инструкция точно как се ползва, свалих филтъра за купето който е зад жабката , пуснах климатика на low температура а вентилатора на макс , пръска се в дупката където е филтъра върху самия вентилатор , той го разнася по въздуховодите ,пръска се по малко защото спрея се раздува , климатика трябва да работи около 15 минути, след това се пуска парното на топло за да се изпари спрея от въздуховодите .
Avensis T25 D4D 116к.с

Огнян
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Окт 2015 14:35
Местоположение: Шумен

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от Огнян » 20 Авг 2016 16:46

Здравейте. Ползвах наскоро подобен спрей със същите указания. Всмукателя се достига отвън в дясно по посока на движението при отворен капак през решетката. По-лесно може да го откриете с дим от цигара при изкл. климатик и вкл. на максимум вентилатор. Според мен трябва да се свали първо филтъра, въпреки че в указанията на спрея не го дават да се маха. Аз не го махнах и се замърси.
Само да Ви предупредя, че при мен след процедурата при работещ климатик започна да излиза нещо като конденз (пара) от решетките. И си мисля, че е след процедурата със спрея (пяна). unsure.gif Пишеше в указанията за употреба, че трябва да изтече от дренажната тръба мръсната вода, но не я видях отдолу. А иначе миризмата от климатика изчезна и сякаш по-студено духа unsure.gif И сега съм малко раздвоен за ползата от процедурата. Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Corolla E12 - Почистване на климатик - къде се намира всмукателят на въздух в купето ?

Мнение от slowtraveler » 20 Авг 2016 17:40

Огнян написа: Според мен трябва да се свали първо филтъра, въпреки че в указанията на спрея не го дават да се маха. Аз не го махнах и се замърси.
Ами пет мнения над твоето съм го написал tooth.gif Просто филтъра пречи на пяна/препарат да достигне до най-важната за почистване част - изпарителя на климатика... При всички случаи е добре да се смени филтъра при такава манипулация (иначе все едно си излъскал до блясък масата за хранене, и си пльоснал отгоре мазна покривка) tooth.gif
Предполагам ще е по-ефективно ако не се използва смукателя за външен въздух, а другия - в купето - за рециркулацията... Тогава агента ще бъде с по-голяма концентрация, а и ще има възможност да се въздейства пряко върху вентилацията...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта