RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Veni1 » 08 Май 2016 17:49

Това ми е първия пост в чудесния форум.

Първо да благодаря на хората, които са го създали и поддържат.

Второ, да се похваля с новата придобивка - РАВ4.2 (то се оказа, че е форумна кола, с чийто собственик се познаваме отдавна), която се появи на мястото на предишния ми автомобил.

Трето, да споделя първия ремонт, който направих.
Понеже не обичам нещо в колата ми да не е в изправност, и разучавайки разните неща из колицата, констатирах, че ОЕМ инсталираното Webasto Thermo Top C не работи.
В смисъл - не точно не работи - при стартиране си изпълнява всички процедури по развъртане на вентилатор, циркулационна помпа, горивоподкачваща помпа, обаче като краен резултат - топло няма.
Прочетох няколко терабайта инфо, реших, че имам екстрата ( съмнителна, според мен) печката да пали само при температура под +5 градуса, проверих окабеляване, констатирах, че нямам това чудо.
Натъжих се, ама реших, че като съм почнал да ровя, ще ровя до край.
Цените на всичко, което е свързано с Вебасто, са сравними с външния дълг на Еритрея, примерно.
И ровичкайки, и мерейки с китайското мултицетче - констатирах, че палещата свещ, която изпълнява и функцията flame control, като запали, та палещата свещ си е здрава, и дава очакваното съпротивление от 0.2 - 0.3 ома.
Добре, че се сетих да напръскам с един контактен спрей куплунга.

Е, пак не запали, ама видях още нещо - едни издайнически мехурчета в захранващия бензинопровод.
След неколкократни опити въздушните мехурчета изчезнаха, ауспухното маркучле се загря, вентилатора на купето се включи, и лятото в колата пристигна почти преди пролетта.
Добре, че някъде из ръководствата бях прочел, че печката отива в авариен режим след три неуспешни старта, та се наложи да я ресетирам два пъти, докато се обезвъздуши.
Сега си имам и работеща печка. Размазвам се от кеф.

Мога да помагам с документация за тая благинка.

https://goo.gl/photos/UtKv9mbvJ2McC4su6 - тук са общо споделени снимките

Изображение

Изображение

Изображение
 ! Съобщение от: slowtraveler
снимките не се виждат - навярно са линкове към 'лично съдържание'
Последно промяна от Akima на 08 Май 2016 19:51, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от skydiver » 10 Май 2016 23:44

Може ли да споделиш снимки на мястото на монтажа на печката?
Имам същата версия Rav4, както и такава печка в гаража, която трябва да бъде монтирана преди зимата.
Благодаря предварително!
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Veni1 » 11 Май 2016 15:20

Колега, с удоволствие ще направя няколко снимки, макар че днес три пъти забравям.

Мисля, че ще е добре да дадеш някакви координати, за да ти изпратя инструкция за инсталация ( на немски е) и още няколко полезни неща - troubleshooting guide, user manual и още няколко файлчета, които може да са ти от полза.
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от skydiver » 11 Май 2016 16:29

Veni1 написа:ще е добре да дадеш някакви координати...
Благодаря, колега!
Ще ти пиша на ЛС.
Поздрави.
Последно промяна от Akima на 11 Май 2016 16:33, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Akima » 11 Май 2016 16:33

И още нещо полезно:
http://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7 ... 8%20S1.pdf

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Veni1 » 11 Май 2016 16:41

Akima написа: И още нещо полезно:
Да, това е неоценима екстра, ако имаш гараж с ток в него..
Или си ползваш автомобила в Швеция примерно, където в цената на паркирането е включено и подгряването на автомобила - за тоя, който си има такова нагревателче.
Преди много години видях Жигули с шведска регистрация!!!, собственика беше българин, и ми разправяше за тези удобства. Жигулито имаше нагревателче.
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от slowtraveler » 11 Май 2016 19:20

Имал съм автомобил с такъв подгрев - наистина си бе удобство (особено за дрЪт дизел, който иначе не палеше stupid.gif )...
Измервал съм му нагревателя - бе около 400Вт... Можеше да стои постоянно включен и държеше температурата около 40-50С... Обаче целия блок, барабар с масло и вода нагрети до тази температура (като 'мокра' печка)...
Само не подгряваше купето, но това нямаше значение когато като влезеш и веднага почне да ти духа топъл въздух от парното...
Мислех дали да сложа на джипа печка...
Разубедих се след първото 'зимно' стартиране на автомобила - оказа се, че дори и при -18С влизаш, палиш и веднага ти става топло заради вградения 'калорифер', отоплението на седалките и волана, и много бързо идващото 'парно'.
Пък и двигателя загрява учудващо бързо за такъв кютюк, особено имайки предвид че е дизел...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от kickata » 11 Май 2016 20:57

Veni1 написа: която се появи на мястото на предишния ми автомобил.
Значи си продал 124-ката все пак. Сега май си 2 японски джипа. :thumbsup:
Отдавна не съм посещавал мерцедес форума...
Добре дошъл!
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Veni1 » 11 Май 2016 21:23

мдаа...
Отличната 124-ка продадох преди пет или шест години. С идеята и мерака за 210-ката, която беше натъпкана с всички достъпни екстри - аз за това я харесах и купих.

След толкова време, и общо 35 000 км за тия години, се наложи да се разделя с нея, изключително поради факта, че беше 3000сс и 177 hp. Доста над критериите за инвалидни преференции. В отлична кондиция - просто новия собственик трябва да налива нафта и да натиска педала.

А мерседес-форума - не знам кой от многото визираш... е една дълга история, която.... абе на лс е по-добре..

Така или иначе - с един японски джип и с едно японско возило - РАВ 4.2 не е джип, според критериите ми, но за ежедневна играчка е перфектна.

Другото - то е от тежката категория, и върши точно работата, за което е създадено и доработено - Паджеро 2800 АСК LWB RHD, със супер селект е, с доста неща, дето допълват функционалността му до желания оптимум. Чудесно е!!!
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

RAV4 XA20 2.0 1AZ-FE VVTi AUT - ремонт и профилактика на печка Webasto ThermoTop Z/C-B - РЕШЕН

Мнение от Veni1 » 12 Май 2016 12:19

skydiver написа: Може ли да споделиш снимки на мястото на монтажа на печката?
Ето
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В инструкциите е по-подробно и ясно обяснено.
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта