Аксесоари за „новия” аурис

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 26 Авг 2016 14:04

Много ми се иска да може да се избират екстрите, като компонентите на десктоп компютър при сравнима цена с готовата конфигурация. Но не може, то дори при лаптопите не може и все вземам нещо около това което би ми се искало smile.gif. От доста екстри бих се отказал за да получа евтино "другите" фарове.
Мазда предлагат 5 или 6 нива оборудване и екстрите ми се струват по стойностни, но пък цената расте два пъти спрямо базовата. Няма ли да пускат тройката с хибридната система на тойота, някой беше споменал за такъв вариант.
А някой срещал ли е кога се очаква новия модел на ауриса. И хибрида дали ще е със системата на приус 4.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Рошко » 26 Авг 2016 16:14

Енев написа: И ако се замислиш, дали ще си купиш ниво на оборудване, но някой от нещата не ти трябват, а плащаш за тях, е същото като да искаш екстра, но да платиш повече, защото тя върви с нещо друго.
Енчев... И аз гледам само 3-4 от 140+ канала, които CooolBox ми предоставят, ама не искат да ми дадат само тия 4 канала за 2 лв, вместо всички 140+ за 30 лв tooth.gif Пазарът и това, какво се продава на него, се определя от дилърите, не толкова от производителите. Дилърите за конкретна локация договарят с Тойота 3-4 нива на оборудване и се предлагат само те. Именно затова в UK можеш да си купиш колата с едни екстри, а в Българи и Германия със съвсем различен набор от такива. Дилърът в България примерно знае, че няма как да продава навигация за 4-5000 лева и не може да поддържа такъв асортимент само заради 1 или 2 клиенти, които биха я поръчали. Поради същата причина, аз не можах да си поръчам Auris-a с "вентилаторните" джанти, въпреки, че джантите са налични, произвеждат се от Тойота и аз не искам нищо извънземно, което да се произведе специално за мен.

Изображение

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 26 Авг 2016 19:03

Според мен не трябва и да се примиряваме с липсата на каквато и да е гъвкавост от страна на дилърите. Ако разбира се имаме избор smile.gif, така че не е лошо и да сме готови да се откажем, ако не ни харесва и да търсим други варианти. (пиша го най-вече за себе си, до го имам в предвид smile.gif )
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4887
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 147 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от slowtraveler » 26 Авг 2016 22:39

В случая от дилърите не зависи нищо... Производителят е този, който диктува условията...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 27 Авг 2016 00:33

За джантите и размера на гумите зависи мисля. А ако не им е дадена никаква свобода за действие не са дилари, а обикновенни продавачи.
Всъщност всичко опира накрая до цената. След като не могат да предложат това, което търсиш би трябвало да са по склонни на отстъпки, все пак и купувача прави компромис smile.gif.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4887
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 147 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2016 07:58

В повечето случаи предлагат това, което търсиш... А дилърите са си обикновени продавачи - какво чудно има...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 27 Авг 2016 09:09

Това само защото не държа на интериора и още по малко на екстериора smile.gif.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
wolfram
Мнения: 16
Регистриран на: 31 Авг 2016 18:44
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris E18 2016 136 VVTi

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от wolfram » 01 Сеп 2016 15:26

Здравейте. Много интересна тема. И аз ще се включа с това, че точно както колегата "Рошко" не ми беше позволено да си взема Аурис-а с "вентилаторните" джанти, понеже в ТМ Ауто-София го нямат (не знам дали по тяхна вина или по вина на производителя, както по-долу сте казали) thumbdown.gif но е факт, че просто джантите са трепач, а ние "нямаме право" да ги караме. Това е сериозен минус. Но както и да е, и настоящите, които си избрах ми харесват.

Относно аксесоарите и екстрите имам две питания:
1. Относно страничните огледала - възможно ли е на Аурис 2015 да се сложи автоматично прибиране на огледалата при заключване на колата? Един приятел има "стар" малък Ситроен C3 от 2010 или 11 и огледалата му се прибират автоматично, та се чудех дори и ако не го е имало в първоначалното ми оборудване, въобще има ли такава опция да се добави на подобен Аурис? Парите не са проблем.

2. Относно вградената навигация - не си я взех "straight away" както се казва, защото чувах противоречиви мнения от различни собственици на Тойоти. Питането ми е дали си заслужава? Добра ли е като изпълнение, картите? Моят модул е touch-screen и това ме дразни, просто цъкането на touch-screen в движение е доста трудно от самия шофьор, това също е друга точка, заради която се замислям. И последното е - как стоят нещата с обновяването на картите? Длъжен ли си да ги обновяваш всяка година, и дори да не си, то каква е цената за годишно обновяване, да кажем - на картата на Европа?

Благодаря предварително.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Рошко » 01 Сеп 2016 17:14

1. Странични огледала могат да се добавят, щом парите не са проблем, тъй като при мен са стандартно оборудване, т.е. има ги, само евентуално може да се наложи окабеляване
2. Навигация заводска не си заслужава. Отново - щом парите не са проблем - това се слага plug and play на мястото на оригиналната, с iGO и без да губиш функционалния волан. Авал Пазарджик го предлагат в България за 1699 лв, а това, което е от линка по-горе - $650 + ДДС + мито + чакане + монтаж

Аватар
biro
Мнения: 2642
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от biro » 01 Сеп 2016 18:01

Не се ли пробират страничните огледала на новия аурис? Странна работа. Преди 2 дни тествах новата корола и там огледалата се сгъваха при докосване на сензора за заключване на дръжката на шофьорската или пасажерската врата.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 01 Сеп 2016 19:43

Може би е функция, която може да се активира? Макар, че е странно да не е активирана.
За навигацията - предлагат нещо с ограничена функционалност (и това поне за мен, е необяснима "консервативност") по сравнение със всеки посредствен таблет или телефон и то на такава цена - според мен не трябва "да се поощряват" с покупка производителите smile.gif .
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Рошко » 01 Сеп 2016 20:01

Автоматично прибиране на огледатлата е екстра, включена в нива Chic/SOL. Королата, която си гледал, е била SOL ниво на оборудване, щом се е заключвала с докосване (keyless entry) като при мен. Колегата wolfram говори за 16-цолови джанти, което означава, че е с по-ниското ниво на оборудване, при което няма нито безключово влизане, нито автоматично сгъващи се огледала.

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 01 Сеп 2016 20:16

Така както е попитал колегата, останах с впечатление, че огледалата му са с автоматично прибиране. Т. е. при вас (Рошко smile.gif ) се прибират с заключване на автомобила? На стария аурис не се прибират (поне при мен).
("Вентилаторните" джанти - 16ки ли са? smile.gif )
Двузоновия климатик - реално долу-горе каква температурна разлика поддържа? (че "жената" предпочита по хладно smile.gif , но аз имах "проблем" с климатика на старата кола и гледам да не е много хладно)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Рошко » 01 Сеп 2016 23:16

Hursa написа: Така както е попитал колегата, останах с впечатление, че огледалата му са с автоматично прибиране. Т. е. при вас (Рошко smile.gif ) се прибират с заключване на автомобила?
Да, при мен се отварят автоматично при отключване и се затварят автоматично при заключване. Колегата няма автоматични огледала и затова пита дали е възможно да се направи (неговият е от "новия" модел като моя, т.е. Е18 facelift). На първо поколение Auris не се предлагаше тази екстра дори и при SOL оборудване.
Hursa написа: ("Вентилаторните" джанти - 16ки ли са? smile.gif )
17"
Hursa написа: Двузоновия климатик - реално долу-горе каква температурна разлика поддържа? (че "жената" предпочита по хладно smile.gif , но аз имах "проблем" с климатика на старата кола и гледам да не е много хладно)
Aми не може да се говори за температурна разлика - все пак обемът е един и въздухът се смесва, но може да се настрои на единия да му духа по-студена струя в лицето, а на другия - по-топла. В крайна сметка, както се казваше "Зона за пушачи в заведение не е ли като зона за пикаещи в басейн...?" tooth.gif Същото е и с двузоноивия климатроник.

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Аксесоари за „новия” аурис

Мнение от Hursa » 02 Сеп 2016 14:53

Рошко написа: Aми не може да се говори за температурна разлика - все пак обемът е един и въздухът се смесва, но може да се настрои на единия да му духа по-студена струя в лицето, а на другия - по-топла. В крайна сметка, както се казваше "Зона за пушачи в заведение не е ли като зона за пикаещи в басейн...?" tooth.gif Същото е и с двузоноивия климатроник.
Да, съгласен съм :D А може ли да се настроят двете "зони" с разлика 4 или дори 6 градуса разлика
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта