Печка webasto на корола версо

disi78
Мнения: 49
Регистриран на: 27 Май 2016 16:32
Местоположение: Varna

Печка webasto на корола версо

Мнение от disi78 » 03 Яну 2017 11:59

Привет на всички тази зима ми е първа с тази кола "корола версо 2006г. 136 к.с. "имам печка webasto termo top c , която не работи или аз не знам как се пуска . Нямам дистанционно за нея но има монтирана антена друго като таймер и дисплеи няма в колата. Ако има колеги с такава печка да сподели има ли някакви тънкости да работи без дистанционно и друго къде във варна правят доагностика на такива печки.
Corolla verso 2.2 d4d

Аватар
marty_205
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Юли 2017 15:24
Местоположение: varna

Печка webasto на корола версо

Мнение от marty_205 » 27 Авг 2017 23:25

disi78 написа: Привет на всички тази зима ми е първа с тази кола "корола версо 2006г. 136 к.с. "имам печка webasto termo top c , която не работи или аз не знам как се пуска . Нямам дистанционно за нея но има монтирана антена друго като таймер и дисплеи няма в колата. Ако има колеги с такава печка да сподели има ли някакви тънкости да работи без дистанционно и друго къде във варна правят доагностика на такива печки.
Виждам че е писано отдавна ,но пътувайки по бул.Хр.Смирненски от кръстовището на Вареницата към Военна болница се минава след първите складове от лявата страна се показва бяла барачка с надпис" вебасто". Другия сервиз се намира от кръстовището на Метро по посока на Аксаково от дясната страна до "Дома на камиона" До април имах Туран 1,9 и той имаше такава печка-за да се пусне ,трябваше външната температура да е под +4,5 градуса и бутона изключващ компресора"ECON " да не се изключва , мотора да е запален и вентилатора да е поне на 3 степен. Първите 30 сек. продухва горивната камера и после се чува едно гаргорене и на 2 минута започва да излиза синкав дим от ауспуха на печката . За всяка минута вдига с 10 градуса температурата на антифриза. При достигане на 79 градуса автоматично се изключва и пак ще се включи ако антифриза изстине до 69 градуса и процедурата се повтаря докато мотора работи. Ако има монтиран елипсовиден часовник отляво на волана има едно копче със символи на лъкатушещи стрелки-директно запалва печката а от останалите копчета може да се наглася таймера за започване и спиране и продължителността на работа на печката–когато е окомплектована с такъв таймер не е нужно двигателя да е запален,а само да е включен вентилатора на парното. Печката беше 5 кВт и харчеше 300 мл./час

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта