Смяна на уплатнение на страничен прозорец Toyota Yaris XP90 2008

heimmdal
Мнения: 29
Регистриран на: 02 Яну 2017 03:18
Местоположение: София/Видин
Благодарил/а: 1 път

Смяна на уплатнение на страничен прозорец Toyota Yaris XP90 2008

Мнение от heimmdal » 05 Мар 2017 19:21

Здравейте,

Въпросните Weatherstrips. Някой сменял ли си ги сам(гледах в manual-а на 2007 Яриса и не ми изглежда ядрена физика)? Понеже моите едвам се държат, в този ред на мисли - нещо на български не мога да ги изнамеря в google как да ги търся(като ключови думи) - за евентуално закупуване.
Става въпрос за предно странично и задно странично стъкло откъм пасажера. Има ли някакви особености и с какво ги лепите - тиксо/силикон?
Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави,

heimmdal
Мнения: 29
Регистриран на: 02 Яну 2017 03:18
Местоположение: София/Видин
Благодарил/а: 1 път

Смяна на уплатнение на страничен прозорец Toyota Yaris XP90 2008

Мнение от heimmdal » 20 Мар 2017 16:26

Здравейте,
Ръководейки се от repair manual-а си смених 2-те уплатнения на пасажерските странични прозорци. На задното странично стъкло става за броени секунди. Маха се старото и се слага новото, без да се притеснявате, че може да объркате нещо - не можете.
За предното уплатнения е по интересно, понеже трябва да се махне страничното огледало, защото там се захваща единия край на уплатнението. Направил съм и малко снимков материал, ако някой случайно реши да се пробва.
Първо за да се свали огледалото, трябва да се свали вътрешната част на вратата.
Първа стъпка - махане на десния подлакътник, състоящ се от 3 пластмасови детайла(това става като с отвертка обвита в изолирбанд се пъха под детайла и се отпускат щипките на които се държат), към средния има захранващ кабел за бутона за стъклото(изключва се).


Втора стъпка - развъртат се 4-те винта от вътрешната странана вратата, най-късият е от отварачката на пасажерската врата, другите 3 са еднакви, намират се по продължение на 3-те детаила, които махнахме от първа стъпка. С отвертката се минава покрай краищата на на вътрешната страна на вратата за да се освободят щипките и леко се открехва вътрешната страна на вратата за да се освободи място за 3-те гайки, на които се държи страничното огледало.


това са гайките - в 3-те отвора, няма нужда да се disconnect-ва захранването на страничното огледало, но е препоръчително.

След като се развъртят 3-те гайки с 10ка ключе, огледалото се отмества леко и се маха старото уплатнение:

След което се монтира новото и се захваща под страничното огледало:
Всичко се сглабя по обратния път и готово:

heimmdal
Мнения: 29
Регистриран на: 02 Яну 2017 03:18
Местоположение: София/Видин
Благодарил/а: 1 път

Смяна на уплатнение на страничен прозорец Toyota Yaris XP90 2008

Мнение от heimmdal » 21 Мар 2017 10:35

Само да допълня - въпросните уплатнения са закупени от ТМ Ауто, тъй като не успях да ги намеря никъде другаде, питах ги и колко биха ми взели за смяната, казаха ми сума доста близка до 100 лева и аз се отказах.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта